• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa 80 de padlara insan sesi nasil atanir

klavyesever

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
korgpa80
Padlara farkli ses atayabiliyormuyuz varolan drumkitlerden cesitli insan seslerini padlara atamak istiyorum

Cevap: pa 80 de padlara insan sesi nasil atanir

PAD’lara Hertür Ses ve Koma Yetkisi Verme İşlemi
Pad’a koma yetkisi vermek için ana ekranda iken menü ye bas. Ekranda sağ alt kısımda input pads diye bir seçenek çıkar. Sayfa 23’e gir veya tempo/value düğmesini bir tık çevir. Karşına pad seçenekleri çıkar. Oradan misal, koma fonksiyonunu 1 nolu pad a vermek istiyorsun. Ekranın yanındaki 1 no’lu pad’ın önündeki tuşa bas. Ve tempo tekerini yavaş yavaş çavirerek *QUARTERT seçeneğini bul, 2 nolu tuşa bas, Laurhing seçeneğini bul, 3 nolu tuşa bas ve tempo tempo/value düğmesini cevirmek koşuluyla yeah seçeneğini bul, 4 nolu tuşa bas ve gene tempo value düğmesini çevirerek Applause seçeneğini bul ve sonra exit tuşuyla çık. Bu şekilde pad1 e koma yetkisi, pad2’ye bayan gülme sesi, pad3’e erkek yeeehh sesi, ve pad4’e alkış sesi vermiş oldun kolay gelsin.

Pad ayarlarını yaptıktan sonra globale kaydetmek gerekir nasılmı?
Global bölümüne kayıt yapmadan önce pad kilidini (pads lock) açık (on) duruma getirmelisiniz. Ayrıca bunu Performance 1-1'e kaydetmelisiniz.

DİYELİMKİ PADLERE DAHA DEĞİŞİK SESLER ATMAK İSTİYORSUNUZ
drum kitlerin içerisinde ara orada farklı sesler var. hatta oktavı + ve - yaparak içlerinde arayınız. Ankara isimli kitlerin içinde koçlaaaaar, haydeeeeee, diğer setlerde arkadaşlar hazırmısınız, ne okuyiiimmii gibi sesleri var. dışardan sample ses koyabildiğimize göre, bu sesleri de atabiliriz. kitlerde olan seslerden atmak için ;rec'e basıyorsunuz, new pad i seçiyorsun, yazacağınız sesi klavyede buluyorsunuz (haydaaaa, hoppaaaaa gibi) kayıt deyip metromla birlikte sese basıp kaydediyorsun, nereye koyacaksanız numarayı seçiyorsunuz. İşlem tamamdır. Kolay gelsin saygılarımla,

Ben rec ve new padi anlamadim rec dugmesi ekranin solundakl dugmemi ordan new padi nasil buluruz bi de ekranin solundaki kirmizi record dugmesini kastediyorsaniz oraya org style modunda mi girecez yoksa program a basip oyle mi gircez yoksa global tusuna basip oyle mi gircez cunki her modda record tusuna basinca farkli menuler geliyor saygilar cevapiniz icin tesekkurler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ben neyapacagimi bu pad konusunda anlamadim lutfen bana yardim edin sayin ustadlar

PAD’lara Hertür Ses ve Koma Yetkisi Verme İşlemi
Pad’a koma yetkisi vermek için ana ekranda iken menü ye bas. Ekranda sağ alt kısımda input pads diye bir seçenek çıkar. Sayfa 23’e gir veya tempo/value düğmesini bir tık çevir. Karşına pad seçenekleri çıkar. Oradan misal, koma fonksiyonunu 1 nolu pad a vermek istiyorsun. Ekranın yanındaki 1 no’lu pad’ın önündeki tuşa bas. Ve tempo tekerini yavaş yavaş çavirerek *QUARTERT seçeneğini bul, 2 nolu tuşa bas, Laurhing seçeneğini bul, 3 nolu tuşa bas ve tempo tempo/value düğmesini cevirmek koşuluyla yeah seçeneğini bul, 4 nolu tuşa bas ve gene tempo value düğmesini çevirerek Applause seçeneğini bul ve sonra exit tuşuyla çık. Bu şekilde pad1 e koma yetkisi, pad2’ye bayan gülme sesi, pad3’e erkek yeeehh sesi, ve pad4’e alkış sesi vermiş oldun kolay gelsin. sende neyi nereye koyacak isen önce KİT lerdeki ismini bul yukarıda anlattığım şekilde istediğin PAD e yerleştiş tamamdır. Saygılarımla,

sayın sazgrubu yardımlarınız için çok teşekkürler ama ben şu rec olayını anlamadım bi de new pad diosunuz onuda bulamadım ben insan seslerinin bulunduğu kiti buluyorum ama onu pada atamıyorum lütfen adımları teker teker anlatırmısınız gerçi siz daha iyi bilirsiniz ama ben acaba olmayan bir özelliği mi soruyorum yoksa sadece mevcut padlari mi kullnabiliyoruz bazı yorumlarda pa80 in padlarinin değişmeyeceği yazıyor ama ben de değişebileceğini duymuştun o yüzden sordum gende ilginizden ötürü size çok teşekkür ederim saygılar sunuyorum

Arkadaşım çok basit bak kendin söylüyorsun insan sesleri olan kiti buluyorum diyorsun işte bulduğun kiti tempo value tekerini çevirerek ekrana getir orgun bir tuşuna bas hangi ses olduğuna emin ol ondan sonra yukarıda belirttiğim şekilde sanki senin bulduğun isim QUARTERT miş gibisinden yukarıda anlattığım şekilde 2 nolu tuşa bas ve ismini bildiğin insan sesini tempo walue telkeri ile ekrana getir orgun herhangi bir ses tuşuna bas bulduğun sesin ne olduğunu duyarsın eğer bulduğun ses ise orada bırakır WRİT tuşuna bas kaydet. çok kolay bir işlem bunun zorluğu yok New pad demek yeni PAD demektir. zaten sende olan insan seslerini maksimum 4 tanesini ataya bilirsin veya 3 tanesini atar bir tanesini de KOMA işine ayırırsın yani 1 nolu PAD i aslında KOMA işne ayarlaman gerek gerisi basit. Bende yıllardır PA-80 yok gene de arşivimden sana yazıyorum. İstanbul da olsan al orgu yanıma gel beraber yapalım diyeceğim de bu iş gerçekten basit çözebilirsin kolay gelsin. Saygılarımla,

Ben sadece sizin dediginiz gibi padlarda mevcut olan insan seslerini bulabildim mesala gulme sesi gibi ama kitlerdeki tamam mi devam mi hazirmiyiz gibi sesleri padlere eklemeyi basaramadim yardimlariniz icin cok tesekkurler ama ben yapamiyorum benim pek bu pad konusunda tecrubem yok sanirim o yuzden boyle oluyor ilginiz ve alakaniz icin cok tesekkur ederim ustadim saygilar

klavyesever arkadaşım bu pad konusuna bende çok uğraştım ama dediğin gibi bende yapamadım. kitlerdeki sesleri pad'lere getiremiyorsun. kendi içindeki orijinal seslerin dişinda bişi olmuyor. ama menü-input/pad tıkladıktan sonra sayfa 23 te pad1 karşısına gelen yerde tempo tekerleğini sonlara doğru çevirince fx:cc12, intfxsw1 gibi seçenekler var. birde sayfa 22 de internal fx: inpset01 var muhtemelen buralardan bir ayarlama yaparak insan sesleri olan kitlere ulaşılıyor. ama nasıl diyeceksin bende bilmiyorum. şu meşhur new pad yazısını ne yaptıysam hiç bir sayfada göremedim. sazgurubu arkadaşlar tekrardan adım adım bu konunun çözümünü yazarlarsa minnettar olurum. bende pa80 ver: 3,06 var saygılar selamlar