• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Mp3 Tahttan İniyor

DreamSongs

**Müzik**
Yönetici
Administrator
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yamaha,Roland,Epiphone Gitar
Bu konuda çeşitli kaynaklardan bilgi teyit edildi ben de sabırsızlıkla bekliyorum :)

MT9 FORMATI NEDİR?
Yeni bir mp3 formatı geliyor.Bu mp3 formatı ile müzik dinlerken enstrümanların ve vokalin sesini istediğiniz gibi kısıp açmak, seviyeleri istediğiniz gibi ayarlabileceksiniz.

Farklı enstrumanların sesine öncelik vermek istiyorsanız ve kareoke tutkunu iseniz çok işinize yarayacak.Geliştirilmekte olan bu teknoloji Kore'de tüm hızıyla çalışmalarına devam ediyor.Yeni bir dijital müzik formatında müziği oluşturan bileşenleri aynen ekolayzer gibi kısıp açma imkanı olacağı açıklandı.Kaynakwh webhatti.com: Yeni mp3 formatı MT9 uzantılı Music 2.0

MT9 UZANTILI MUSIC 2.0 FORMATI
Yeni formatın adı Music 2.0 olacak, dosya uzantısı ise MT9 şeklinde. MT9 teknolojisi ilk defa Electronics and Telecommunications Research Institute (ETRI) üniversitesinde geliştirilmiş, ticari olarak pazarlanması ise Audizen firması tarafından gerçekleştirilecek.

Bir Audizen yetkilisi bu yeni formatın müzik endüstrisinde bir devrim niteliğini taşıdığını ve Samsung Electronics ve LG Electronics gibi dev firmaların gelecek yıl cep telefonu ve müzik çalarlarında MT9 desteği verebileceklerini açıkladı.Kaynakwh webhatti.com: Yeni mp3 formatı MT9 uzantılı Music 2.0

ALINTI

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Mp3 Tahttan İniyor

Yaw arkadaşım sen ne dediğinin farkındamısın bu müzisyenliği tamamen bitirir, o zaman hiç kimse bir şey çalmadan istediği müziği açıp vokali kapatıp söyler gider ses kaliteside iyi olur.Fakat bunun olabilmesi için stüdyo kanal kayıtlarının olması lazım ve hiç bir müzik üreticisi bu işe yanaşmaz bence.:D

Enstitüde araştırıldığına göre kanal kayıttan farklı bir olay bu. Zaten yeni bir teknolojiden bahsediliyor.

Enstütüde araştırıldığına göre kanal kayıttan farklı bir olay bu. Zaten yeni bir teknolojiden bahsediliyor.

kulağa hoş geliyor ama herşeye rağmen on parmak çalma işi başka sanat burada belli olur canlı performansta değilmi :)

Güzel olur hatta manyak olur.Fakat en fazla 10 tane bilemedin 20 tane albüm olur oda olursa.Kimse yanaşmaz.Bir zamanlar SACD formatı vardı.Hiç tutmadı.Onun gibi birşey olur.Müzik medyası CD nin ötesine geçemedi.Buda Müzik sektörünün halini gösteriyor bir nevi.ALLAHtan manyetik kasette takılıp kalmadı.MP3 denen format müziği Türkiye'de bitirdi.Video-Görüntü ise 3-4 gömlek yukarda.

Arkadaşlar Kim ne derse desin Bende İşin sanat müzisyenlik yönündeyim ama ne acı ki bu gidişle müzisyenlik ortadan kalkacak ve kalkıyorda yavaş yavaş Dediğiniz gibi karaoke üzerine okuyan program yapıyor Karaoke okunmasın demıyorum ama su ısınde sanat yonunu oldurmeyelım

Endişeler konusunda haklısınız ama ben olaya o türlü bakmıyorum. Bu teknoloji ile beraber müziğe saygısı olan insanlar bu yeni teknolojiden bilinçli bir çıkarım sağlayacaklardır. Mesela ben şahsen bir parçadan o hayranı olduğum gitar solosunu ayrıca dinleyerek nasıl bir icra gerçekleştirilmiş onu görebileceğim. Evet hali hazırda "multitrack" denen ve parçaları kanal kanal (ama ayrı ayrı) veren bir oluşum var ama çok çok kısıtlı istediğiniz parçaları hemen bulamıyorsunuz. Dikkatinizi çekerim "laptop" denen cihaz ilk çıktığında müzisyenliği öldürecek deseler inanır mıydınız? Bizim canları sağolsun bazı arkadaşlarımız power kablosu bile takılı olmayan klavyelerin yanına bir laptop koyarak laptop'u müzik dünyasına kazandırdılar. İnsanlar teknolojiyi akılcı kullanmayacaklar diye, akılcı kullanacakları niye günah keçisi yapıyoruz?

Ayrıca müzik sektörü geniş bir bakış vizyonuna sahip olmalı. Müzisyenliğine sanatına sonuna kadar saygı duyduğum tanıdıklarım gerektiği kadar ve teknolojiyi akılcı kullanmak adına sahnede laptop kullanıyor bu insanlara "laptop" çu demek çok büyük haksızlık olur...

Endişeler konusunda haklısınız ama ben olaya o türlü bakmıyorum. Bu teknoloji ile beraber müziğe saygısı olan insanlar bu yeni teknolojiden bilinçli bir çıkarım sağlayacaklardır. Mesela ben şahsen bir parçadan o hayranı olduğum gitar solosunu ayrıca dinleyerek nasıl bir icra gerçekleştirilmiş onu görebileceğim. Evet hali hazırda "multitrack" denen ve parçaları kanal kanal (ama ayrı ayrı) veren bir oluşum var ama çok çok kısıtlı istediğiniz parçaları hemen bulamıyorsunuz. Dikkatinizi çekerim "laptop" denen cihaz ilk çıktığında müzisyenliği öldürecek deseler inanır mıydınız? Bizim canları sağolsun bazı arkadaşlarımız power kablosu bile takılı olmayan klavyelerin yanına bir laptop koyarak laptop'u müzik dünyasına kazandırdılar. İnsanlar teknolojiyi akılcı kullanmayacaklar diye, akılcı kullanacakları niye günah keçisi yapıyoruz?

Ayrıca müzik sektörü geniş bir bakış vizyonuna sahip olmalı. Müzisyenliğine sanatına sonuna kadar saygı duyduğum tanıdıklarım gerektiği kadar ve teknolojiyi akılcı kullanmak adına sahnede laptop kullanıyor bu insanlara "laptop" çu demek çok büyük haksızlık olur...

Size kesinliklehak veriyorum ama sonumuz hayırolsun Baska yere illaki çekılecektir

kesinlikle katılıyorum hocam. birincisi her enstrümanı solo dinlemek çok keyifli olur. ikinciside bende sahnede laptop kullanıyorum ve hemen her gün bu cihazı icat edenlere dua ediyorum nedenmi: kesinlikle aklımda tutamayacağım binlerce şarkı sözü var elimin altında ve zamanı geldikçe bir çoğundan faydalanıyorum, ayrıca ülkemiz malum kozmopolit bir ülke çok değişik kültürlerle muhattap oluyoruz ve hepsine aynı kalitede hitap etmemiz mümkün değil. doğu yöresi halayları, karadeniz horonları, ege zeybekleri, Trakya romanları, Adapazarı çeçen ve abaz Kafkasları, iç Anadolu bozlakları, güneydoğu barakları.... saymakla bitmez daha arabesk, sanat müziği, pop, taverna vs. var onları saymadım bile. aramızda bu saydıklarımı ''ben hatasız çalarım söylerim'' diyen bir arkadaşımız varsa söyleyecek sözüm yok. lakin müşteri memnuniyeti için (bilhassa alkollü mekanlarda) laptop şart bence. tamam sanat ölmesin bunu hiçbirimiz istemeyiz. tabi bu sözüm ''iki tane roman havası. iki tane ankara havası bir çiftetelli çalmaktan aciz'' adamların cihaz kurup laptoptan düğün çalmasına bende karşıyım. onlar sanat falan değil ''sokak dj liği'' yapıyorlar ve toplumda hak ettikleri oranda değer veriyor zaten. kimse aptal değil öyle zannetmesinler herkes işi yapanla yapamayanı ayırt edebiliyor. bence bu format piyasaya girerse çok faydalı olur. tamam herkez kendi çalar söyler ama eğlence yerlerinde yine biz çalarız biz söyleriz değişen bişey olmaz.

Moderatör tarafında düzenlendi: