• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

org çalmak istiyorum

redlion1905

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Yok
merhaba arkadaşlar org çalmak istiyorum her zaman hevesim vardı nasip olmadı bir türlü ama şimdi kesin kararım almak ve çalmak istiyorum ne ile başlıyım nereden öğreniyim çalmasını yardımlarınız bekliyorum hayırlı günler

Cevap: org çalmak istiyorum

1 bütçen nedir bilmiyorum ama eski birşey alma guncel en azından 3-5 yıllık bir org al
2.si org çalmaya ben nasıl alıştım sadece tek bir şarkı uzerinde çalıştım müzik kulağın varsa yaparsın bence istersen kısa sureliğine bir kursa git en azından bir başlangıcın olur

pa 800 piyasasına baktım bütçem yeterli sence nasıl bir cihaz başlangıç içi yeterlimi-fazlamı müzik kulağım iyi zaten hevesim en azından 10-12 yıllık nasıl öğrenirim çalmayı ne yollarla

Moderatör tarafında düzenlendi:

Korg pa800 kullanıyorum hala.. eskitemediler.. senin için güzel alet..

pa 800 piyasasına baktım bütçem yeterli sence nasıl bir cihaz başlangıç içi yeterlimi-fazlamı müzik kulağım iyi zaten hevesim en azından 10-12 yıllık nasıl öğrenirim çalmayı ne yollarla

bence benim fikrim gucun yetiyorsa pa900 al ikinci el kesinlikle pişman olmazsın
nasıl çalman gerektiği konusunda birşey diyemem ben dediğim gibi tek bir şarkıya odaklandım tek bir sarkıyı çalmaya çalıştım yani kulak meselesi bastığın tuşlarda şarkıyı çıkartamıyorsan diğer tuşa bas nası diyim ki yani muzik kulağım var diyon sen orgu al çalmaya denemeye başla zaten gerisi gelir

İsteğin ve kulağın varsa gerisi ayırdığın zaman ve çalışma disiplini ile alakalı. Ben ders alarak başlamanı tavsiye ederim. Ders alırsan öğrenme sürecin kısalır, baştan yanlış parmak pozisyonlarına elin alışmaz, parmak gelişimin doğru ve hızlı olur ve müziğin teorisini kavraman daha kolay olur. Ayrıca bu sana armoni bilgiside katar ve ileride yapacağın müzikten keyif alırsın. Ders almadanda olur elbette çoğumuz gibi ama temel zayıf olur ve temeli oturtmak için çok uğraşırsın. Ortalama bir cihaz işini görecektir.

ben zaten ders almadan başlamam imkansız çünkü gündüz kendi işim var onun la uğraşıyorum tavsiye edeceğiniz bir yer varmı acaba istanbul civarı beylikdüzü mevkinde oturuyorum