• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

neden sık sık org değiştiriyoruz

• Konbuyu başlatan zayka
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 23
  • Görülen : 6K
Cevap: neden sık sık org değiştiriyoruz

harbiden yaaa şöyle bir kendime bakıyorum ilk aldığım org pa80 di onu sattım XD9 aldım onuda sattım 4 yıl org almadım saz çaldım şimdi yeni 1 ay oldu sıfır SX3000 aldım ama bunu satmam :)

ben çok eski zamanları bilemem yaşımdan dolayı ama benim kulagım rolandın g serisi ile yapılan düğünleri korg i 30 ları gem wk2 leri arıyor çok güzeldi ya

insanın genetiğinde var en iyiyi aramak.
Klavyede de bunu bulmak zor. Her zaman daha yenisi ve iyisi çıkıyor. İnsanda talep ediyor.

İnsanın çok parası varsa değiştirir.
Ya da az parası ve az aklı varsa değiştirir.
Benim çok param olsa şimdi TYROS4 alırdım. 5 çıkınca da hemen 5,i alırdım. 6.sı çıkınca da hemen TYROS6 yı alırdım. (Aç tavuk kendini darı ambarında görürmüş :) )

Benim çok param olmadığı için fantezi denemiyorum. Deneyenlerin tercihlerini de doğru bulmuyorum.

Ama yine de tercihler kişilere özeldir.

valla arkadaslar 20 yıllık müzisyenim bu konuda sunu söyleyebilirim.müzisyen olarak gözümüz aç bugun bana e 70 kullan deseler onunlada hiç sıkıntısız program yapabilirim.fakat piyasadakı saundlar degiştikçe bizlerde şumu daha gerçekçi ton veriyor bumu veriyor diye bir arayışa giriyoruz
aslında bırçok yerde anlayanda yok ama bu bizim kendi egomuzu tatmın ediyor galıba hep daha iyi bişeyler duymak istiyoruz .aslında org degişince ne kimse bize bir madalya takıyor nede aldığımız paraya zam yapıyor.

aslında olayın birçok boyutu var. sadece bu saydıklarınız değil. maddi açıdan sıkıntıya düşüp istemeden klavyesini satanda var. mesela ben 2001 / 2011 arasında 8 defa klavye aldım sattım. sezon başında alıp sezon bitince sattım :) yani saund muş davulmuş bağlamaymış hepsi yalandı benim için. g600le 4sene çalıştım (hersene satıp tekrar aldım) çokta memnundum hem alım gücü olarak ekonumik hemde saundunu severim g600ün. ama 2009dan buyana g600 saundu demode oldu yani ne sanatçı beğeniyor nede mekan sahipleri.. bunedenle gündeme yakın olsun diyerek pa50 aldım bir sene sonra satıp pa80 aldım 2senedir aynı aleti kullanıyorum çookta memnunum.. hani bir laf var kargaya yavrusu şahan görünür derler :) varsın 3x ler t4 ler olsun alamadıktan sonra kendimize sıkıntı yapmaya gerek yok derim..

sayın arkadaşlar bana sorarsanız iktisat okumuş biri olarak söyleyebilirim. bu klavyelerin üretimi birçoğu : avrupa abd ve japon kökenlidir hepimizi biliriz. Piyasa dediğimiz olguda alıcı ve satıcının arza ve talebe göre dengenin oluştuğu alandır. Yani sonuç olarak demek istediğim şudur ; eğer bir malın çok çabuk bi şekilde yeni bir versiyonu çıkıyorsa buna olan talep insanın sınırsız ihtiyacı ve doyumsuz hazından dolayı talep olacaktır.Talep oluncada arz olacaktır.

Siz istediğiniz kadar iyi çalın şuanda e-16,e-70 ile çalan bir tek adam bulamazsınız. Sebebi çok açık iyi çalmak vb şeyler tabiki etkisi vardır ancak piyasa koşullarına göre hareket etmezseniz yok olmaya mahkumsunuz demektir.

Kaldı ki ben ANKARADA yım buradaki düğün salonu sahipleri bile iyi-kötü (kötü derken e-16 veya e-70 kötüdür anlamında değil.piyasa koşullarında) klavyeyi biliyorlar. Adam işi anlaşmadan önce klavyen ne ? diye bile soruyor .. Gerisini siz düşünün.

Bu benim nacizhane fikrim. Diğer fikirlerinde etkisi olduğunu düşünüyorum. Ama en büyük etki bence iktisat literatüründe olduğu gibi : PİYASA ETKİSİ dir. diyorum .saygılar

Moderatör tarafında düzenlendi:

ben sık klavye değişmedim değişmemdeki sebepleri yazıyım mecburiyetten ilk orgum technics kn800 dü..acemiliği onla uzun süre yaşadım.çünkü alette koma ve türk ritim yoktu yazılan 8 tane türk ritimde arada sırada siliniyordu bu aleti bu yüzden değiştirdim ... o sıra rolandın e70 86 ve 96 modelleri vardı ama g800 ve g600 çıktı bende g600ü tercih ettim... 5-6 sene kullandım kendim elektronikten az buçuk anlarım onunda swisleri ve klavye tuşlarında sık sık patlamalar ve basmama durum oluyordu elimde gümlemeden yogun bakımda ameliyat edip sattım sıra pa80 e geldi ikinci el pa80 aldım ilk çıkan sürümden baktım sayfalar yavaş gidiyor açılırken takılıyor hemen bi istanbul yaptık 16 mb kart ve sıfır pa80 le yola devam.sonra 2x ve 3x şimdi yola devam ancak şunu söylemek isterim siz ne kadar anlarsanız anlayın eger bu işten para kazanıyorsanız zaten aldıgınız aleti yaptıgınız düğün vs sayesinde alıyorsunuz ben şunu her zaman düğüncüye bir borç olarak bilirim ondan aldıgım parayla ona her zaman iyisini vermek o yüzden paraya acımam.kınaya çıkarken kurdugum tesisatı biraz anlatıyım açık havada

klavye 3x
yamaha emx 5000*20
behringer ep 2500
2*400-800 b&c
2*700-1400 b&c
2*900 eagle tech aktif subbas
6 parça ışık sistemi + sis makinası verdiğim hizmetten gayet memnunum.org değiştimektende hiç vazgeçmem çünkü 2-3 model geriden gelirken sıfır 3x almak dahada zorlaşacaktır.artı olarak pa80 için yapılanlar bitti gibi birşey gün gelecek zaten 3-5 kartın birleştigi setler yetmeyecek pa800 diyeceksiniz ondada aynı durum olacak 3x in şimdilik 2-3 senesi var daha alet oturmadı oturdugu zman yeni alette çıkarsa onu kaldırıp yerine 5x 6x ne çıkarsa onu alırım..burda yazdıklarım beni bağlar bunlar benim fikirlerimdir herkes farklı şeyler düşünebilir onlarada saygı duyarım

malesef bende bir maymun iştahlıyım ilk klavyem ronald E 35 E 40 70 korg isb50 em 50gem wk1 a1000 or700v2plus troys kadar gider

Konu Serbest KonuLar bölümüne taşındı.

İnsanoğlu herşeyden sıkıldığı gibi orgundan da sıkılabiliyor ve değiştirme ihtiyacı duyuyor.

Paramiz cok:)