• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa 80 den dumanlar cikiyor

sadooo

Altın
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
korg pa 1x pro
Merhaba arkadaslar pa 80ni soktum tus lastigini degistirmek icin. Temizlik olsun diye anakarti filanda soktum tabi geri taktim garip bir ses sonra duman cikti. Kablalori yanlis baglamis olabilirmiyim birinin girisi digerine uyarmi en kotu ne olmus olabilir ana kart yanmis olabilirmi.

Cevap: pa 80 den dumanlar cikiyor

kardeşim geçmiş olsun..DTL yolla daha fazla ugrasmadan..

Gecmis olsun...

ses ve duman olduysa buyuk ihtimalle guc kaynagindaki bir kapasitor patladi ama bambaska bir sorunda olabilir DR Salim ne diyecek bakalim Kendisi Tamir isi yapiyor bilginize...

Saolun hocam da benim anlamadigim kablolari yanlis takma ihtimalim yok hepsinin tek bir girecegi yer var diye biliyorum anakart yandysa aleti cope atmam gerekecek tamirle bas edilmez. Sadece besli bir kablo vardi o bestaneden siyah olani yerinden cikmisti onu takmaya calistim kendim ondan olursa olur tekrar fise taksammi kararsiz kaldim

Mantıken tekrar taksanda düzelmeyecek fakat olanda olmuş gibi görünüyor. İşi bilen birine danışmadan kurcalama daha fazla bence.

Cüzi bir miktarla yapacak insan zor bulunur, bence sen orgu tekrar aç duman çıkan yeri yani yanan yeri tespit et öyle tamire götür, en azından tam olarak ne arızası olduğunu anlarsın... Zaten kokudan ve renkten tespit edersin...

Bu arada tavsiyem elektronik aletleri açarken video çekin ve yavaş açın...

Muhtemelen orgun kablolarını ters taktınız ve kısa devre yaptınız. Bu durum da eğer ana kart ta yanan bölüm yok ise muhtemelen tost kablolar zarar görmüştür bunu da rahatlıkla anlaya bilirsiniz yanan kablo zaten aşırı duman verir ve değişik bir hal alır. Muhtemelen orgu vidalarken de bu tost kablolara zarar vermiş olabilirsiniz. Geçmiş olsun Saygılarımla,

Tesekkur ederim hocam. Bu aksam tamirciye goturecez yanlis baglanti yapmissak daha fazla zarar vermemek adina ekran flanda gitmisti fisi taktigimda umarim ekrana zarar vermemisizdir.

Geçmiş olsun üstat inşallah kablo yanığı falandır üzüldüm valla

ilgi icin herekeze tesekkur ederim arkadaslar. Tamirciye goturdum ekran soketi yerine tam oturmamis duman nasil ciktigini cozemedik 50 liraya hallettik.