• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

PA 800 ram hakkinda bilgi

• Konbuyu başlatan astra
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 8
  • Görülen : 7K

astra

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
korg PA 800
selam ustalar kullanilmis bir PA800 aldim (3 yasinda)Kullanma kilavuzunun kapaginda
OS Ver.1.51-MAN004 yazili ,Teknik datalara bakinca InternSSD Flash 256MB yaziyor
klavyenin Ram`ini ögrenmek icin aletin icine yani hangi menüden girip bakacaz yardimci olursaniz sevinirim
saygilar.

Cevap: PA 800 ram hakkinda bilgi

Sound>record>info bu yolu takip et ramin kaç olduğunu görürsün ben sana söyliyim ram 64 mb tır

Sagol usta az önce baktim aynen bu yaziyor
RAM Bank
Mono time 23 s
bytes 2224008
kaclik acaba
saygilar.

buradan kaçlık olduğunu öğrenmen için rama format atman lazım ama sana şunu söyliyebilirim

2224008/1024=2277 KB/1024=2.22 MB RAMDA BOŞ YER KALMIŞ

orgun üstündeki seti kaydet bir usb ye onun kaç mb olduğuna bak oradan anlaşılır kaç mb olduğu 2mb ta boşluk var ya 64 tür zaten yada 256 lıktır ama 256 lık olsa kimden aldıysan o sana söylerdi ve piyasasının 500 tl üstünde satardı :)

selam ustalar kullanilmis bir PA800 aldim (3 yasinda)Kullanma kilavuzunun kapaginda
OS Ver.1.51-MAN004 yazili ,Teknik datalara bakinca InternSSD Flash 256MB yaziyor
klavyenin Ram`ini ögrenmek icin aletin icine yani hangi menüden girip bakacaz yardimci olursaniz sevinirim
saygilar.

bu şekilde kaç mg olduğunu anlayamazsanız eğer cihazınız 256 ram olduğunu bilmiyorsanız kısa yoldan öğrenmek için,orgu kapatın intro 1 e basarak açın.karşınıza 256 ram os u çıkar,zaten üzerindede yazar 256 RAM v.s v.s ...diye.bu os varsa cihazınız 256 ramdir,

emin olmak isterseniz,DTL yi arayın seri no sunu verin onlar size söyler kaç mg olduğunu,

benim düşüncem 256 RAM os dosyasından bahsediyorsanız cihazınız 256 ram.şimdi sizde ne olursa 256 deyip yüklenirseniz 64 lük çıkar patlatırsınız ramı ondan sonra uğraş dur :D

orgun üstündeki seti kaydet bir usb ye onun kaç mb olduğuna bak oradan anlaşılır kaç mb olduğu 2mb ta boşluk var ya 64 tür zaten yada 256 lıktır ama 256 lık olsa kimden aldıysan o sana söylerdi ve piyasasının 500 tl üstünde satardı :)

Selam Orgun üstündeki seti baska bir USB`ye nasil aktaracagimi yazarsaniz Bakabilirim.
ben PA 800`e yeni kavustum teknikten anlamiyom onun icin lütfen tarif edin
saygilar.

esselamun aleykum,, seri no su 600,den başlıyor ben 2. ci el olarak pa800 aldım açılışta (os2.02) 256 ram __versiyon , yazıyor acaba org,kum 256,lık mı yardımınız için teşekürler ,,,,

256 mb ram osları 2.02 den sonra çıktı. bu osdan eskileri 64mb dır. 256mb nand flash yani içindeki bir nevi katı hdd düşünebilirsiniz.