• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Org'daki "Koma"lari anlatin lütfen

ilyas59

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Casio AT-5
Selamun ALeyküm.
Ben daga yeni basladim org calmaya, orgumda Koma var. Ama ney ise yaradigini ve nezaman veya nasil kullanilcagini pek bilmiyorum.
Mesela Vahde, Roman, Halay'da hangi komalari kullanicam.

Ve sesime göre koma'lari ayarlamam lazim sanirim Veya berirli bir nota ile baslamam lazim glaiba, o nasil olucak.

Anlatirsaniz sevinirim, cevremde yardim edicek baka kimse yok.

Saygilar
Ilyas

Cevap: Org'daki "Koma"lari anlatin lütfen

koma olayı farklı bişey öyle anlatılaz aslında

Ritimlerle alakası yok makamlarla ilgili mesela ne üzeri çaldığını hangi şarkıları çaldığını yazarsan yardımcı olabilirim...

Eğer mi üzeri çalıyorsan komaları fa diyez ve do diyez notalarına vereceksin.Fa ve sol yerine bu diyezleri kullanacaksın.Şöyle bir gezince kulağınla anlarsın komanın nasıl bir şey olduğunu.

Eğer mi üzeri çalıyorsan komaları fa diyez ve do diyez notalarına vereceksin.Fa ve sol yerine bu diyezleri kullanacaksın.Şöyle bir gezince kulağınla anlarsın komanın nasıl bir şey olduğunu.

(uşşak makamı)

ben klarnet cok hosuma gidiyor,
Stavros veya hüsnünün parcalirini calmaya calisiyorum, hangi komalari koymam gerekir, ve hangi notadan baslamam gerekir, bunun bir kurali varmidir ?

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 17 68.0%
  • Kararsızım

Oy: 7 28.0%
  • Hayır

Oy: 1 4.0%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri