• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa 80 FiLL1&FiLL2 yardım

ümitdönmez54

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
korg pa80
Selamlar..

Fill 1 bastığımda ritm 2. versiyona geçmesini istiyorum aşağıdaki ayarları yapıyorum orgu açıp kapayınca ayarlar eskiye dönüyor sabitleyemiyorum globale kaydediyorum seçtiğim ses ritm tempo koma vs herşey orgu açtığımda istediğim gibi geliyor ama fill ler gelmiyor. Bi tarif edermisiniz nasıl yapmalıyım bi yerlerde bi eksiklik yapıyorum sanırım

MENÜ:sayfa 20
FİLL1 1&2
FİLL2 2&4

Cevap: Pa 80 FiLL1&FiLL2 yardım

Her tür ayarını yaptıktan sonra WİRİT tuşuna bas enter/yes yap ondan sonra birde dene, Kolay gelsin Saygılarımla,

Hocam, sanırım ben sıralamayı beceremiyorum.
Menüden 20 sayadaki fill1 ve fill2 konumlar :OF bunlar 1&2 ve 2&4 e getiriyorum, Sonra write basıyorum tam burda enter işlemiyor basmıyor globale tıklıyorum ozaman enterleye biliyorum ama ritim değiştirdiğimde fill ler yine oF konumuna geçiyor. Yani anlayacağınız beceremedim globale kayıt edemiyorum sanırım.

Biraz kafa karıştırdım sanırım. Soruyu şöle soruyorum, Pa80 üzerinde ritm ses koma ayarlarını yaptıktan sonra nasıl globale kaydeder ve sabitlerim ki; orgu kapatıp açtığımda belirlediğim ayarlarla açılsın.

kendi ayarlarını yaptıktan sonra Perf.N:01-1 olacak şekilde "Write" tuşuna basıp global ve enter.
kolay gelsin

cevap veriyorum :) pa80 de tek ayar ile bütün fılleri aynı yapamssın bir rtim için geçerlidir bütün rtimlerin fııllerini tek tek ayarlaman gerek. 1 rtim için örnek- rtimini seçiyorsun ve fıll ayarlarını yapıyorsun ext deyip ana ekranda iken write deyip en altta bulunan -current style- seçip enterliyorsun rtimini orgu açıp kapanıncada aynı kalacaktır. artı rtimlerin sesini balansını vs ayarlarınıda yapıp currrent style enter ettinizmi isayarladığınız gibi kalr rtimler kimi arkadaşlar ritimlerin ses balanslarından şikayetçi bu şekil yaparak ayarlar ritimler arsında eşitlene bilir saygılarr....

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ayarlarımı yaptım,
Perf.Names: YaylıTSM
Perf.Names:01-1 YalıTSM
STS:1
Current Style

Buşekildeyken, Ekranın solundaki Global e tıklıyorum.
General Ctl Midi out
Pdl/Fsw/Sld
Midi set
Midi in
Bu çıkıyor entere basıyorum işlemiyor. Buradayken WRİTE DİSK İN USE basıyorum,
Global

ınt.FX-InpSet01 çıkıyor globali seçip enterliyorum. ama orgu kapatıp açtığımda ayarlarım kaydolmuyor.

globali değiştir

:) fıll ayarlarını yaptıktan sonra ext de çık ve ana ekranda iken wirite deyip en alttaki seçenek olan current style tıkla ve enter de. şimdi yapmış olduğun değişiklikleri ritmine yansımış oldu hangi ritimin fıllerini değiştirmek istiyorsan her ritime tek tek bu işlemi yapıcaksın globalla oynama gerek yok..

Heh işte hocam anahtar bu courent style buna basıp enterleyecez tmm şimdi oldu. yaptım fiil ler ritme sabitlendi
Teşekkrler:)