• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

ORG Dersleri Özel.

Cevap: ORG Dersleri Özel.

Slm.hocam tam tesekkullumu oretiyon.nota armoni gam v.s. Ayrica istanbulun neresi?.tsk

Bence çok pahalı değil..

Matematik, ingilizce gibi dersleri veren özel hocaların fiyatları piyasada bundan aşağı değil ki..

Göreceli olarak müzik dersi vermekte ücreti mukabil olmalı.. Tabi bunu yapanın profesyonel eğitici olması kaydıyla..

Youtube ta eğitici videolarda paylaşılabilir tabiki.. Öğrenebilen öğrenir bu kaynaklardan, ama özel hocanın yerini ne kadar tutar bilemiyorum..

Birine birşey öğretmek o kadar da kolay bir şey değil.. Hz Ali bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum derken, eğitimin önemine verdiği değeri nasıl da ortaya koymuş.. Bunun da bir bedeli olmalı tabiki..

Eğer hayatını müzik eğitmenliği ile kazanan profesyonel biri ücretini böyle belirlemişse, bütçesine uyan kişiler eğitimini bu hocadan alırlar.. Uymayanlar da diğer kaynaklara yönelirler.. Yargılamayı gereksiz buldum..

İşçilerin saatlik yada günlük ücretlerinin düşüklüğü can sıkıcıdır, ama bu başka bir konudur. Elma ile armut karşılaştırılmaz..

Benim organizasyonlarımda simultane tercüman kullanıyorum örneğin, saatine 800 USD alıyorlar ve bir saatten fazla simultane tercümanlık yapmayız diyorlar.. Niye?? Çünkü bunu yapabilen insan sayısı az.. Arz talep meselesi..

Türkiye'deki işçi emek arzı ile müzik eğitmenliği arzı bir değil ki, saat ücretleri bir olsun..

Bence...

Ben fransada oturuyorum gercekten maddi durumum olsa ders alirim ama olmayinca ne yapalim keske internetten ogreten olsa genclerin onunu acmis olursunuz

Valla ben almayi dusunuyorum.1 haftadir arasirma yapiyorum.kafadan calmaya calisyorum cikan melodi tuzsus ayran gibi.su orgun borcu bitse hemen baslarim.islerde durdu is olsa pazar mesaisinin parasini bu ise harcarim.hayirlisi bakalim nasi yapacaz.

hayirlis tabiii kurslu ogrenmek daha iyi maddi durumu olana tabbiii :(

insanın bir şeyi bilmesi bambaşka bir şey, bildiği bir şeyi başkasına aktarabilmek bambaşka bir şey arkadaşlar, ben yıllardır matematik, geometri, ingilizce, fizik, kimya dersleri vermekteyim özel olarak, 1,5 saat özel ders verip 50 lira almak bence gayet normal, paylaşım başka bir şey özel ders başka bir şey, ben toplu olarak öğrencilere ücretsiz derste veriyorum ama özel ders bambaşka, sorumluluk alıyorsunuz ve aldığınız parayı hak etmeniz gerekiyor, özel ders vermek isteyen üstadlarımıza bu şekilde önyargıyla yaklaşmamalıyız.

Valla ben almayi dusunuyorum.1 haftadir arasirma yapiyorum.kafadan calmaya calisyorum cikan melodi tuzsus ayran gibi.su orgun borcu bitse hemen baslarim.islerde durdu is olsa pazar mesaisinin parasini bu ise harcarim.hayirlisi bakalim nasi yapacaz.

Aynı Durumdayım Hocam

Slm.hocam tam tesekkullumu oretiyon.nota armoni gam v.s. Ayrica istanbulun neresi?.tsk

Sayın kartol .Evet müzik öğrenmek deyince içinde nota,armoni ,akor bilgisi hepsi vardır. Öğrencinin öğrenmek istediği seviyede her türlü bilgileri öğretiyorum.Ben İstanbuldayım ve dersleri talebenin evinde veriyorum.Ben bilgisayarın nimetlerinden de faydalanıp değişik bir metodla org öğretiyorum.haftada bir ders yeterlidir. Orgu da eski şarkılarla değil sizin sevdiğiniz şarkılarla öğreniyorsunuz.Böylece daha bir hevesle orgu severek öğreniyorsunuz.
konunun başında telefonumu vermiştim soracağınız başka bir şey olursa çekinmeden arayabilirsiniz. Taci Baran.

ben de hobi olarak 7/ 8 aydır org öğrenmeye çalışıyorum.or 700 v2 plus aldım.ilk başta baktım kendi kendime öğrenilecek bişey değil veya öğrenmek için çok zaman alacak.araştırdım arkadaşımın arkadaşı müzik öğretmeniymiş tanıştık.haftada veya 15 günde gelip bana 2 saat yerdımcı oluyor.şuan 50 60 tane şarkıyı çatpat tam süslemeli allı pullu da olmasa seslerini notadan çalıyorum.sevgili hocama bu konuda çok minnettarım.öğrettiği şeyler maddiyatla ölçülmez.bir emeğin karşılığı.elbette olmalıdır.

Yukarıdaki konu altında aşağıdaki hikayeyi anlatmıştım...

************SANIRIM BU KONU İÇİNDE UYGUN BİR HİKAYE OKUYUN LÜTFEN*************

Bir şeyleri yapabilmek için emek verilmesi ve o işin vücuda gelebilmesi için üzerinde zaman harcanması gerektiğini en iyi özetleyen bir hikaye anlatmak istiyorum;

Yaşlı,çelimsiz üfürsen yere yığılacak birisi,üstü başı yırtık pırtık, ona şöyle bir baktığınızda bu adam kesin çöpçü yada şarapçı zannedeceğiniz bir tip; dışarısı buz gibi soğuk, olanca şiddeti ile kar yağıyor ve etrafta kimsecikler yok adamcağız tek başına dışarıda donmamak için bir yandan elini ovuşturuyor bir yandan lokantanın birinin önünde durmuş ve yiyeceklere bakıyor cebinde beş kuruş parası yok açlıktan midesi büzüşmüş halde iç çekerken, içeriden lokantanın sahibi; "buyur içeri gel! " demiş ve adamı içeriye almış.

Yaşlı adama! sen bu soğukta dışarıda ne geziyorsun, kimin kimsen yok mu, ne iş yaparsın, kimsin, neyin nesisin diye sormuş...

Yaşlı adamda ona; SANATKARLARA SAYGI DUYULMAYAN BU ÜLKEDE melsef bir zamanlar ressamdım ve şuan işsizim, evsizim, kimim kimsem yok demiş...

Lokanta sahibi! madem ki eskiden ressamdın benim resmimi çiz o zaman sana yemek vereyim demiş...

Yaşlı adama yemeği vermişler adamcağız yavaş yavaş yemeğini bir saate yakın sürede yemiş.Yaşlı adam yemeğini bitirdikten sonra lokanta sahibi kağıt kalem getirmiş hadi bakalım yemeğini yedin çiz resmimi demiş.
Yaşlı adam! lokanta sahibinin portresini 5 dakika içinde çizip kendisine uzatınca lokanta sahibi kızmış ve adama sen yemeği bir saatte yedin fakat resmi 5 dakikada yaptın olmaz demiş ve yemeğin parasını istemiş yaşlı adamda lokanta sahibine dönmüş;

BEN O RESMİ 5 DAKİKADA YAPABİLMEK İÇİN 60 YILIMI VERDİM AMA SEN MALESEF BUNU ANLAYABİLECEK BİR İNSAN DEĞİLSİN SENİN GİBİ İNSANLARIN YÜZÜNDEN BU ÜLKEDE SANATÇININ KIYMETİ YOK VE MALESEF ŞUANDA SENİN SADAKA OLARAK VERDİĞİN YEMEĞİ YEMEK ZORUNDA KALDIM DEMİŞ

Bunun üzerine; lokanta sahibi yaptığı büyük hatanın farkına varıp yaşlı adamdan özür dilemiş ve yaptığı resim için yaşlı adama hem para vermiş hemde çok büyük bir insanlık dersi verdiği içinde ayrıca teşekkür etmiş.
--------------------------------------------------------------------------

O yüzden bu hikayeyi okuyan herkesten ricam;

EMEĞİN küçüğü büyüğü olmaz EMEK VEREN HERKESE SAYGI DUYALIM LÜTFEN

--------------------------------------------------------------------------

Yazımı burada noktalarken;

Tüm Müzisyen Dostlarım Hepinize Bol Müzikli Bol Kazançlı Günler Dilerim

Saygı ve Sevgilerimle

By_CTO