• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

P80 de ses takılı kalıyor ve oktavlar ayar tutmuyor

adam_gibi

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Yok
Pa80 kullanıyorum orgum ilk açıldığında ses takılı kalıyor shift ve start tuşuna basınca kesiliyor bir de orgun içinde yüklü ensturmanlar oktav tutmuyor -1 e ayarlıysa diğer yaylıyı seçtiğimde hepsi 0 da çalıyor daha öncesinde Global dosyasını tekrar yüklediğimde düzelmişti fakat şimdi olmuyor yardımlarınız için şimdiden teşekkürler Allah razı olsun

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Selamün Aleyküm Arkadaşlar P80 de ses takılı kalıyor ve oktavlar ayar tutmuyor

hocam başka bir setten global dosyasını yüklemeni tavsiye ederim.. takılı kalan ses klavye açılırken seçilen ritim ve ses olayı varya.. o seste bi sorun var heralde bunedenle takılı kalıyor olabilir.. başka bir setin global dosyası sorunu çözer diye düşünüyorum.. oda olmasa restore etmen gerekebilir..

Cevap: Selamün Aleyküm Arkadaşlar P80 de ses takılı kalıyor ve oktavlar ayar tutmuyor

Senin orguna farklı set ve globalleri yüklemenden ötürü virüs bulaşmıştır. Aşağıdaki işlemi uygula orgun düzelecektir.

VİRÜS SİLMEK : Disk tuşuna bas menü tuşuna bas erase seç. F1’e bas. Karşına çıkan seçeneklerden kutucuk içerisinde soru gelirse exıt/no ile çık, f1’e bas karşına çıkan dosyalardan Tempo Value düğmesi ile Proğram dosyasını DURUM tuşunun önüne getir, f3 tuşu ile Proğramı open yap ve proğrama gir ve user1, user2 ve User Dk dışında bulunan user leri DEL ile sil onlar virüstür. Kolay gelsin Saygılarımla,

Arkadaşlar teşekkür ederim eve gidince deneyeceğim inşallah

hocam evde internet varsa. dene olmazsa yazyine siteye. başka yöntemler deneriz..

Cevap: P80 de ses takılı kalıyor ve oktavlar ayar tutmuyor

Abi sizin dediğiniz gibi yaptım fakat user 1 - user 2 - ve user dk dışında user yoktu inşallah bir disket sürücü bulursam farklı bir setin globalini yüklemeyi düşünüyorum öncesinde de orga format atmışlardı orga belli bir süre sonra yaylı ekledim yükledim arab string camerastring vs bunlarla tekrar yaylı oluşturdum sonradan yine aynısı olmuştu

Abi sizin dediğiniz gibi yaptım fakat user 1 - user 2 - ve user dk dışında user yoktu inşallah bir disket sürücü bulursam farklı bir setin globalini yüklemeyi düşünüyorum öncesinde de orga format atmışlardı orga belli bir süre sonra yaylı ekledim yükledim arab string camerastring vs bunlarla tekrar yaylı oluşturdum sonradan yine aynısı olmuştu

O zaman sen gerçek kartına uyumlu gerçek bir seti globali dahil herşeyiyle yükle gene düzelmez ise FULL FORMAT işlemini uygulayacağız, Saygılarımla,

Teşekkür ederim abi bendeki kart sanırım levo ilko uyumlu ilahi seti format konusuna gelince format zor mudur siz buradan tarif ederseniz ben yapabilir miyim full format deyince kartın içi de dahil mi

Global dosyasını değiştirince hallettim ses dosyası takılı kalmıyor fakat seçtiğim ritimlerde ( düğün 3/4 5/8 vs.) bunlarda farklı farklı ensturmanlar çalıyor bunu nasıl düzeltebilirim yaylıyı seçtiğimde ardından 3/4 lük ritimle devam edeceğim zaman yaylı değil de piyano çalıyor bu konuda yardımcı olabilir misiniz sizinde başınızı ağrıtıyorum kusura bakmayın