• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Çözüldü Pa 80 set atma yardim

Gokhan25

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
pa 80
Selam arkadaslar ,Pa 80´i Allahin izni ile sonunda satin aldim .Orgda ne bir türk ritmi ne de bir ses mevcut .sadece harddisk ile flashkart mevcut .Simdi arkadaslar ne yapmam gerek? pa 80 kullanan arkadaslar yardimci olursaniz sevinirim.hangi seti önerirsiniz ?Nasil set atiliyor ? Ne indirmem gerek ?

Hayirli olsun gule gule kullan,
1-Piyasadaki setleri-backuplariyla indirip,hepsini hd ye yuklemen lazim.disket isine girersen butun gununu alir.
2-Yukleme isi bittikten sonra flashcarta orgun uzerinden format at.
3-Formattan sonra istedigin setin backuplarini flashcartta.setinide orga yukleyeceksin.
4-Card li setlerin backuplarini flashcarda yuklemezsen set calismaz.
Hadi kolay gelsin....

Tessekkür ederim baris aksut .Peki bu harddiskin hafizasi en az kaç mb olmasi gerekir bu backup lari atabilmem için?

En kotusu olsa 1gb dir,100 lerce pa80 setlerinin alir orda problem yasamazsin,eger orgun uzerinden atamazsan hd yi arkadan sokup kulladigin computure baglayacaksin,indirdigin butun setleri yukeyip tekrar orga geri takacaksin.
Sana buyuk sikinti burda olur,cunku uzerindeki hd en eski hd dir yani 16pinli,onun baglanti kablosunu suan bulman cok zor.

başta kartsız setlerı yukleyerek başla ..pa 80 pa serılerı ıcınde en zahmetlısıdır ama dugun ıcın kaymak gıbıdır ...bılgısayarında dısket surucusu olması sart ve bos dısketlerın de mecut olması gerekır ..bılgısayartamırı yapanlardan belkı bulabılırsın .ben eskı i30 um ıcın terzılerden temın etmıstım .terzılerın makınalarının kalıp programlarını dıskete yukledıklerı ıcın onların ellerınde vardı .pa 80 ıcın usb surucusu uygulayanlarıda duydum bıraz arastırmak lazım kolay gelsın

başta kartsız setlerı yukleyerek başla ..pa 80 pa serılerı ıcınde en zahmetlısıdır ama dugun ıcın kaymak gıbıdır ...bılgısayarında dısket surucusu olması sart ve bos dısketlerın de mecut olması gerekır ..bılgısayartamırı yapanlardan belkı bulabılırsın .ben eskı i30 um ıcın terzılerden temın etmıstım .terzılerın makınalarının kalıp programlarını dıskete yukledıklerı ıcın onların ellerınde vardı .pa 80 ıcın usb surucusu uygulayanlarıda duydum bıraz arastırmak lazım kolay gelsın
Nasil kartsiz set ,inanki daha simdi senden ögrendim kartsiz set oldugunu ,yani simdi yanilmiyorsam kartsiz seti yüklemek için flashkarta gerek yok o zaman .Mademki kartsiz setler var ise ozamzn bu flashkart ne için var anlamadim gitti baya karisik gibi.su demek oluyorki o zaman bu kartsiz setler orgun kendi orijinal kitleri ile yazilmis olan setler vede sesler . Yani pa 800 deki ram Pa 80 nin ise flaskart olmus oluyor

64mb lik pa800 . 16 mb lik pa80 olmus oluyor

Peki arkadaslar mustafacamci1977 arkadasin belirttigi gibi ben ilk basta kartsiz set indirip ise ilk basta böyle baslasam diyorum ,Ama anlamadigim konu su ,benim org da hd mevcut ,simdi ben bilgisayardan indirdigim herhangi bir kartsiz seti yani (dosyalari) orgun içine nasil vede hangi yolla transfer ederim .bilgisayarim var ama disket okuyucusu yok bunuda belirteyim .Bende diyorumki indirdigim herhangi bir seti usb bellegime atsam, ondan sonra tanidigim bilgisayarcilar var disket okuyucusu olan orada usb den disketlre transfer edip sonrada orga yüklesem olurmu? yada bu pa 80 kablo yolu ile direk bilgisayara baglanabiliyormu harddiske dosya transferi için ?

arkadaşlar kartlı setlerde daha çok sample ve drum kit var ayrıca saund farkıda var. set yükleme konusunda kimse söylememiş. disketle flash karta yükleniyor.

1-Siteden indirdiğiniz backuplar (16MB için) yaklaşık 10-11 parçadır.
2-Pc de masa üstünde kaç parçaysa o kadar klasör olusturun.(diye lim 10 parça olsun) 10 klasör yani...
3-Bu oluşturdugunuz klasörleri numaralandırın( 1 den 10 a kadar)
4-Numaralı klasörlerin herbirinin içerisine "KORG.CRD" adında klasörler koyun(alt klasör-klasörün içinde klasör yani)
5-İndirdiğiniz 10 parça backupı numara sırasına göre klasörlerin içindeki KORG.CRD klasörlerinin içine koyunuz...
6-10 adet disket temin ediniz...
7-Bu disketleri numaralandırın( 1 den 10 kadar)
8-Disketlerin içerisine masaüstünde numaralı klasörlerin içerisinde bulunan KORG.CRD klasörlerini kopyalayınız...
9-Org'da DİSK menüsüne girerek CARD RESTORE yi acıp ilk disketi takıp ENTER tuşuna basın...yükleme baslayacaktır
10-Bu işlemi 10 diskete kadar sürdürün zaten sırayla disketleri isticek org kendılıgınden.
11-Son disketi(10 uncu) taktıktan ve yukleme bittikten sonra kart yükleme işleminiz bitmiş demektir

setleri mavi yazılı yere tıklayıp indirebilirsin onlarıda veriyorum...

İndir erol kart Tıkla

daha fazla set istersen bana özelden ulaş

Son düzenleme: