• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa 800 ritilerini 55 ve 80 de kullanmak.

erkan1979

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
korg pa......
ilk denemem siteden indirdiğim GOLT set ritimleri üzerinde oldu arkadaşlar .daha önce hiç 800 kullanmadım, tahminimce ritim bankları 32 ritim alıyor fakat eski pa serileri 16 ritim alıyor ve 800 ün ritim banklarını orga yüklediğimde (tek tek yüklenmiyor ,bank olarak yüklemek gerekiyor)sırasıyla ilk 16 ritimi bank içerisinde görebiliyoruz .REC e basıp ritim yazma sayfasına girdiğimizde yeni ritim yarat seçeneğine basıp ardından menüden copy yapıp yüklediğimiz 800 ritimlerinden birini seçiyoruz.ritmi kopyalayınca ritim cihaz üzerinde converd oluyor.

-bazı ritimleri komle ALL seçeneği ile,bazılarınıda her variasyon içinde .*drum *perc .*bass ve acc leri tektek kopyalamak gerekiyor.

-loop kullanılan ritimlerde (eğerki bunları kullanırsanız )alet donuyor.kullanıcağınız ritimlerin içeriğini iyi bilmeliyiz emin olmadan denemeğin.

-çoğu ritim problemsiz kullanılabiliyor.ama en büyük engel kullanacağımız kitleri dizebilmek.konuyla ilgilenen olursa bu sorunda ortadan kalkacaktır.

-seyrekte olsa bazı ritimler ,tek tek copy yapmama rağmen ritim ölçüsünü 3/1 lik ölçüye çeviriyor.bu tepkiyi veren ritimleride orjinal ritimlerini üzerine(55 veya 80 nin)copy yapın.yine devam ediyorsa ritminizin mezurunu 16 ya kadar uzatıp deneyin ,eninde sonunda oluyor.

-büyük ihtimal bunu çoğunuz deneyecek.bu konuyu sadece paylaşmak için yazdım,edineceğiniz tecrübeleri paylaşırsanız sevinirim.......

peki saundlar nasıl
pa 800 r x teknolojisi var

arkadaşım henüz ritimleri denemek mümkün değil.kitler yapılmadan sonuç vermez.bu işte beni aşıyor .800 den faydalanıp kit dizmek gerekiyor.eğer 800 üm olsaydı emin olun gecenin bir yarısına kadar uğraşmazdım büyük ihtimalde benden bukadar ama birilerinin bu işi kıvıracağına eminim.55 değil ama 80 nin 800 saundlarını aratmıyacağını düşünüyorum.

80 in soundu ile 800 ün soundu arasında dağlar kadar fark var...örnek olarak 4telli elektro sesi...pa80 deki 4 telli ile pa800 deki 4 telli aynı sample ses olmasına rağmen arada sound farkı var ve pa800 de çok tatlı çıkıyor ses...aynı zamanda bu ritimler için de geçerli...pa80e pa800 loopu yükledim ama bana pa800 deki tadı vermedi...pa800 deki ritim pa80 e çevirilir ve kiti bile yazılır....amaaaa iş soundda bitiyo...

Cevap: pa 800 ritilerini 55 ve 80 de kullanmak.

arkadaş lar ben denedim bazı rtm leri komp le alınca direk org u kitliyo
sağlık açısından tavsiye etmem ama siz bilirsiniz