• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

PA 500 tr aldım, notalar takılıyor sürekli çalıyor !!

hasanceylan0707

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Korg PA 500 tr
Arkadaşlar yaklaşık 1 hafta önce sıfır pa 500 tr aldım. bir çok set denedim ve 2 gündür dikkatimi çekti arada notalarda takılma oluyor. mesela bir parça çalarken bir nota takılı kalıyor, diğer seslere geçmeme rağmen takılı kalan ses durmuyor, shift+start/stop a basana kadar o notanın sesi kesilmiyor, anca shift+start/stop a basınca duruyor, bazen ritimlerin akompanyalarıda takılı kalıyor. bu normal bir şey midir ? herkesin başına geliyor mu yoksa benim orgta mı bi sıkıntı var ??

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: PA 500 tr aldım, notalar takılıyor sürekli çalıyor !!

Benim bir çok bu klavyede set denemem oldu bazı setlerde bu sorun oluyordu.Kullandığın setle alakalı olur arkadaşım..Ancak orgu kapatıp açınca ses kesiliyordu ...Saygılarımla

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Fakat bu sorun orgun kendi ses ve ritimlerinde de oluyor bu yüzden bir şüpheye düştüm. Yüklediğim setler orgun kendi ses ve ritimlerini etkiler mi acaba ?

Denediğiniz setlerden orgunuza virüs bulaşmış, çözümü format ve düzgün set yüklemek (Denediğiniz setlerin her klasörünü kontrol edin, fazlalıkları silin). İlave olarak ritimlerde darbuka falan takılı kalıyordur muhtemelen.

Teşekkür ederim orglara virüs bulaşabildiğini bilmiyordum ben. ritimlerde sadece akompanya seslerinde takılmalara şahit oldum henüz kitlerde herhangi bir problem sezmedim.