• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

OR-700 Tuş - Ekran Sorunu

amazing_memo

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Or 700 TR
OR 700 klavyemle 1 senedir tuş basmama (Ritm tuşları vs.) sorunu yaşıyordum. Ankara Meşrutiyet'te yamaha servisine götürdüm sorunu çözmeden vidaları eksik bir şekilde 80 lira alarak beni gönderdi. Ben de açtım aleti tuş lastiklerini bir güzel temizledim. Denedim tuşlar çalışmaya başladı. Alttaki konu başlıklarından bir arkadaşın "Tamirciye gidip tuş sıvısı sürdürmek yerine o devrelerin altını kuşun kalemle çizin" fikrine uyarak dediğini yaptım ve şimdi ekranım pasparlak yazılar görünmüyor. Şimdi ne yapmalıyım? :(

Cevap: OR-700 Tuş - Ekran Sorunu

bu konunun uzmanı salimdir özel msj at
tuşların altındaki kurşun kalem le çimekle ekranın bir alkası oldugunu sanmıyorum.. ya kabloyu yanlıs taktınız yada bir parça yandı.. geçmiş olsun

Salim Beye msj attım. Ankara'da olduğum için yardım edemeyebilir. Fikri olan var mıdır?

Klavye yi söktüğünde büyük ihtimalle anakart tan ekrana giden soketi gevşettin yada çıkardın.. Bak şimdi klavye yi ekranı alta gelecek şekilde iki tarafı sandalyenin üstüne koy.. yani ekran aşağıya gelecek ama iki sandalyenin orta sında alttan bakınca ekranı göreceğin şekilde koy..klavyenin arka kapağını sök.. Fişini tak çalıştır ama besleme yani trafonun olduğu yerlere sakın dokunma tehlike unutma...sen şimdi ekrana gelen soket leri takip et yerinden çıkan varsa hafifçe yerleştir ama çok zorlama tabiki ekrana yazıların geldiği ni kontrol için bi kişi ara boşluktan bakarsa iyi olur.. Büyük ihtimalle bi gevşeklik var sorun olsaydı ekranın hiç ışığı yanmazdı.. Hadi hayırlısı bakalım sakince dene başarılar..

Klavye yi söktüğünde büyük ihtimalle anakart tan ekrana giden soketi gevşettin yada çıkardın.. Bak şimdi klavye yi ekranı alta gelecek şekilde iki tarafı sandalyenin üstüne koy.. yani ekran aşağıya gelecek ama iki sandalyenin orta sında alttan bakınca ekranı göreceğin şekilde koy..klavyenin arka kapağını sök.. Fişini tak çalıştır ama besleme yani trafonun olduğu yerlere sakın dokunma tehlike unutma...sen şimdi ekrana gelen soket leri takip et yerinden çıkan varsa hafifçe yerleştir ama çok zorlama tabiki ekrana yazıların geldiği ni kontrol için bi kişi ara boşluktan bakarsa iyi olur.. Büyük ihtimalle bi gevşeklik var sorun olsaydı ekranın hiç ışığı yanmazdı.. Hadi hayırlısı bakalım sakince dene başarılar..

Çok teşekkür ederim dediğinin aynısını yaptım, kontrol ede ede monte ettim düzeldi. Demek ki yanlış takmışız bir şeyleri zaman ayırdığın için çok teşekkür ederim. :)

Ben teşekkür ederim.. Düzeldiği ne sevindim..