• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

nota istek.do re mi seklinde...

• Konbuyu başlatan kartol
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 7
  • Görülen : 3K

kartol

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
psr or700 v2
Slm. Arkadaslar do re mi seklinde nota yaza bilirmisiniz bana? Delilo.kiziroglu mustafabey. Bir de halay.nette aradim bullamadim.nota orenecek zamanim yok.evde kendi kendime caliyorum da..

Cevap: nota istek.do re mi seklinde...

Yok mu bilen su sarkilarin notalarini do re mi gibi yazan?

Nota öğrenmeye çalış bence o kadar zor değil oku biraz zamanım yok diyorsun sürekli burdasın , cihazın kullanma klavuzunu bile okumadığın mesajlarından belli kardeş yinede sen bilirsin tabi.

Nota öğrenmeye çalış bence o kadar zor değil oku biraz zamanım yok diyorsun sürekli burdasın , cihazın kullanma klavuzunu bile okumadığın mesajlarından belli kardeş yinede sen bilirsin tabi.

Hocam okuyorum.hemde ole bole diil.ama anlayamiyorum

Evet bu yoruma katılmamak elde değil. Bu 3. mesajım olacak cihazın kullanma kılavuzunu oku, nota öğrenmek de taş çatlasa bir haftanı alır. Hiç bilmesen bile açarsın dilediğin türkünün notalarını, sol anahtarından itibaren saya saya hangi notalar olduğunu bulursun ve notanın üzerine adını yazarsın. Bu iş yarım saatini alır. Birkaç parçayı bu şekilde yapınca zaten notaları ezberlersiniz. Armut piş ağzıma düş mantığıyla bir yere varamazsınız.

Evet bu yoruma katılmamak elde değil. Bu 3. mesajım olacak cihazın kullanma kılavuzunu oku, nota öğrenmek de taş çatlasa bir haftanı alır. Hiç bilmesen bile açarsın dilediğin türkünün notalarını, sol anahtarından itibaren saya saya hangi notalar olduğunu bulursun ve notanın üzerine adını yazarsın. Bu iş yarım saatini alır. Birkaç parçayı bu şekilde yapınca zaten notaları ezberlersiniz. Armut piş ağzıma düş mantığıyla bir yere varamazsınız.

Himms bak simdi oldu.SAHİNN hoca.sol anahtardan sayacaksin dedin.biraz aciklarmisin

Notaların yazıldığı portenin başında anahtar vardır. Müzikte do, fa ve sol anahtarları olmasına rağmen şarkı, türkü notlarında genel olarak sol anahtarı ile kaşılaşırsınız. Notalar 5 tane paralel çizgi üzerine yazılır. Sol anahtarının başladığı alttan ikinci çizgi sol notasının olduğu çizgidir. Buradan sayarak diğer notaların yerlerini de bulabilirsiniz. Ama önce biraz araştırın. Müzikte aralık kavramı nedir öğrenin, arıza ses nedir öğrenin. Herşeyi biz burada yazamayız, sizin de biraz çaba harcamanız gerek. Bunları öğrendikten sonra türk müziğinde kullanılan koma sesleri öğrenir ve mantığını kavrarsınız. Ama bir iki günde olacak iş değil tabi sabırla uğraşmanız lazım.

sen ilk önce linki tıkla nota yerleri için.ayrıca bir çok bilgi var o bölümde.adı üstünde müzik dersleri bölümü kartol.