• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Org tuş takımı kurşun kalem ile nasıl tamir edilir?

canon38

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Yok
Arkadaşlar orgunuzun arızalı başlayan tuşları bir Kurşun kalem ile nasıl tamir edilir sizler için bir Video hazırladım umarım beğenirsiniz bir çok arkadaşın işine yarayacağını düşünüyorum iyi seyirler...
[YOUTUBE]XuAIr1u64qw[/YOUTUBE]

Video gösterici sitede göstermediği için alta Video linkini de atıyorum arkadaşlar

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba arkadaşlar korg pa3x kalvyemde 4. Oktav la tuşu basınca dengesizce diğerlerinden fazla ses veriyor neden olabilir

Merhaba, tuşa basınca seste patlama oluyorsa altındaki lastikte veya kontaktlarda toz birikmiş olur genelde. ya da iletken kısımlar erimiştir. Yukardaki videodaki gibi tuş takımını açıp kurşun kalem sürdüğü yerleri hafif nemli kulak pamuğuyla silebilirsiniz. Eğer kontaktlar aşınmışsa lastik değiştirmek gerekir. Ama genelde toz biriktiği için ses patlar. Bu işlere alışık değilseniz bilen birine açtırın. Çünkü pahalı bir klavye , ufak bir dikkatsizlikte daha büyük probleme yol açarsınız. Bir de la tuşunun lastiğine ulaşmak için solden başlayarak re ye kadar sökerseniz iyi olur. lastik blokunun ucu do nun altındadır. oradan kaldırırsınız lastiği, takarken de lastik çıkıntılarını deliklere güzelce oturtmak lazım. Kolay gelsin.

Son düzenleme:
selamun aleyküm kardeşim . benim e40 4 tuş çalışmıyor kurşun kalemle karaladım olmadı yine

selamun aleyküm kardeşim . benim e40 4 tuş çalışmıyor kurşun kalemle karaladım olmadı yine
höyükleri tam anlamıyla temizle.. bunun dışında lastıkler ölmüş olabilir.. yada board ın üstünde yollar yıpranmış olabilir..