• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Org ses kayıt sorunu

Enst.
Roland e-40
Arkadaşlar bende roland e-40 var bilgisayardan kayıt almak için bi kablo yaptım kablonun bir ucunu orgtaki phones girişine taktım diğer giriside laptoptaki mikrofon girişine taktım ama ses hışırtılı çıkıyor ne yapabilirim bi bilgisi olan varmıdır. Ses kaydınıda gönderdim

Ekli dosyalar

• adsız.mp3
    2.2 MB · Görülen: 5,395
Arkadaşlar bende roland e-40 var bilgisayardan kayıt almak için bi kablo yaptım kablonun bir ucunu orgtaki phones girişine taktım diğer giriside laptoptaki mikrofon girişine taktım ama ses hışırtılı çıkıyor ne yapabilirim bi bilgisi olan varmıdır. Ses kaydınıda gönderdim
Selamlar.. ses kaydını dinledim.. cızırtı çıkıyor. kabloyu kontrol et genelde ondan çıkıyor.. ses kartı yok heralde ondanda olabilir.. programda yapabilir.. ses kaydı yaparken bu cızırtı olabilir..
saygılar..

Selamlar.. ses kaydını dinledim.. cızırtı çıkıyor. kabloyu kontrol et genelde ondan çıkıyor.. ses kartı yok heralde ondanda olabilir.. programda yapabilir.. ses kaydı yaparken bu cızırtı olabilir..
saygılar..
Teşekkürler cevabınız için 2 programdan denedim. Ses kartı yok jak çoğaltıcı sipariş verdim gelince onla denerim olmazsa ses kartı alacam

bir usb ses kartı almanızı um2 gibi bir ses kartı işinizi görur. birde pc yi topraklamalı kabloya bağlayın. audacıty adlı programda dip ses temizleme özelliği var onuda kullanabilirsiniz.

bir usb ses kartı almanızı um2 gibi bir ses kartı işinizi görur. birde pc yi topraklamalı kabloya bağlayın. audacıty adlı programda dip ses temizleme özelliği var onuda kullanabilirsiniz.
Yorumunuz için teşekkürler USB ses kartı sipariş vermiştim pazartesi elimde olur. Laptop adaptöründe topraklama var zaten taktığım prizdede topraklama var onda sorun yok. Dip ses temizleme yaptimda işe yaramadı audacityde, Adobe audition ile yapılabilir

Arkadaşlar ben bide orgu laptopa bağlamak için böyle bir kablo aldım. Fl studioda felan midi kayıt almak için. ama işe yaramadı acaba, bu orglar pcye baglanmazmı ?
Screenshot_2023-02-25-20-36-01-29_5a351068dae84964efd3bc6808f60b72.jpg

Ben normalde piyano alacaktım. bu org çok eski ugrasilmiyor bunla. Casio AP 470 Ocak ayında 17 bin tlydi şimdi 22 bin TL olmuş 1 ayda 5 bin TL zam getirmisler. Bu kadarda olmaz ama keşke alsaydım.

Arkadaşlar ben bide orgu laptopa bağlamak için böyle bir kablo aldım. Fl studioda felan midi kayıt almak için. ama işe yaramadı acaba, bu orglar pcye baglanmazmı ?Ekli dosyayı görüntüle 14039
Bilmiyorum.. sizin dediniz gibi çok eski org belki ona göre bir program vardır..
Ben normalde piyano alacaktım. bu org çok eski ugrasilmiyor bunla. Casio AP 470 Ocak ayında 17 bin tlydi şimdi 22 bin TL olmuş 1 ayda 5 bin TL zam getirmisler. Bu kadarda olmaz ama keşke alsaydım.
Daha dur bunlar güzel zamanlarımız. Allah kolaylık versin hepimize..

Kablo ile soket bağlantısı arasına 1 kohm gibi birer direnç bağlayıp mikrofon girişine bağlarsan hışırtı azalabilir, ama tamamen kesilmez.

Arkadaşlar ben bide orgu laptopa bağlamak için böyle bir kablo aldım. Fl studioda felan midi kayıt almak için. ama işe yaramadı acaba, bu orglar pcye baglanmazmı ?Ekli dosyayı görüntüle 14039
bu mıdı kablosu midi komutlarını iletir. ya mikrofon girişinden sesi alacaksınız yada bir usb ses kartı ile alacaksınız. bununla fl studioda müzik yapılır ama sesi iletmez bastıgınız tuşların sinyalını iletir daha sonra fl studioda istediğiniz sesi seçersiniz yani midi klavye olarak kullanabilirsiniz.