• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa 800 cülerden küçük bir yardım lütfen:(

• Konbuyu başlatan casty
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 13
  • Görülen : 3K

casty

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
korg pa 800
pa 800 de küçük bir yardım lütfen:(

merhaba arkadaşlar ben sizden küçük bir yardım istiyorum sorum şu;pcm nin içinden insan sesi veya loop alabilirmiyim onları kullanmak istiyorum.wave etractordan pcm içeriğine baktım orda loop ses ve padde kullanabileciğim ses olduğunu gördüm onun nasıl ayarlayabilirim kullanabilirmiyim böğle bir sey varmı... lütfen yardımlarınızı esirgemeyin sevgiler sayglıar!

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: pa 800 de küçük bir yardım lütfen:(

konu günceldir

Cevap: pa 800 de küçük bir yardım lütfen:(

yardım edecek kimse yokmu:( pcm dem kemençe sesini nasıl kullnabilrim orgda bulamıyorum oysa pc den baktığımda yani wave xtractorda pcm dem kemence var orgda bulamıyorum lütfen bulmama yardım edin

Cevap: korg pa 800 de küçük bir yardım lütfen:(

cok değerli müzisyen arkadaşlarım lütfen bana yardım edin setin pcm sinde dem kemence var fakat ben onu orgda bulamuyorum nerden nasıl gelmiş bilmiyorum setin kendi orjinalinde böğle bir şey gözükmüyor setin yedeğini aldım orda farkettimm başka setten kalmış olma ihtimali varmıdır olduysada ben onu nasıl performan sesi olark kullanabilirm lütfen bana bir yol gösterin :(

Cevap: pa 800 cülerden küçük bir yardım lütfen:(

Pcm klasörü o set içerisindeki drum kitlerin ve sample seslerin hepsinin toplamıdır.Kolay ve hızlı erişim için aletin ramine yüklenir.PCM klasöründen kesinlikle ses vs.birşey alamazsın.Sen seti orgün üzerinde aç Sound 1,sound 2 klasörlerinin hepsini tek tek aç ve incele.Bazen sesler Sound DK klasörüne de yüklenebiliyor.O klasörüde incele ve eğer sesi bulduysan o sesi olduğu gibi orga yükle,ayrıcada performansınıda yükle.O şekilde kullanabilirsin.Ama o sesi bulamazsan boşuna uğraşma o ses yoktur.

bilgilerin için cok teşekkür edrim allah senden raı olsun anlamdığım konu seti orgun üzerinde ac derken flashtan bakmayıp seti orga yükleyip öğlemi bakayım set yüklüyken ben userlere ve userdk lara baktım o sesler yok ama

Cevap: korg pa 800 de küçük bir yardım lütfen:(

cok değerli müzisyen arkadaşlarım lütfen bana yardım edin setin pcm sinde dem kemence var fakat ben onu orgda bulamuyorum nerden nasıl gelmiş bilmiyorum setin kendi orjinalinde böğle bir şey gözükmüyor setin yedeğini aldım orda farkettimm başka setten kalmış olma ihtimali varmıdır olduysada ben onu nasıl performan sesi olark kullanabilirm lütfen bana bir yol gösterin :(

arkadaşım öncelikle meyan yada rtm lerde ek olara kullanılan loop kit ler user1 yada user2 de olur.bunlar basit önce medya ya bas sonra load dan herhangi bir istediğin setten istediğini meyan ise perform dan loop kit ses user1 yada 2 den load yap istediğin yere kaydet daha sonra exıt ten çık istediğin meyan ses yada loop kit i nereye aldıysan onu seç daha sonra exıt tan çık ve ses in altın da yani ekranın sağ üstün ses leri birleştiğin yerde seç tiğin ses sin altın da ne varsa o çıkacak üzerin tıkla ve zaten org un 16dk ise sesin kaçıncı sıra da olduğu rakam olarak yazar ve ondan yerini öğrendikten sonra tekrar exık tan çık ve tekrar medıda loadtan baktığın sesi yada loop kit i load yaparak alıyorsun.ve exıt tan komle çıkara yüklemiş oldun ses i yada loop kit i seçiyorsun exık tan çıkarak ekranın sağ üstün deki ses birleştirme bölümün 1 ,2 yada 3 neresi açıksa seçerek altına kaydetmiş olduğun meyan ses yada loop kit i seçiyorsun sonra exıt tan tekrar çık ve ekrarnın en sağ üst köşesinde kayıt menüsuna basarak kaydediyorsun.

insan sesi konuşma ma sesleri için bence önce istediğin set i komple org a yükle orgu kapat aç daha sonra sound bölümünde boş bir kit sayfası aç istediğin bütün sesleri tuşlara tek tek bağla ce ekranın en sağ üst köşesinde ki kayıt bölümün den dk bölümüne herhangi bi boş yada bir kit in üstüne kaydet sonra exıt tan çık medıa save yaparak set i kaydet exıt tan tekrar çık ve kendi seti ni yükle tekrar org u kapat aç
ve save yapmış olduğun set ten yukarda anlattığım gibi kaydet miş oldun insan sesleri nin olduğu kit i kendi set ine load yap bukadar.

walla org ta yapması basit ama anlatması bana zor geldi arkadaş lar anlatabildiğim kadar anlattım.

şerif kardeşim allah sendenden razı olsun benim orgum 16 dk değil acaba ondanmı göremiyorum diye düşündüm başka setten nasıl geldi anlamadım bilgilerin için cok ama cok teşekkür edrim hakkını helel et kardeşim yordum seniide

Bir de setleri yülemeden önce mümkün olduğu kadar user hafızayı tamamen silerek temizle ondan sonra seti yükle.Yoksa sildiğin setlerden bazı sesler ve drum kitler kalabilir.Dikkat et bu seni yanıltmasın.

şerif kardeşim allah sendenden razı olsun benim orgum 16 dk değil acaba ondanmı göremiyorum diye düşündüm başka setten nasıl geldi anlamadım bilgilerin için cok ama cok teşekkür edrim hakkını helel et kardeşim yordum seniide

helal olsun ustamm ne demek
ama bence sitede 16dk proğramı var nasıl yapacağınıda anlatıyor indir ve orguna yük
8dk yerine 16 dk oluyor anlayana çok güzel birşey..