• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

PA 500 tr aldım, notalarda takılma oluyor !!

hasanceylan0707

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Korg PA 500 tr
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 1 hafta önce sıfır pa 500 tr aldım. bir çok set denedim ve 2 gündür dikkatimi çekti arada notalarda takılma oluyor. mesela bir parça çalarken bir nota takılı kalıyor, diğer seslere geçmeme rağmen takılı kalan ses durmuyor, shift+start/stop a basana kadar o notanın sesi kesilmiyor, anca shift+start/stop a basınca duruyor, bazen ritimlerin akompanyalarıda takılı kalıyor. bu normal bir şey midir ? herkesin başına geliyor mu yoksa benim orgta mı bi sıkıntı var ??

Cevap: PA 500 tr aldım, notalarda takılma oluyor !!

bende de bir kaç kere olmuştu. orgu kapatıp açınca düzeliyordu.
bu olay yüklediğin setle alakalı, setteki global dosyasından kaynaklanıyor. farklı setleri yüklemeyi dene o zaman sorun ortadan kalkıyor.

forumda pa500 musty set var. onu yükle daha sonra kendi sevdiğin ritimleri sete ilave edip kendi setini oluşturabilirsin. pa500 de düzgün set bulmak zor. piyasadaki setlerde birbirinin aynısı.

bendede pa800 de yapmıştı genelde aynı seste yapıyordu,sesin kendisinde problem vardı sample bozuktu,o sesi kullanmamıştım,genelde yaptığı zamanlar o sesi seçtiğimde hemen arkasında başka bir ses seçtiğimde yapıyordu,sıkıntı sette idi

cevaplarınız için teşekkür ederim. Cidden düzgün set bulmak zor, farklı isimde içeriği aynı olan çok set var piyasada. forumlarda biraz araştırmıştım bu takılma olayını sizler gibi setlerden dolayı olduğunu söylemişler ama orgun kendi ritimlerinde ve kendi seslerinde de aynı olay oluyor, yüklediğim setler orgun kendi seslerini ve ritimlerini etkiler mi ?

bir de ben genelde rumeli, göçmen müzikleri yapıyorum ama 7/8 lik ritim pek bulamadım, 7/8 deryalar, payduşka tarzı ritimlerin çoğunlukta olduğu bir set var mıdır bildiğiniz ?