• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa 80 drum kit değişikliği nasıl yapılır?

berkan74

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg Pa 80
arkadaslar pa 80de drum kit değişikliği yapıp nasıl kayıt ederim.? cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..

Cevap: pa 80 drum kit değişikliği nasıl yapılır?

arkadaslar pa 80de drum kit değişikliği yapıp nasıl kayıt ederim.? cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..

yapmanız gerekenler

1,değiştirmek istediğimiz ritimi seçin,

2,record basın,

3,curent style seçin,

4,menü tuşuna basın,

5.S.ELEM.CTL seçin

6,şimdi karşımıza seçtiğimiz ritimin kitleri akumpanyaları vs çıkmış olması gerekir,

7,değiştirmek istediğiniz kitin karşısındaki tuşa basın,

8,proğram basın (perfor yanındaki proğrama basın,)

9,ses bankalarının en sonundaki brass user dk tuşuna basın,şimdi pa 80 nin üzerindeki kitler görünecek denemk istediğiniz kiti seçin

10,exit basın

11,seçtiğiniz ritimin kiti değişmiş olacak,bu arada ritimi start basın ritim çalsınki kit değiştiği zaman ritimde değişecek bu şekilde kitleri deneyerek istediğiniz kiti seçin,

12,istediğiniz tonu yakaladığınız zaman,wirite tuşuna basın,

13,page + basın

14,ritime isim verin(tempo tekerleğini kullanarak)

15,enter basın

bu şekilde rtimin ktlerini değiştirmiş oluyoruz

sağolasın zafer kardeşim anlatım mükemmel

yapmanız gerekenler

1,değiştirmek istediğimiz ritimi seçin,

2,record basın,

3,curent style seçin,

4,menü tuşuna basın,

5.s.elem.ctl seçin

6,şimdi karşımıza seçtiğimiz ritimin kitleri akumpanyaları vs çıkmış olması gerekir,

7,değiştirmek istediğiniz kitin karşısındaki tuşa basın,

8,proğram basın (perfor yanındaki proğrama basın,)

9,ses bankalarının en sonundaki brass user dk tuşuna basın,şimdi pa 80 nin üzerindeki kitler görünecek denemk istediğiniz kiti seçin

10,exit basın

11,seçtiğiniz ritimin kiti değişmiş olacak,bu arada ritimi start basın ritim çalsınki kit değiştiği zaman ritimde değişecek bu şekilde kitleri deneyerek istediğiniz kiti seçin,

12,istediğiniz tonu yakaladığınız zaman,wirite tuşuna basın,

13,page + basın

14,ritime isim verin(tempo tekerleğini kullanarak)

15,enter basın

bu şekilde rtimin ktlerini değiştirmiş oluyoruz

kardeş ağzına sağlık

İNTERNETTEN İNDİRİLEN RİTİMLERİN DÜZENLENMESİ HAKKINDA
internet üzerinden indirilen ritimler den cogu zaman istedigimiz tur ritim bulamiyoruz. sitelerden download ettigimiz ritimleri orgumuza yukledigimizde hos olmayan ritimler ortaya cikiyor.bu ritmler uzerinde ufak degisiklik ile istedigimiz ritime getirebiliriz.
su sekilde yapiyoruz:ritimi diskten actiktan sonra ekranin sol tarafindaki drum perc tusuna bastiktan sonra alttaki trk seleck tusuna basiyoruz. sonra program tusunabasip user dk yi basarak drum kitimizi seciyoruz.sonra ekranin solundakibass-perc tusuna basarak islemi tekrarliyoruz.ta ki nezaman hos bir ritim ortaya cikti sonra ensemble tusunu basip ardindan write disk tusuna basip enter tusuna basarak islemi bitiriyoruz

Saygılarımla,

internetten indirilen ritimlerin düzenlenmesi hakkında
internet üzerinden indirilen ritimler den cogu zaman istedigimiz tur ritim bulamiyoruz. Sitelerden download ettigimiz ritimleri orgumuza yukledigimizde hos olmayan ritimler ortaya cikiyor.bu ritmler uzerinde ufak degisiklik ile istedigimiz ritime getirebiliriz.
Su sekilde yapiyoruz:ritimi diskten actiktan sonra ekranin sol tarafindaki drum perc tusuna bastiktan sonra alttaki trk seleck tusuna basiyoruz. Sonra program tusunabasip user dk yi basarak drum kitimizi seciyoruz.sonra ekranin solundakibass-perc tusuna basarak islemi tekrarliyoruz.ta ki nezaman hos bir ritim ortaya cikti sonra ensemble tusunu basip ardindan write disk tusuna basip enter tusuna basarak islemi bitiriyoruz

saygılarımla,

sağol üstadım değerli bilgiler için