• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Müzik ve Görüntü kaydını nasıl yapabiliriz? Dış ortam sesi almadan?

Müziksiz Asla

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Pa600Qt
Merhabalar,
Çalarken video kayıt edip youtube ve face sayfama atıyorum.

Telefon kamerası ile görüntüyü pcye de sesi atıp sonra moviemaker ile üstüste montajlıyorum.

Bunun daha kolay tek seferlik bir yolu varmı bilen?

Elimde bir note3 telefon bir tab3 tablet var.

NOTEBOOK alsam tek seferde yapma şansımız varmı?

Merhabalar bende yapıyorum ve 2 seçenek var.
1.Kolay yöntem olan telefon için AHMET TEMUÇİN abimizin sattığı modüller var ondan alıp direk telefona takıyorsun modülede mixerden kulaklıkveya aux çıkışına bağlıyorsun ses ve görüntü tek seferde kayıt alıyor.Link bırakıyorum bak istersen.

2.Diğer bir profesyonel işlem ise;
Görüntü dediğiniz gibi telefon veya kamera
Ses kayıt için klavye üstünde kayıt alabilirsiniz yada audacity mixeri bağlayıp direk kayıt alıp ordan istediğiniz gibi ayar yapıp çıktı alabilirsiniz.

Geldik montaj kısmına moviemaker zor oluyor bu iş için en iyisi adobe premiere pro bunu bulun indirin tek dokunuşla video ve sesi atın siz uğraşmıyorsunuz 2 -3 tık ile kendisi montajı yapıyor sizde çıktı alıyorsunuz
Onunda linki veriyorum izlemek için çok basit.

Merhabalar,
Çalarken video kayıt edip youtube ve face sayfama atıyorum.

Telefon kamerası ile görüntüyü pcye de sesi atıp sonra moviemaker ile üstüste montajlıyorum.

Bunun daha kolay tek seferlik bir yolu varmı bilen?

Elimde bir note3 telefon bir tab3 tablet var.

NOTEBOOK alsam tek seferde yapma şansımız varmı?
Sesi nasıl kaydediyorsunuz, mikrofonu orga bağlayıp orgun çıkışından mı, ayrı mikserle mi, havadan tek mikrofonla mı acaba.

BU cihazın devresi basittir aslında. Geniş anlamda kullanılabilir. Daha basiti orga mikrofon bağlayıp orgun arka ses çıkışlarından alınan sinyali bir potansiyometre ile zayıflatarak telefonun mik. girişine vermektir. Telefonun mik girişiye kulaklık girişini ayıran basit aparatlar var.

Şimdi bende bugün nette araştırırken,
Evet telefona ses kartı takıldığını ögrendim.
Bunca zaman moviemaker montaj vs. boşa zaman harcamışım.

Yani şöyle oluyordu;
Prova 10 dk.
Şarkıyı icra etme 5 dakika
Montaj işleri 2 saat
:)

Merhabalar bende yapıyorum ve 2 seçenek var.
1.Kolay yöntem olan telefon için AHMET TEMUÇİN abimizin sattığı modüller var ondan alıp direk telefona takıyorsun modülede mixerden kulaklıkveya aux çıkışına bağlıyorsun ses ve görüntü tek seferde kayıt alıyor.Link bırakıyorum bak istersen.

2.Diğer bir profesyonel işlem ise;
Görüntü dediğiniz gibi telefon veya kamera
Ses kayıt için klavye üstünde kayıt alabilirsiniz yada audacity mixeri bağlayıp direk kayıt alıp ordan istediğiniz gibi ayar yapıp çıktı alabilirsiniz.

Geldik montaj kısmına moviemaker zor oluyor bu iş için en iyisi adobe premiere pro bunu bulun indirin tek dokunuşla video ve sesi atın siz uğraşmıyorsunuz 2 -3 tık ile kendisi montajı yapıyor sizde çıktı alıyorsunuz
Onunda linki veriyorum izlemek için çok basit.

Çok sağol kardeşim bakıyorum hemen.

Sesi nasıl kaydediyorsunuz, mikrofonu orga bağlayıp orgun çıkışından mı, ayrı mikserle mi, havadan tek mikrofonla mı acaba.

Pcde audocity var. Mikrofonu BOSS VE5 pedala , onuda klavyenin girişine takıyorum. Klavyenin kulaklık çıkışından pcye gidip audocity ile kayıt ediyorum

Aynı anda farklı yerden de telefon kamerasına kayıt yapıp sonra moviemaker ile birlestiriyorum.
Ancak buna gerek yokmuş. Az evvel jembeycem jembeycem 'in yonlendirmesi ile ilgili cihazı aldım.
Cem Teşekkürler kardeşim.

Şimdi bende bugün nette araştırırken,
Evet telefona ses kartı takıldığını ögrendim.
Bunca zaman moviemaker montaj vs. boşa zaman harcamışım.

Yani şöyle oluyordu;
Prova 10 dk.
Şarkıyı icra etme 5 dakika
Montaj işleri 2 saat
:)
Ama montaj işide eskiden evet bende sizin gibi çok uğraşıyordum dediğim programı kullanırsanız 10 saniye program kendi ayarlıyor.

Pcde audocity var. Mikrofonu BOSS VE5 pedala , onuda klavyenin girişine takıyorum. Klavyenin kulaklık çıkışından pcye gidip audocity ile kayıt ediyorum

Aynı anda farklı yerden de telefon kamerasına kayıt yapıp sonra moviemaker ile birlestiriyorum.
Ancak buna gerek yokmuş. Az evvel jembeycem jembeycem 'in yonlendirmesi ile ilgili cihazı aldım.
Cem Teşekkürler kardeşim.
Rica ederim hayırlı olsun.

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 14 70.0%
  • Kararsızım

Oy: 6 30.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri