• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Müzikte Hangi Branşı Kullanıyorsunuz?

• Konbuyu başlatan AdmiN
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 3
  • Görülen : 708

Müzikte Hangi Branşı Kullanıyorsunuz?

• Piyanist Şantör

Oy: 3 37.5%
  • Piyanist

• Solist

Oy: 1 12.5%
  • Saz-Bağlama(vb)

Oy: 0 0.0%
  • Gitar (vb)

• Tonmaister

• Perküsyon

• Klarnet vb

• Arranger

Oy: 2 25.0%
  • DJ

• Kullanılan toplam oy
    8

AdmiN

Timur ilhan
Yönetici
Administrator
Moderator
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Web sitesi
eskibaba.blogspot.com
Enst.
Trakya Müzik
Önceden olduğu gibi Trakyamuzik.net Müzik iş imkanı sunuyor!. Sizde Konun altına Yazın Arayanlar size ulaşsın.. Müzik İşiniz Var ise buraya 'Branşı' yazın mesajı doldurun..

Örnek:
Adı-soyadı:
Timur İlhan

Müzik Mesleğı (Branş):
Piyanist Şantör(eski)

Müzik ile Yapabilecekleri:
Düğün gibi özel Günlerde-Gecelerde Hizmetinizdeyiz, Saz-Bağlama(vb) arıyorum

Bekliyoruz..!

Bir kısmı

Piyanist şantör:

Hem piyano çalıp hem şarkı söyleyen, milleti oynatmayı seven kişi. bu meslek artık yurdumuzun millî değerleri arasında yerini almıştır. Piyanist Çalan şarkı söylemeyen solist şarkı Söyleyen

Saz-Bağlama
Saz Türk Halk müziğinde en çok kullanılan enstrüman olarak karşımıza çıkar. Gövdesi ağaçtan oyularak üretilir ve üzerinde ikişer ya da üçerli grup halinde üç adet tel bulunur. Sapı uzundur.

Bağlamanın üç çift teli vardır ve aynı saz gibi uzun saplıdır. Yarım armut şeklinde kütükten oyularak tasarlanır. Kiraz ağacı kabuğundan yapılan bağlamalarda tezene adı verilen mızrapla tellere vurulur ve böylelikle melodiler ortaya çıkar.

Arranger,
müzik düzenleme işine odaklanan bir kişi ya da programdır. Bir müzik parçasında, enstrümanların düzeni, ritimlerin planlanması, vokallerin düzenlenmesi ve diğer ses öğelerinin yerleştirilmesi gibi unsurların düzenlemesinde rol oynayan kişidir. Arranger, bir şarkının düzenlenmesi sürecinde, orkestrasyon, armoni ve melodiyi özenle düzenleyerek, müzik parçasını nihai hâline getirir. Bazen bir müzisyen de arranger olarak çalışabilir. Arranger, bir müzik üretiminde önemli bir rol oynar ve çoğunlukla prodüktörlerle ve kayıt stüdyolarıyla birlikte çalışır.

Tonmaister:
Seslerin doğru, kaliteli bir biçimde duyulmasını sağlayan, sesleri düzenleyen aynı zamanda da kaydeden kişiye
tonmaister denir. Ton ustası olarak da adlandırılan tonmaister, duyduğu sesleri elektronik ortamda aynı gerçeklikte çıkarabilme becerisine ve bilgisine sahip olan, teknolojiyle sanatı birleştiren kişidir.

saygılar

Çok güzel düşünce benim işim var ama yazayım
Adı soy adı:Gökhan güzey
Müzik Mesleğı: Piyanist santor

Önceden olduğu gibi Trakyamuzik.net Müzik iş imkanı sunuyor!. Sizde Konun altına Yazın Arayanlar size ulaşsın.. Müzik İşiniz Var ise buraya 'Branşı' yazın mesajı doldurun..

Örnek:
Adı-soyadı:
Timur İlhan

Müzik Mesleğı (Branş):
Piyanist Şantör(eski)

Düğün gibi özel Günlerde-Gecelerde Hizmetinizdeyiz, Saz-Bağlama(vb) arıyorum

Bekliyoruz..!

Enstrüman Bir kısmı

Piyanist şantör:

Hem piyano çalıp hem şarkı söyleyen, milleti oynatmayı seven kişi. bu meslek artık yurdumuzun millî değerleri arasında yerini almıştır. Piyanist Çalan şarkı söylemeyen solist şarkı Söyleyen

Saz-Bağlama
Saz Türk Halk müziğinde en çok kullanılan enstrüman olarak karşımıza çıkar. Gövdesi ağaçtan oyularak üretilir ve üzerinde ikişer ya da üçerli grup halinde üç adet tel bulunur. Sapı uzundur.

Bağlamanın üç çift teli vardır ve aynı saz gibi uzun saplıdır. Yarım armut şeklinde kütükten oyularak tasarlanır. Kiraz ağacı kabuğundan yapılan bağlamalarda tezene adı verilen mızrapla tellere vurulur ve böylelikle melodiler ortaya çıkar.

Arranger,
müzik düzenleme işine odaklanan bir kişi ya da programdır. Bir müzik parçasında, enstrümanların düzeni, ritimlerin planlanması, vokallerin düzenlenmesi ve diğer ses öğelerinin yerleştirilmesi gibi unsurların düzenlemesinde rol oynayan kişidir. Arranger, bir şarkının düzenlenmesi sürecinde, orkestrasyon, armoni ve melodiyi özenle düzenleyerek, müzik parçasını nihai hâline getirir. Bazen bir müzisyen de arranger olarak çalışabilir. Arranger, bir müzik üretiminde önemli bir rol oynar ve çoğunlukla prodüktörlerle ve kayıt stüdyolarıyla birlikte çalışır.

Tonmaister:
Seslerin doğru, kaliteli bir biçimde duyulmasını sağlayan, sesleri düzenleyen aynı zamanda da kaydeden kişiye
tonmaister denir. Ton ustası olarak da adlandırılan tonmaister, duyduğu sesleri elektronik ortamda aynı gerçeklikte çıkarabilme becerisine ve bilgisine sahip olan, teknolojiyle sanatı birleştiren kişidir.

saygılar
Adı-soyadı:
Doruk Durgun Barış

Müzik branşı:
Aranjör ve ton ustası

Zaten sıfırdan kendi parçalarımı üretiyorum ve bestelerimi yazıyorum. YouTube'dan Doruk Durgun Barış ve AKI kanallarını kontrol edebilirsiniz. Projelerde yer alabilirim sesten iyi anlarım Ufuk Önen gibi kişilerden öğreniyorum. Bu işi de profesyonel yaparım. Sadece bir kaç not: Tecrübem fazla değildir ve vaktim çok fazla yok. Zaten bir işte çalışıyorum. Onun dışında besteyi de güfteyi de çok iyi yazarım. Bana ulaşmak isteyen olursa e-postam ile veya telefon numaram ile ulaşsın lütfen. Foruma pek bakmam.

Adı-soyadı:
Emrah Kuş

Müzik branşı:
Piyanist-gitar

Müzik ile ilgili Piyanist ve gitar Müzik yapabilirim iş arıyorum