• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa 80 boş diskete ritim ve set nasıl yüklenir ACİLL yardım!!!!

Piyanist_ilk@y

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg pa900 + Korg is40
Arkadaşlar bende Pa80 var alt set hazırladım kendime bu alt setteki ritimleri ve sesleri nasıl yükleyebilirim boş diskete daha önce bu işlemi hiç yapmadım pa80 de diskete ritimleri tek tek nasıl yükleyebilirim.Çok korkuyorum bide boş diskete ritim yükleyeyim derken orgun hafızasını sildirmeyim Flash cardı yanii Lütfen bu konuda biri beni bilgilendirebirmi? çok sevinirm

Cevap: Pa 80 boş diskete ritim ve set nasıl yüklenir ACİLL yardım!!!!

korkma bir şey olmaz...
sorununu tam anlamadığım için değişik açıklamalarda bulunucam.
1- pa 80 den boş diskete ritim ve ses atmak
cevap- boş disketi tak ve disk sawe deyip f2 enter dediniğin vakit pa 80 nin setinin yedeğini diskete almış olursun yani rtimler ve seslerini.
2-pa 80 ne ritim yuklemek set halinde ve tek tek nasıl olur.
cevap- diskete pc yardımı ile ritimleri yada setini atarsın ve orga takıp disk load deyip eğer komple yuklemek istersen f1 enter dedinmi bütün seti 80 ne yuklemiş olursun.. ama sen tek tek ritimleri yuklemek istersen disk load set karşına gelir ve open deyip açarsın eğer ritim yukleyeceksen style olan klasöre üzerine gelip open deyip style1 stly2 styl3 çıkar bunlarada yuklemek istediğin ritim hangisinde ise open deyip aç ve ritimini seç load dedinmi bu sefer yuklemek istediğin yeri seç ve enter yuklemiş olur sırasıyla yuklersin...

Soruya biraz ek yapayım:) Mevcut setin üzerine ritim ve ses editleri yaptın orgun üzerinde kullanıyorsun ama disketindeki yada hd nin içinde senin yaptığın editli ritimler ve sesler yok bu yaptıklarını diskete set halinde yada tek tek nasıl alırız ki; yarın öbürgün editlediklerimin üzerine yanlışlıkla yada bilerek bişeyler yüklersem disketten yükleyebileyim. Arkadaşında sorusu buna benzer bişey o şuan orgun üzerindeki set yada ritimleri diskete copy yapmak istiyor.

Selam Kosavalı Kardeşim,

PA 60 içinde kullansak bu yazdıklarınızı bi sakıncası olurmu.

Teşekkür Ederim...

Benim pc yi 2009 da aldım malesef yeni pclerde disket okuyucu ve flash card okuma yuvaları yok:( benim pc ancak pa800pa2xpa3x gibi ağletlere özel flash bellek okuo bu yüzden disket işi zor benim için

Yardımlarınız ve desteğiniziçin teşşekürler:)

arkadaşlar mavilim set kartlı
acil alazım bana ulaşın hiçbirşey indiremiyorum bana yardım edin

slm ketron olur kardeş boş disket