• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa 500 hoparlör sorunu yardım!!!

Orgun anakartındaki audio pinleri çıkmış biraz onları iyice yerine oturttum sorun çözüldü sanıyorum. Eğer bilginiz varsa söküp o kablolara bir bakın.
Konuyu terar hortlattım kusura bakmayın. Bu sorun bende de oluştu fakat donanımsal bir sıkıntı olsa sürekli yapar diye düşünüyorum. Bende orgu söküp şüphelendiğim parçaların lehimlerini yeniledim. Fakat bazı setlerde aynı sorun hemen oluyor bazı setlerde saatlerce açık bırakıyorum sıkıntı olmuyor. Setlerin içinde ses için sağ sol balans gibi ayarlardan mı kaynaklanıyor acaba? Sizin bahsettiğiniz anakarttaki audio pinleri tam olarak nerede acaba tarif edebilirmisiniz

Merhaba bende yeni korgpa500 aldim bendede ayni sorun var sol haporlor bazen gidiyor uzerine vuruyorum geliyor neyse temassizlik var ne yapa bilirim ? Daha once hic acmadim org o yuzden acmakda istemiyorum.

Orgun anakartındaki audio pinleri çıkmış biraz onları iyice yerine oturttum sorun çözüldü sanıyorum. Eğer bilginiz varsa söküp o kablolara bir bakın.
Merhaba bende yeni korgpa500 aldim bendede ayni sorun var sol haporlor bazen gidiyor uzerine vuruyorum geliyor neyse temassizlik var ne yapa bilirim ? Daha once hic acmadim org o yuzden acmakda istemiyorum.
pa500 ü açıp Bakıcaksınız..