• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Müzikten para kazanmak (Yardım ve önerileriniz için)

• Konbuyu başlatan rafael
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 6
  • Görülen : 2K

rafael

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
xd9
Arkadaşlar burada hepimiz veya birçoğumuz müzikten az veya çok para kazanıyoruzdur. Kimimiz benim gibi düğünlerde kimimiz sahnelerde barlarda veya cafelerde. Ama arkadaşlar müzikten para kazanmanın daha değişik yollarıda olabilir. Ben mesela şu yola başvurmayı düşünüyorum. Birazda netten araştırıp fikir sahibi oldum diyebilirim. Mesela kendi mp3 lerimi hazırlayıp cd şeklinde veya internet aracılığıyla satmayı düşünüyorum. Diceksinizki insanlar normal sanatçılar varken neden bizim cd veya mp3 lerimizi alıp dinlesinki diceksiniz. Ama denemekte yarar vardır Eğer millete kendimizi ve müziğimizi benimsetirsek neden olmasın. Hatta bazı müzikle ilgilenen abilerimizin görüşüne göre bu iyi bir yol ve eğer halka kendimizi kabul ettirirsek bu işi yapabiliriz gibi görüş belirtenler var. Buda değişik yoldan para kazanmanın yoludur. Ha çokmu kazanırız ne kadar kazanırız orasını bilemem. Bu bizim iş kalitemize bağlı belkide. Bu dünyada herşey deneme yanılma yöntemiyle bulunmamışmıdır.

Benim size asıl sorum şudur. Sizce bu yol nasıl bir yoldur. Sizinde bu ve bunun gibi önerileriniz var mıdır? (paylaşırmısınız) Herkez yararlanmalı. Ama şunuda biliyoruzki Türkiyede müzikten para kazanmak zordur. Biz bu engeli kaldırmalıyız. Yardımcı olmalısınız? Benim önerim size saçma gelmiş olabilir belki. O zaman kendi insiyatifimizden yararlanarak bu yolu açmaya yardım edecek örnekler sunalım birbirimize. Mesela siz nasıl para kazanıyosunuz, neler yapıyosunuz? Bizler bunları birbirimizle paylaşalım çünkü artık günümüz dünyasında herkez herşeyi bilmek zorunda. Sizden bu konuda yalnız kendi adıma değil tüm müzisyenler adına yardım bekliyorum. Çünkü bu belkide hepimizie değişik ve kaliteli bir adım attıracak bir hareket olabilir. Yardım ve yorumlarınız için şimdiden çok teşekkürler. Bu arada editörümüzden bir ricam var. Eğer açmış olduğum bu konu tutulursa, paylaşım çok oluırsa editörümüz bu konuyu sabitlerse çok memnun olurum. Kolay gelsin, iyi günler.

Cevap: Müzikten para kazanmak (Yardım ve önerileriniz için)

Kimse yorum atmamış Yani kendim yazıp kendim okuyom.:(

Selamlar genç kardeşim! Bence yaptığımız müzikleri mp3,cd yada başka yollarla insanlara satarsak bindiğimiz dalı kesmiş oluruz. Zaten kaç tane satabilirsin ki?
Bu işi yaptığın muhitte çok sevildiğini, beğenildiğini varsayalım: Kaç kişiye satarsın? Bir kaç kişiye satarsın, diğerleri kopyalar. Peki kopyalarsalar ne olur?
Seni düğüne çağırmazlar. Neden çağırsınlar? Zaten senin çalacağın müzikler ellerinde var, sadece ses düzeni kiralarlar, yada dj adı altında bu işleri yapanlar, senin yarı fiyatına ,senin çaldıklarınla para kazanırlar.
Peki ne yapmalısın? Bu işe çok daha fazla emek verip çok daha fazla çalışmalısın ve herkesten daha iyi ve farklı olmalısın. Ve hayatını sadece bu işle idame ettirmeyi asla hayal etme, başka bir akarın başka bir işin olmalı. Bu işleri diğer işinden kalan zamanlarda yapmalısın.
Yirmi yıldan fazla süredir bu işlerle uğraşan bir büyüğün olarak nacizane tavsiyem bu.

Abicim saol Zaten bu fikri başka biyerde görmüştüm ve mantıklıda geldi ilk başta ama kopyalama meselesi aklıma gelmemişti işin doğrusu. Ama bu iş konusunda emin olduğum bişey var. Bu işi çok seviyorum Keşke 3 4 günde bir olsada gitsem diyorum. İşin parasından deil tamamen zevk meselesi. Birde abi toplumda öyle karşılanıyoruzki bazıları bize çok zengin gözüyle bakıyo Halbuki onlardan bi farkımız yok bazılarımızın durumu böyle düşünenlerinkinden daha kötü.

Valla ben muzik işine baglı kalmayım diye bilgisayar dukkanı actım hem satış hem teknik servis işi yaptım ama malesef olmadı kapatmak zorunda kaldım şu ortamda şu piasada ticaret yapılmaz..işe girelim desek her muzisyen başkalarının yanında çalışamaz soylenen her sozu kaldıramaz duygusal olarak baktıkları için olaylara valla işinizin kıymetini bilin kazandıgınız paraları biriktirirseniz daha açıkcası paranın kıymetini bilirseniz kimseye muhtac olmadan yaşayabilirsiniz....yeterki insanlar muziğin ve muzisyenlerin kıymetini bilsin......

Sanat sanat içindir toplum için değil!:.......

piyasada eline laptobu alıp programa çıkan çömezler olduktan sonra para falan kazanamayız.ben bi tek bunu bilirim en başta.

Doğrudur abiler. Türkiyede müzikten para kazanmak zordur gerçekten. Avrupada tam tersi. Ne ilginç Yeteneğiniz var ve bununla birşeyler yapabiliyoken kendimizi başka işlere adamak zorundayız. Bu saçmalık bile adama yeterde artar bile. Artık müzik yapmak bile zengin işi.