• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa 80 Tuş Sorunu

berkan74

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg Pa 80
S.a Arkadaşlar.. Pa 80 De Bir Kaç Gün Önce Yaşadığım Sorunu Söyleyeyim. Orgumda Sesler Mi,Fa Diyez,Sol Ve La Notalarında Yani Tuşlarına bastıgımda sesler cok catlak geliyor.. tuş hassasiyeti bu tuslarda hiç mi hiç kalmadı.. ne yapacağımı sasırdım. istanbuldaki servise göndermeyi düşünüyorum.. acaba arızam nedir ve bana ne kadara mal olur.. şimdiden teşekkürler..

Cevap: Pa 80 Tuş Sorunu

kirlilikte olabilir miyadını doldurmuşta olabilir bence de en etkili çözüm İstanbul DTL servise göndermendir diğer çözümler seni sevindiremeyebilir. Geçmişolsun Saygılarımla,

Cevabınız için cok tesekkür ederim. evet dtlye göndericem. ama miyadını doldurmus olabilir derken ne demek istediniz yapamazlarmı dtlde. ama orgum gayet temizdir.altı aydan beri her gün en az 4 saat kullandım.sizce masrafım ne kadar olur 250-300 olursa pahalı olur suanlık benim içinn

İstanbuldaysan ben tamir ederim 250 300 tutacağını sanmıyorum orgu görmeden bişey söylenmez

S.a Arkadaşlar.. Pa 80 De Bir Kaç Gün Önce Yaşadığım Sorunu Söyleyeyim. Orgumda Sesler Mi,Fa Diyez,Sol Ve La Notalarında Yani Tuşlarına bastıgımda sesler cok catlak geliyor.. tuş hassasiyeti bu tuslarda hiç mi hiç kalmadı.. ne yapacağımı sasırdım. istanbuldaki servise göndermeyi düşünüyorum.. acaba arızam nedir ve bana ne kadara mal olur.. şimdiden teşekkürler..
tuşe lastikleri satılıyor...değiştirme zamanı gelmiş..öyle ciddi bir sorun yok...ben biraz titiz olduğumdan her yıl değiştiririm...İstanbul daki arkadaşlar bu konuda yardımcı olsunlar...

Cevabınız için cok tesekkür ederim. evet dtlye göndericem. ama miyadını doldurmus olabilir derken ne demek istediniz yapamazlarmı dtlde. ama orgum gayet temizdir.altı aydan beri her gün en az 4 saat kullandım.sizce masrafım ne kadar olur 250-300 olursa pahalı olur suanlık benim içinn

Sevgili dostum önce seni korkuttuğum için özür dilerim. Miyadını doldurmuş olabilir den kastım bu tuş takımları hiç kullanılmasa bile zamanla kullanılamaz hale gelebiliyorlar özelliklerini yitiriyorlar ve elbetteki bunların çaresi var tamiri de son derece kolaydır ama bunu herkes yapamaz enazından orjinal tuş takımlarını servis haricinde temin etmek son derece güçtür. Yoksa ki sök tak veya aşınan lastiğini değiştir bunlar fazla zor ve masraflı olmamalı ama servis bu parçaları kaça getirtir kaça mall eder de takar orasını bilemem telefon edip sorman da yarar var tabii. Tekrar dan geçmiş olsun Saygılarımla,

kardeşim klavyenin lastikleri hasarlıdır değiştirilmesi lazım