• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa 600 qt hakkında yardım lütfen

beterbocek2010

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
yamaha a100 tr
arkadaşlar merhabalar
600 kullanmaya başladım fakat bır takım sorularım olacak ritim ve seslerin hepsini yuksek yapmak ıstıyprum ve ritim giderlerini ayarlamak sıtıyorum bunları nasıl yapabılırım.
2. ses bankı ve ritim bankına bastıgımda ekranda kalma suresını nasıl uzatabılırım.
3. ritimleri karma yapmak işlemi baya bir meşaketli peki sesler iinde aynı işlem mi gerekli.
4. bu ses dugmesının altında kı 2 işaret var bunlar ne işe yaraıyor.
5. ritim çalarken üstüne nasıl durum kit ilave derim. yanı çalan ritmin üstnüne bende solo yapmak ıstıyprum
6. padlare nasıl ulaşabılırım bazı setlerde var bazı setlerde yok.
7. 800 deki gibi loop sesler nerden bulrum. (bağlama - klarnet hıcaz dolaşması gibi)
saygılar cok oldum ama kusuruma bakmayın

Cevap: pa 600 qt hakkında yardım lütfen

arkadaşlar merhabalar
600 kullanmaya başladım fakat bır takım sorularım olacak ritim ve seslerin hepsini yuksek yapmak ıstıyprum ve ritim giderlerini ayarlamak sıtıyorum bunları nasıl yapabılırım.
2. ses bankı ve ritim bankına bastıgımda ekranda kalma suresını nasıl uzatabılırım.
3. ritimleri karma yapmak işlemi baya bir meşaketli peki sesler iinde aynı işlem mi gerekli.
4. bu ses dugmesının altında kı 2 işaret var bunlar ne işe yaraıyor.
5. ritim çalarken üstüne nasıl durum kit ilave derim. yanı çalan ritmin üstnüne bende solo yapmak ıstıyprum
6. padlare nasıl ulaşabılırım bazı setlerde var bazı setlerde yok.
7. 800 deki gibi loop sesler nerden bulrum. (bağlama - klarnet hıcaz dolaşması gibi)
saygılar cok oldum ama kusuruma bakmayın

seslerin volumesi için-menu mixserden yükseltebilirsiniz veya bazı sesler sound sample ayarından düşük olabilir,onuda sound tuşuna basıp oradan ayarlamanız gerekir
2-ritim ve ses bankasından sürekli kalmak için siz değiştirene kadar kadar sayfanın kaybolmaması için-display hold tuşu ışığı sönük olacak,
3-ses alma ritim alma pad alma hepsi aynı işlem,
5-ritim çalarken drum kit veya perc kit değiştirmek için ekran ana saydada iken.tract seleck basıp buradan kitleri değiştirebilirsiniz,veya ritim çalarken pad tuşlarınıda kullanarak ritimi zenginleştirebilirsiniz,misal 2 4 lük bir ritimde padlara atmış olduğun 2 4 davul 2 4 darbuka 2 4 zil gibi padları kullanarak ek yapabilirsiniz,
6-padlara ulaşmak için anasayda kalın ekranın altında pad yazan yere dokunun,ekrandan herhangi bir pad ın üzerine dokunun pad sayfasına geleceksiniz,hangi padı beğenirseniz o padı seçip eixt basın o pad oraya gelecek,kaydetmeyi unutmayın tırnaktan write current style seçip kaydedin,
8-paylaşılan loop sesleri yükleyip deneyin.beğendiğinizi kullanırsınız,

Moderatör tarafında düzenlendi:

hocam yuregıne saglık tesekkurler saol

seslerin volumesi için-menu mixserden yükseltebilirsiniz veya bazı sesler sound sample ayarından düşük olabilir,onuda sound tuşuna basıp oradan ayarlamanız gerekir
2-ritim ve ses bankasından sürekli kalmak için siz değiştirene kadar kadar sayfanın kaybolmaması için-display hold tuşu ışığı sönük olacak,
3-ses alma ritim alma pad alma hepsi aynı işlem,
4-ses bankası ve ritim bankası başlarında çift ışıklı tuş var,ışığı aşağıya aldığınızda ayrı bankalar ışığı yukarı aldığınızda ayrı banklar çıkar,
5-ritim çalarken drum kit veya perc kit değiştirmek için ekran ana saydada iken.tract seleck basıp buradan kitleri değiştirebilirsiniz,veya ritim çalarken pad tuşlarınıda kullanarak ritimi zenginleştirebilirsiniz,misal 2 4 lük bir ritimde padlara atmış olduğun 2 4 davul 2 4 darbuka 2 4 zil gibi padları kullanarak ek yapabilirsiniz,
6-padlara ulaşmak için anasayda kalın ekranın altında pad yazan yere dokunun,ekrandan herhangi bir pad ın üzerine dokunun pad sayfasına geleceksiniz,hangi padı beğenirseniz o padı seçip eixt basın o pad oraya gelecek,kaydetmeyi unutmayın tırnaktan write current style seçip kaydedin,
8-paylaşılan loop sesleri yükleyip deneyin.beğendiğinizi kullanırsınız,
kardeş bende de var pa600 ama şunu merak ettim acaba benim klavyedemi eksik bişi var ritim ve ses banklarının başında çift ışıklı tuşlar var demişsin valla benim orgda öle bişi yok eminmisiniz olduğuna bilgi verirsen iyi olur bu arada pa600 de ritim bakları sadece ekranda var

hocam yuregıne saglık tesekkurler saol

Pa600 icin gerekli bilgileri pa800 konularini videolarini incele hocam.pa800 ne anlatiliyorsa 600 icinde gecerli menu ve kullaimlari anlatim uygulama hepsi ayni

hocam 600 dekı assıgn ve swıch tuslarının gorevı nedır acaba

o tuşlara vokal kesme yada drum kit yada perk kit kesme gibi işlemler yapılıyor shıft ardından assıng swıtch e bas ekranda gorursun

kardeş bende de var pa600 ama şunu merak ettim acaba benim klavyedemi eksik bişi var ritim ve ses banklarının başında çift ışıklı tuşlar var demişsin valla benim orgda öle bişi yok eminmisiniz olduğuna bilgi verirsen iyi olur bu arada pa600 de ritim bakları sadece ekranda var

uyarınız için teşekkürler özürdiliyorum yanlış yazmışım şimdi düzeltiyorum.evet pa600de ekrandan seçiliyor doğru.sanırım aklım 800e doğru gitti, :D

Moderatör tarafında düzenlendi:

pekı ustadlar kusuruma bakmayın ben duguncuyum ve hafta sonu bır ısım var cıhazı cozmeye calısıyorum sızden rıcam yardımınız olursa guzel bır set hangısını onerırsınız cogunlukla ıstedıgım ankara-köçek-2/4 pop/pop2-4-6/8 azeri halay için halaylar ve alucra dıkı mesudıye 5-16 10-16/7-8 tekno 7-8 rıcam olucak seslerde romanlar ıcın led ler macunlar karadenız ıcınde led sesler ve kuru bağlama ile elektrolar lutfen yardımmm hocalarım

bırde hocam bu cıhazda buldugum setlerı dırek yukluyorum pcm ye bakarak set sılme ıslemı nasıl oluyor saygılar cok oldum ama ozurrr