• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa 55 tr ritim yukleme set kopyalama

cagdas68

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Web sitesi
www.dogantarlamuzik.de.tl
Enst.
baglama org
sevgili arkadaslar ben yeni aldim pa 55 orgu setım ıyı ama ıcınde 4x4 ler vede alt yapılı slow lar hosuma gıtmıyor arkadaslar cok guzel paylasım yapmıslar setler alt yapılar bunları ındırdım ama yukleme yapamıyorum birde uzerindeki silinirse yedekde yok nasıl yedeklerım vede tek ritm nasil yuklerim yardımalrınız ıcın sımdıden cok tesekurler saygılar

Cevap: pa 55 tr ritim yukleme set kopyalama

sevgili arkadaslar ben yeni aldim pa 55 orgu setım ıyı ama ıcınde 4x4 ler vede alt yapılı slow lar hosuma gıtmıyor arkadaslar cok guzel paylasım yapmıslar setler alt yapılar bunları ındırdım ama yukleme yapamıyorum birde uzerindeki silinirse yedekde yok nasıl yedeklerım vede tek ritm nasil yuklerim yardımalrınız ıcın sımdıden cok tesekurler saygılar

KORG PA 55 TR NİN ÜZERİNDEKİ SETİ DİSKE YEDEKLEME
YÜKLEME

--------------------------------------------------------------------------------

1,boş disketi orga takınız

2.disk tuşuna basınız

3,save seçeneğini seçiniz

4,f2 tuşuna basınız,f1 basınız

5.enter basıyoruz

bu şekilde korg pa 55 tr nin üzerindeki seti diske yedeklemiş oluyoruz,artık orga istediğiniz şekilde set yükleyip setleri deneyebilirsiniz,

EĞERKİ SETİNİZDE HOŞUNUZA GİTMEYEN RİTİM VARSA misal apo pa 55 setindeki rtmler hoşunuza gitti,şu an ki kullandığınız setde ise hoşunuza gitmeyen rtmler var diyelim bunları değiştirebilirsiniz ve kendinize istediğiniz gibi set yapabilirsiniz,diğer setlerde hoşunuza giden rtmleri kendi setinizdeki hoşunuza gitmeyen rtmlerle tek tek değiştirebilirsiniz

ritimlerini beğendiğiniz seti bir diskete yükleyiniz,diski orga takınız

ilk önce disk tuşuna basıyoruz,page tuşlarıyla ilerliyoruz 9 sayfaya geliyoruz,karşımıza factor style yazısı çıkacak on konumundan off konumuna getiriyoruz

1. Disk tuşu basın >Load seçin> F1 (fd seçin) *.Set 'i seçin) >f3 Open (seti açın)>Style dosyasını seçin(tempo tekerleği tuşu ile)>f3 open seçin

2. Karşınıza User1.sty,User2.sty,User3.sty uzantılı 3 dosya gelecek.. işte ritmleriniz bunların içerisinde.. beğendiğiniz ritim hangisinde ise onu bulun,yani bu 3 dosyadan hangisinde ise,atıyorum user 1 sty ise user1 sty seçin ve f3 Open basın>Şu an karşınızda ritmlerin görüntülenmiş olması gerekiyor.. İstediğiniz beğendiğiniz rtmi bulun,beğendğiniz rtmin üzerine geliniz ve load basınız load basınca kullandığınız setin rtmleri görünücek setinizdeki beğenmediğiniz rtm hangisi ise onu seçiniz ve enter basınız enter basınca beğenmediğiniz rtm silinip yerine beğendiğiniz rtmi kayıt etmiş oluyosunuz

kolay gelsin

sevgili kardesım cok tesekur ederım aynen uyguladım dedıklerını vede basardım sayende cok saolasın gardasım

sevgili kardesım cok tesekur ederım aynen uyguladım dedıklerını vede basardım sayende cok saolasın gardasım

abi sorununu halletmene sevindim,diğer bi konuda yazmışsınız,ona buradada cevap verim,

fabrika ritimlerini değiştirmek istediğiniz zaman,user1 ,2,3 bunları gördüğünüzde fabrika ritimlerinin yerine atacağınız ritimi hangi userde ise o useri f3 open basın ve açın,ritimin üzerine gelin yani karşısındaki tuşa mutlaka basın ondan sonra load basın,tempo tekerleği ile geziniz o zaman fabrika ritimleri görünecektir,işte o zaman değiştirmek istediğiniz fabrika ritimi üzerine geliniz ve tekrar load bastığınız ilk load bastığınız ritim oraya kayıt olacaktır,bu şekilde fabrika ritimlerini değiştirebilirsiniz,kolay gelsin

peki ben yeğenim dise ktteki ritmileripa 55e nasıl yükeyebilirim açıklarmısınız. teşekkürler.

EĞERKİ SETİNİZDE HOŞUNUZA GİTMEYEN RİTİM VARSA misal apo pa 55 setindeki rtmler hoşunuza gitti,şu an ki kullandığınız setde ise hoşunuza gitmeyen rtmler var diyelim bunları değiştirebilirsiniz ve kendinize istediğiniz gibi set yapabilirsiniz,diğer setlerde hoşunuza giden rtmleri kendi setinizdeki hoşunuza gitmeyen rtmlerle tek tek değiştirebilirsiniz

ritimlerini beğendiğiniz seti bir diskete yükleyiniz,diski orga takınız

ilk önce disk tuşuna basıyoruz,page tuşlarıyla ilerliyoruz 9 sayfaya geliyoruz,karşımıza factor style yazısı çıkacak on konumundan off konumuna getiriyoruz

1. Disk tuşu basın >Load seçin> F1 (fd seçin) *.Set 'i seçin) >f3 Open (seti açın)>Style dosyasını seçin(tempo tekerleği tuşu ile)>f3 open seçin

2. Karşınıza User1.sty,User2.sty,User3.sty uzantılı 3 dosya gelecek.. işte ritmleriniz bunların içerisinde.. beğendiğiniz ritim hangisinde ise onu bulun,yani bu 3 dosyadan hangisinde ise,atıyorum user 1 sty ise user1 sty seçin ve f3 Open basın>Şu an karşınızda ritmlerin görüntülenmiş olması gerekiyor.. İstediğiniz beğendiğiniz rtmi bulun,beğendğiniz rtmin üzerine geliniz ve load basınız load basınca kullandığınız setin rtmleri görünücek setinizdeki beğenmediğiniz rtm hangisi ise onu seçiniz ve enter basınız enter basınca beğenmediğiniz rtm silinip yerine beğendiğiniz rtmi kayıt etmiş oluyosunuz

kolay gelsin

eğerki yanlış anlamadıysam disketten sadece ritim alıp setinize dahil etmekmi istiyorsunuz,
ben böyle anladım,
maktaş hocam yukarıdaki alıntıyı okuyun,sizin sorduğunuz sorunun cevabı yukarıdaki alıntıda ben yazmışım,ona bakarak yapabilirsiniz,

Kardeşim öncelikle yardımların için pa 55 ciler adına teşekkür ediyorum beğenmediğim ritmi degiştirdim yani becerebildim ama ritm aynen gitmemiş yani enstrumanın biri değişmiş bir ayarmı yapmak gerekiyor selamlar

1 diskete kaç tane set atabilirim ? pa55tr için ?????????????
yardımcı olursanız sevinirimm..