• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa 3x satıp pa 4x almak

SanattarihçiMüzisyen

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg Pa 3x-Gem Oriental
Selam müzisyen dostlar,arkadaşlar.Elimde Pa 3x klavyem var.Pa 4x piyasaya çıktığında satıp Pa 4x almak istiyorum.Pa 3xler kaça gidiyor üstüne daha ne kadar verip almak lazımdır ? Piyasada 3650 Euro gibi rakamlar dolaşıyor.12 binleri geçen bir rakam 2 tane Pa 3x fiyatı mı ? Bu şartlarda fiyatı 2005te çıkan Korg Quasys gibi olan Pa4xi almak mümkün olacak mı ya da sizce Pa3x ve üstüne vererek almak değer midir ?

Cevap: Pa 3x satıp pa 4x almak

fiyatı makul dalda tutarsalar tutulur ama hiç sanmıyorum 12 binler çok uçuk...

pa3x i elden cikarip 4x almak icin bende 4x in Os.lerini yani sisteminin tam oturmasini bekliyecegim.yoksa bazi sorunlarla basbasa kalabiliriz.3x super bir alet musterisi 2.el icin cok olur.saygilarimla.

X3 Satip X4 alma fikrinden hemen vazgecin. Sebeb x3 ün aynisi olan alete neden bu kadar para vereceksiniz? ekrani biraz daha büyük ve 400mb hafizasi var diyemi? yoksa cin mali oldugundan dolayimi? cokmu paraniz var arkadaslar sacmalamayin...

X3 Satip X4 alma fikrinden hemen vazgecin. Sebeb x3 ün aynisi olan alete neden bu kadar para vereceksiniz? ekrani biraz daha büyük ve 400mb hafizasi var diyemi? yoksa cin mali oldugundan dolayimi? cokmu paraniz var arkadaslar sacmalamayin...
vallahi kardes sen Türk Hava Yollarinida Airbuslari almayin eski ucaklarda ucmuyomuydu diye ikna edersin.

Sonu yok bu işin bence..Allah bana uzun ve sağlıklı ömür versin İnşallah ( :) ) bakalım en son kaç X 'i göreceğim bu hayatta şimdiden onu merak ediyorum :) kalın sağlıcakla......

pa4x fikri çok çok saçma bir fikir pa3x e 256 mb ram tak saund aynı sistem aynı yerin dibine batsın 400 mb ramı geniş ekranı tv mi izleyecez sanki .

her yeni çıkacak klavye bu tarz tartışmalar yaratır tıpkı pa800 ilk çıktığında pa900 ilk çıktığında pa3x ilk çıktığında yapıldığı gibi sonuç hep yeni klavye daha iyi olmuştur önyargılarla sürekli eleştri alır.Her ne kadar pa4x şekil ve teknik özellik olarak tatmin edici olmasa da klavye çıkmadan üzerinde kesin ve katii yorumlar yapmak bence anlamsız hele bi gelsin kullanılsın dinleyelim o zaman ak mı kara mı belli olur bu polemikler bence gereksiz. Diğer taraftan yorum yapacak olursak düğün çalan arkadaşlar için pa800 900 ve 600 serisi fazlasıyla yeterli yok ben zevk sahibiyim param var benim canım daha iyi klavye istiyom diyorsa zaten pa3x tyros 4 - 5 piyasa mevcut bunları alabilir. Beni asıl şaşırtan ise roland oldu gerçekten e-a7 anlatıldığı gibi ise sound da fark varsa sample için ram e ihtiyaç duymayıp usb den okuyabiliyorsa işte asıl klavye devrimi budur.

Eğer gerçekten sound olarak çok fazla fark warsa eyvallah ama fark pa900 ile pa800 arasındaki fark kadarsa ben kesinlikle almam tawsiye de etmem..madem 12bin tl gibi bir rakamlar isteniyor, pa3x ile pa4x arasındaki fark tıpkı pa80 ile pa3x arasındaki fark kadar bariz olmalı bizde kullanıcılar olarak bu farkı isteriz..biraz ekran büyüdü, ram arttı ama 2 kat bile değilken..3x bence pa800 gibi tutulacak we enaz 6 yıl daha başka klawyeye ihtiyaç bırakmayacak..tabi korg roland yada yamaha daha geliştirilmiş we daha ekonomik bir klawye çıkartmazsa... Benim düşüncelerim bu yönde..

Selam müzisyen dostlar,arkadaşlar.Elimde Pa 3x klavyem var.Pa 4x piyasaya çıktığında satıp Pa 4x almak istiyorum.Pa 3xler kaça gidiyor üstüne daha ne kadar verip almak lazımdır ? Piyasada 3650 Euro gibi rakamlar dolaşıyor.12 binleri geçen bir rakam 2 tane Pa 3x fiyatı mı ? Bu şartlarda fiyatı 2005te çıkan Korg Quasys gibi olan Pa4xi almak mümkün olacak mı ya da sizce Pa3x ve üstüne vererek almak değer midir ?

bence bu alete bu para çok fazla bir özellik eklenmemişki zaten ticari bir alet oldugu belli kasada ufak bir degişiklik yapılmış ses ve ritimbalansları 3xde sürgü bu 4xde potaslıki bence sacma olmuş lcd ekran tek farkve kasadaki yazı renkleri degiştirilmiş rem 400 mb bu fiat bu alete cok illaki bir klavye alacaksanızki bu alet kronos olsun alın üzerine kullanın derim vst sesler harika 4xde hala kmp devam ediyor bari vst okusaydıda kahrı bir nebze cekilirdi beliki ama bence degmez saygılar