• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

OR700 koma ve pith bend yardım

arsenic

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yamaha Tyros4 + or700 v2
Arkadaşlara öncelikle herkese selamlar. Forumu epeydir takip ediyorum ve gerekmedikçe yazmıyorum. Bilen arkadaşlara bir kaç sorum olacak. Yardım için şimdiden teşekkür ederim.

1- Kendimce koma ayarı yapıp bunu hafızaya almama rağmen orgu yeniden açtığımda hafıza gitmiş oluyor. Bunu nasıl kalıcı halde hafızaya alabilirim.

2- İkinci sorum da birinciye benzer yönde. Ben pitch bendeki standart 2 değereni 1 yapıyorum. Bunu da nasıl kalıcı hale getirebilirim. Çünkü buda org yeniden açıldığında eski değeri 2 ye geliyor.

Cevap: OR700 koma ve pith bend yardım

Koma kalıcı olmaz malesef her seferinde istediğin tuşelere sol taraftaki koma tuşlarından koma vermek durumundayız. Saygılarımla,

Teşekkür ederim arkadaşım. Bizden de saygılar olsun.

koma kalıcı olabilir. komayı 6'lı memory banklara aldıktan sonra,

ana ekranda E tuşuna denk gelen newbankı seçiniz. açılan sayfadan SAve deyip isim vererek kaydediniz.

Bundan sonra orgu her açışta bu bankı çağırırsanız, kaydetmiş olduğunuz 6 koma Memory yerine gelecektir.

salim bey konuyuda hortlatmış olacam ama sormam lazım çünkü yeniyim re den veya mi den çalmak için volumun altında bulunan tuşlardan hangisibe basmam gerekiyor bir arkadaş üst siyah ttuşlardan 1 ve 3. Tuşar açık olsun yeter dedi ama bu mi değil hiç bir şarkı çıkmıyor tarif ederseniz veya bilen arkadaşlar sevinirim özellikle seri çiftetelli çalabilmek için doğru koma da çalmak istiyorum