• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

os ve res ayrımı hakkında

alihaydar

Süper Üye
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA800 CE usb
merhaba arkadaşlar

pa 800 ün os ve res dosyaları hakkında uzmanlarından bilgi almak istiyorum

Operating System

Pa800_os_v202.zip bu cihazla ilgili çıkmış son vs işletim sistemi oluyor

Musical Resources

Pa800_res_v201.zip bu dosya ne işe yarıyor .?

her iki dosya adının varolduğu Pa800_os_res_v202.zip dosyasının diğerlerinden farkı nedir.

bilgilendirmenizi rica ediyorum

Cevap: os ve res ayrımı hakkında

merhaba arkadaşlar

pa 800 ün os ve res dosyaları hakkında uzmanlarından bilgi almak istiyorum

Operating System

Pa800_os_v202.zip bu cihazla ilgili çıkmış son vs işletim sistemi oluyor

Musical Resources

Pa800_res_v201.zip bu dosya ne işe yarıyor .?

her iki dosya adının varolduğu Pa800_os_res_v202.zip dosyasının diğerlerinden farkı nedir.

bilgilendirmenizi rica ediyorum

res müzikal yenilikler,os ve res olan dosya büyük format dosyasıdır..aleti resetler ve yeniden kurar..

bilgisayar mantıgında düşünürsek os işletim sistemi yani windows
res ise os un kullanabilecegi ve aletin (ssd )rom belleğinde olan herşey .ses ritim drumkit
os güncellemesi ilave menü özellikler getirirken.res ise eski seslere ve ritimlere ilaveler yapar.
genelde güncellemeler her ikisi birlikte sekilde verilir. önce os daha sonra res yüklemesi yapılır

eyvallah tşk ederim. bu bilgiler ve google deki araştırmalar sonucunda bi sonuç elde ettim.

ben update dosyalarını sistem install dosyalarıyla karıştırmışım. os vs. 2.02 dosya ebatı 5 küsürlü mb, res 2.01 7 küsür mb ikisini topluyorum korgun software kısmındaki format dosyasının altında bulunan Pa800_os_res_v202.zip dosyanın büyüklüğüne bakıyorum ara fark var. os_res dosyası format işleminden sonra kurulan dosya niteliği taşıyormuş. ebatları küçük olan os ve res ayrı dosyalarıda güncellemelerden ibaret.

burda şuda gözden kaçmamalı bence. sistemi formatlayan kullanıcı güncelleme dosyalarıyla işlem yapmamalı direkt ana install dosyalarıyla işlem yapmalı. cihazı almadan bu bilgilerin peşinde koşuyorum.:)

yorumlarını eksik etmeyen arkadaşlara selam ve saygılarla..

Biri format digeri versiyon yüklemek için kullanılır.ama acemi insanlar bunu 1 tanesini yükler sonra seti yükler sonra cihazı açarlar yükleme tamam ama sesler çalışmaz sonra org u dükkana getirir uyanık esnaf sırf para kazanmak için adama derki org nuzun ram i yanmış sırf ram parası koparmak için aklıma gelmişken fiyatı dtl müzikte (475 tl.)256gb halbuki yapması gereken ilk önce format atmak sonra,versiyon yüklemek ve daha sonra set yüklemek . Bunların hepsini trakya müzikte forumlarda mevcut iyi okuyun anlayana kadar kendiniz yapabilirsiniz korkmayın ..

Biri format digeri versiyon yüklemek için kullanılır.ama acemi insanlar bunu 1 tanesini yükler sonra seti yükler sonra cihazı açarlar yükleme tamam ama sesler çalışmaz sonra org u dükkana getirir uyanık esnaf sırf para kazanmak için adama derki org nuzun ram i yanmış sırf ram parası koparmak için aklıma gelmişken fiyatı dtl müzikte (475 tl.)256gb halbuki yapması gereken ilk önce format atmak sonra,versiyon yüklemek ve daha sonra set yüklemek . Bunların hepsini trakya müzikte forumlarda mevcut iyi okuyun anlayana kadar kendiniz yapabilirsiniz korkmayın ..

aynen çoğu maalesef kendi hatalarını bu eksiklikler yüzünden orga da yükleyen var,dediğiniz gibi dosyaların yarısını eksik yüklüyo sonra yüklüyo seti çalışmıyo,ondan sonra orga veriyo ayarı sitelerde,set yükledim çalışmadı şu oldu bu oldu,ama hiç demezki ben bu işi beceremedim yapamadım,:D:D

bunlar zaten orgun sistemidir,işletim sistemini tam yüklenilmezse veya eksik yüklenilirse biri yüklenip diğeri yüklenilmezse setiniz çalışmaz,

sitede adım adım nasıl yükleniliyo neler yapılması gerekiyo,izlenilicek tüm yollar var,

bence format atarken en önemli şey ekran kalibrasonu ayarını dikkatli yapın,bi yanlış yapıldığında ekran dokunmatiği çok canınızı sıkabilir,bu sorunla karşılaşan bir çok arkadaş var,format atarken kalibrason ayarını yanlış yapıpta kafayı yemeyin :D

tüm üyelerimiz bişeyde takıldığınızda sitemiz her zaman burada,burada çok bilgili değerli arkadaşlarımız mevcuttur,hiçbiride yardımını esirgemiyo,