• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Mikser seçiminde yardım Arkadaşlar ???

muratveben

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
Arkadaşlar kullandığım power behringer ep4000 , kabinlerimde 4 adet servo 3 yollu kabin , bu kabinlere ve powerıma uygun BEHRİNGER XENYX X1832 USB ve SOUNDCRAFT EFX-12 arasında kaldım , efx-12 en az 500 tl daha pahalı behringerden , soundcraft markasının behringerden daha kaliteli oldugunuda biliyorum fakat gördüğüm kadarıyla behringerin bu modeli daha çok tutuluyor efx-12 ye nazaran. Hangisini alayım arkadaşlar ??? efx-12 modelini kullanan varmı tonlamaları nasıl acaba. ???

Ekli dosyalar

• pr_01_3_max.jpg
    pr_01_3_max.jpg
    67.6 KB · Görülen: 279
  • pr_01_37_max.jpg
    pr_01_37_max.jpg
    75.7 KB · Görülen: 218
Cevap: Mikser seçiminde yardım Arkadaşlar ???

Wallahi bu iki ürün arasında kaldıysan sana şu kadarını söyleyeyim. Behringer den uzak dur. Evet tonları, sesi harikadır ama taze gelin gibidir zora hiç gelmez tamiri oldukça zordur çok hassastır. Diğer alternatifin bence daha iyi kolay gelsin Saygılarımla,

hocam behringerden uzak dur muzaffer hocamın dediği gibi..

muzaffer bey ve şenlikçi hocama katılıyorum behringerden ziyade soundcraft tavsiye ederim ama yok 500 daha koyamam derseniz behringerin o modeli de fiyat/performans olarak iyidir yani parasına göre araba derler ya o şekilde...

ama sonuç olarak bilinen bir gerçek varsa o da behringerden uzak durulması yönündedir...almanya patentli çin üretimidir...hele ki powermikserlerine hiç bulaşmayın kafayı yedirdir adama...çünki bu kadar adi bir marka yoktur...behringer yerine atak veya startech tavsiye ederim:)

Teşekkür ederim yorumlarınıza arkadaşlar, en fazla 1500 tl ye kadar başka bir mikser öneriniz varmı? Yada tamam alayımmı soundcraftı?

1500 tl ye mikser olarak soundcraft yada yamaha öneririm

yamaha al başını ağrıtma behringer 2 defa aldım kullandım ilkini bir sene kullandım sonra satıp Dynacord aldım paraya sıkışınca sattım tekrar behringere döndüm ama dynacorttan behringere dönünce hayatımın hatasını yaptığımı anladım onu satıp soundcraft fx8 aldım 4 kere tiwiterleri yakınca dynacord aldım o gün bu gün tık yok param cebimde malım her zaman para kapalı alanda kullanacaksan işini görür ama efectlerden pek birşey bekleme pa800 pa2x pa3x micrafon efectleri çok güzel işini görür ama bu cihazlardan başka bir org kullanıyorsan veya gurup olarak çalışıyorsan yamaha senin için çok çok daha iyi bir seçim olur son olarak behringerin ilk verdiği ses tonuna aldanma 30 dakika sonra bütün tonlamalar sapıtıyor ne efect kalıyor nede ton allak bullak oluyor ama kapalı alanda fazla yüklenmediğinden tatmin eder

Moderatör tarafında düzenlendi:

Tesekkurler dynacord hangi mikseri önerirsiniz. Birde bütçem sınırlı 1500 tl ye kadar varmıdır guzel bir mikser?

Servo'nun da mikseri var.Yakındaki bayilerden birini ara.İki sene önce çıkarmaya başladılar mikseri.Behringer'e hiç bulaşma.Soundcraft bulunca da kaçırma derim.