• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

mutluluğun sırrı.

ferdesu

Altın
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg pa800 keman piyano

Tek bir gülüş,

Bir dokunuş bile

“Belki” de bağlayacaktı kaybedenleri hayata.

Umu...tsuzluklarını, çaresizliklerini ve uykusuzluklarını yok edecekti.
Beklemek bile mutlu edecekti onları.
Peki !

Hiç kaybettin mi sen?

Uykusuz gecelerin oldu mu?

Hayatın akışını, bir sinema şeridi gibi izledin mi gözlerinin buğusunda?
Hiç özledin mi yanaklarını okşayan avuçların sıcaklığını?
Aslında bir bir sıralamalıyız olup biteni,
Sormalıyız hesabını kendimize ve yaşanılan her şeye.

Sonra,
Düşünmek gerek hatalarımızı,
Yanlışlarımızı
Ve
Neler yapabiliriz mutlu olmak için diyerek atmalıyız ilk adımı
Felsefesini yıkmalıyız yalnızlığın,
Sığınaklarımızdan kurtulmalı, inanmalıyız kendimize
Acı ve kederin sanatsal faaliyetlerini çoğalttığı şu dünyayı
İçimize işlese de sancısı
Bir yerden başlamalı ve yok etmeliyiz
Ömrümüze iliklenmiş her ne varsa söküp atmalıyız
Hep böyle gitmemeli bu çark demeliyiz
Kendimize tutunmalı ve doğrulup kalkmalıyız ayağa şimdi
Bir çırpıda yok etmeliyiz sahnede ki, bu gösterişsiz gösteriyi
Kendimiz de başlatmalıyız ilk galibiyeti
Sonra hayata karşı namağlup dimdik ayakta kalmalıyız

Tek bir gülüş
Bir dokunuş
“Şimdi” Bağlayacak kaybedenleri hayata…
Gülümse kendine
Ve
Dokun avuçlarınla yanağına

“Senin senden başka dostun yok çünkü şu hayatta

Cevap: mutluluğun sırrı.

mutluluğun sırrı bence abla kardeşim (erkekler için)
1-sağlık
2-nakit
en önemlisi
3-gözü olup herşeyi gömeyen
kulagı olup herşeyi duymayan
ağzı olup vır vır konuşmayan iyi yemek yapan temiz ve pak uysal bir bayan :):)hepsi
bu o kadar:) sonrası mutlu ve rahat bir yaşam:):):)

Moderatör tarafında düzenlendi:

ben bu şiirine teşekkür etmiyorum Ferdesu!...İnsan böylesine bireysel davranışlarla ancak kendisini kısa bir süre kandırabilir...Bizler Sosyal varlıklarız...Başkalarının olduğu ve onların kalitesi kadar düzeyli bir yaşantımız var...Eşimiz,çocuklarımız,arkadaşlarımız...Tabiki bunlar İnsana yetmiyor...Çünkü herbirimizi ben yapan içselliğimiz var...O içsellikte bizim henüz çözemediğimiz dünya kadar delilik ve problemler var...Her birimiz bu deliliğimizi paylaşacak,bizim ailemizle paylaşamadığımız sorunları paylaşacak ve çözümlerde yardımcı olacak özel insanlar bulmaya çalışıyor bunlara da DOST diyoruz...Sevgili nedir peki?Sadece insanın cinselliğine verilen yanıt...
Dürüst bir insan en yakınındakini hem arkadaş.hem dost,hem de sevgili olmasını çok isterdi...Ama dürüst olmak o kadar zorki...Bak şimdi yeni bir konu;Ya birde çevrendeki insanlar sana sadece kazanabildiğin ekonomi kadar değer veriyorlarsa vay haline....Bu sorunlar böyle yüzünü okşamakla,tenine dokunmakla çözülmez...ALACAKSIN ELİNE KILICINI KALKANINI ŞOVALYE GİBİ SAVAŞACAKSIN!..EN YAKIN HASIMLARINDAN BAŞLAYACAKSIN SAVAŞA...EŞİNLE,ÇOCUKLARINLA,ARKADAŞLARINLA...YETER DİYECEKSİN ETİMİ YEDİĞİNİZ...KANIMI EMDİĞİNİZ...EVET SİZLER BENİM EN YAKINLARIMSINIZ AMA BEN TEK BAŞINA GİRECEĞİM TOPRAĞA!...SİZİNLE HERŞEYİMİ PAYLAŞIYORUM...EN ÖNEMLİSİ ÖMRÜMÜÜÜÜ...AMA SİZ HALA BENİM SANATIMA,İDEOLOJİME.İNANÇLARIMA VE DAHASI UMUTLARIMA SAYGI DUYMUYORSUNUZ...BU BİRLİKTELİK YİNE DEVAM EDECEK AMA BU AL VER DÜNYANIZDA BEN MUTLU DEĞİLİM...ÇÜNKÜ ARTIK BENİM VERECEK BİR ŞEYİM KALMADI...ÇÜNKÜ ARTIK YAŞLANDIM...ESKİSİ GİBİ DOĞURGAN,ÜRETKEN DEĞİLİM.ARTIK ÇABUK YORULUYORUM...SİZE ELVEDA DEMEDEN ÖNCE HADDİNİZİ BİLİN...beni böyle şiirler yazmaya zorlamayın...
bak yahu ne düşünüyordum ne yazdım?saçmaladım yine...Ama ben en çok ne isterdim biliyormusun?;Kendisini ziyaret ettiğimde beni kocaman gülücüklerle karşılayan,giderkende gitme!...biraz daha kal!.. diyen birini...
EĞER HAYATINIZDA BÖYLE BİRİ YOKSA ÇOK MUTSUZ VE YALNIZSINIZ DEMEKTİR....
bu yazıya son verirken şunuda anladım;benden Psikiyatrist falan olmaz..ben hastayı daha deli eder durmaz çıldırtırım...
saygı ve selamlarımla....
Dur bir ek yapayım;Zagor un yanında kim var:ÇİKOOOO
Don Kişot un:pANÇOOOOO
Demekki tek başına olmuyor...bir meksikalı yardımcı bulmalıyız...Bu arada Çiko nun tam ismi:
ÇİKO LOPEZ MARTİNEZ FELİPE CAYENTO GONZALES(krallarda bile yok böyle isim)...

Moderatör tarafında düzenlendi:

mutluluğun sırrı bence abla kardeşim (erkekler için)
1-sağlık
2-nakit
en önemlisi
3-gözü olup herşeyi gömeyen
kulagı olup herşeyi duymayan
ağzı olup vır vır konuşmayan iyi yemek yapan temiz ve pak uysal bir bayan :):)hepsi
bu o kadar:) sonrası mutlu ve rahat bir yaşam:):):)

güzel yorumun için çok teşekkür ediyorum.herşeyin başı tabiki sağlık.gayet güzel ve basit özetlemişsin CEVAT ÖZMEN.mutlu bir yaşam dilerim.

ben bu şiirine teşekkür etmiyorum Ferdesu!...İnsan böylesine bireysel davranışlarla ancak kendisini kısa bir süre kandırabilir...Bizler Sosyal varlıklarız...Başkalarının olduğu ve onların kalitesi kadar düzeyli bir yaşantımız var...Eşimiz,çocuklarımız,arkadaşlarımız...Tabiki bunlar İnsana yetmiyor...Çünkü herbirimizi ben yapan içselliğimiz var...O içsellikte bizim henüz çözemediğimiz dünya kadar delilik ve problemler var...Her birimiz bu deliliğimizi paylaşacak,bizim ailemizle paylaşamadığımız sorunları paylaşacak ve çözümlerde yardımcı olacak özel insanlar bulmaya çalışıyor bunlara da DOST diyoruz...Sevgili nedir peki?Sadece insanın cinselliğine verilen yanıt...
Dürüst bir insan en yakınındakini hem arkadaş.hem dost,hem de sevgili olmasını çok isterdi...Ama dürüst olmak o kadar zorki...Bak şimdi yeni bir konu;Ya birde çevrendeki insanlar sana sadece kazanabildiğin ekonomi kadar değer veriyorlarsa vay haline....Bu sorunlar böyle yüzünü okşamakla,tenine dokunmakla çözülmez...ALACAKSIN ELİNE KILICINI KALKANINI ŞOVALYE GİBİ SAVAŞACAKSIN!..EN YAKIN HASIMLARINDAN BAŞLAYACAKSIN SAVAŞA...EŞİNLE,ÇOCUKLARINLA,ARKADAŞLARINLA...YETER DİYECEKSİN ETİMİ YEDİĞİNİZ...KANIMI EMDİĞİNİZ...EVET SİZLER BENİM EN YAKINLARIMSINIZ AMA BEN TEK BAŞINA GİRECEĞİM TOPRAĞA!...SİZİNLE HERŞEYİMİ PAYLAŞIYORUM...EN ÖNEMLİSİ ÖMRÜMÜÜÜÜ...AMA SİZ HALA BENİM SANATIMA,İDEOLOJİME.İNANÇLARIMA VE DAHASI UMUTLARIMA SAYGI DUYMUYORSUNUZ...BU BİRLİKTELİK YİNE DEVAM EDECEK AMA BU AL VER DÜNYANIZDA BEN MUTLU DEĞİLİM...ÇÜNKÜ ARTIK BENİM VERECEK BİR ŞEYİM KALMADI...ÇÜNKÜ ARTIK YAŞLANDIM...ESKİSİ GİBİ DOĞURGAN,ÜRETKEN DEĞİLİM.ARTIK ÇABUK YORULUYORUM...SİZE ELVEDA DEMEDEN ÖNCE HADDİNİZİ BİLİN...beni böyle şiirler yazmaya zorlamayın...
bak yahu ne düşünüyordum ne yazdım?saçmaladım yine...Ama ben en çok ne isterdim biliyormusun?;Kendisini ziyaret ettiğimde beni kocaman gülücüklerle karşılayan,giderkende gitme!...biraz daha kal!.. diyen birini...
EĞER HAYATINIZDA BÖYLE BİRİ YOKSA ÇOK MUTSUZ VE YALNIZSINIZ DEMEKTİR....
bu yazıya son verirken şunuda anladım;benden Psikiyatrist falan olmaz..ben hastayı daha deli eder durmaz çıldırtırım...
saygı ve selamlarımla....
Dur bir ek yapayım;Zagor un yanında kim var:ÇİKOOOO
Don Kişot un:pANÇOOOOO
Demekki tek başına olmuyor...bir meksikalı yardımcı bulmalıyız...Bu arada Çiko nun tam ismi:
ÇİKO LOPEZ MARTİNEZ FELİPE CAYENTO GONZALES(krallarda bile yok böyle isim)...

her zamanki gibi çok espirili yazmışsın.güne kocaman bir gülücükle başladım sayende.:D:Ddeğişik açılardan güzel yorumlamışsın.tek başına mutluluk olamaz tabiki.bence burada, mecburmuşuz gibi yaşamımızı birilerine adayıp kaderimiz buymuş değip boyun eymemek,şayet mutsuzsak tek başına ayakta durup yeni bir hayata başlamaktan korkmamak vurgulanmış.mutluluk kavramı insanların beklentilerine göre değişir.neyse bende saçmalamadan kısa keseyim:D:Dmutlu bir yaşam dilerim suleymanerol:)

Işin doğrusu sanatçının mutluluğu alkıştır...
Bende size mutluluklar dilerim...

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 69.6%
  • Kararsızım

Oy: 7 30.4%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri