• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

org ile ilk tanışma !!!

awarahoon82

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
öncelikle selamlar arkadaşlar.ben bir org almaya karar verdim.korg marka fakat hiç şimdiye kadar çalmadım.almak istediğim org düğünlerde çalınan orglar gibi olmasını istiyorum ama iyi olanlar 3000 ve 4000 tl civarında.bense şimdilik sadece en fazla 1000 tl ayırabilirim.arap tarzı şarkılar ve oryantel gibi fidayda-misket-zeybek-çiftetelli-harmandalı çalabileyim yanlız çalabildiğimde profosyonel olmalı.korgun hangi modelini tavsiye edersiniz ??
şimdiden teşekkürler !!!

Cevap: org ile ilk tanışma !!!

hiç tavsiye yok mu hiçmi yok ??

tuşeleri sorun olmaz derseniz o paraya sıfıra yakın korg micro arranger düşünebilirsiniz.zira başlangıç için bence en ideali...

korg micro manager tavsiyeniz.peki 2.el olarak
korg i3 = 350 tl
korg ix-300 = 450 tl
korg i4s = 500 tl
korg is35 = 650 tl
korg is50 = 700 tl
korg is40 = 750 tl
almayı düşünsek dahamı iyidir.yoksa korg micro managermi daha iyidir ??

korg micro arranger'in sıfırını 1200 tl' ye alabilirsiniz.mesajınızda belirtmiş olduğunuz diğer klavyeler 12 yaş ve üstünde ürünler olup temizini bulmak çok zordur.is40 diğerlerine göre daha mantıklı...

öncelikle selamlar arkadaşlar.ben bir org almaya karar verdim.korg marka fakat hiç şimdiye kadar çalmadım.almak istediğim org düğünlerde çalınan orglar gibi olmasını istiyorum ama iyi olanlar 3000 ve 4000 tl civarında.bense şimdilik sadece en fazla 1000 tl ayırabilirim.arap tarzı şarkılar ve oryantel gibi fidayda-misket-zeybek-çiftetelli-harmandalı çalabileyim yanlız çalabildiğimde profosyonel olmalı.korgun hangi modelini tavsiye edersiniz ??
şimdiden teşekkürler !!!

hep oyun havası mı çalacaksınız :) gw 8 size ideal bence o fiyata ve sound kalitesini ele alırsak

Temiz bulabilirseniz Çipli Yamaha Psr A1000 TR İşinizi tam görecek bir klavyedir.

Roland G600 veya g800

Roland gw8 önermiyorum. Ben de sizin gibi ilk hevesle gittim aldım. ,kullanımı pratik değil. Korg grubundan temiz ikinci el bir cihaz alın. Setleri kolay bulunabilsin. Nevalesi çok olsun. Kullanımı kolay olması önemli. Bu yüzden çevrenizde bu iş ile uğraşanların cihazlarını deneyin. Acele etmeyin. Demolarını mutlaka youtube dan izleyin. İnşallah kendinize göre bir cihaz bulursunuz.

merhaba kardes bende var 850 milyona yamaha a1000 tr var cok temiz alet ve sorunsuz aadaptörüyle kılıfıyla beraber vercem tam istediyiniz özellikte ve ritimler setler mevcut acil satcam ararsan yardımcı olurum bekliyroum saygılarr 0530 242 52 70