• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa 800 set yardım lütfen!

umutulas2010

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
korg pa 800
arkadaşlar öncelikle hepinize bol kazançlar dilerim.ben oki temmuz düzenli set kullanıyorum ama diğer setlerden ses ve ritm almak istiyorum.bu konuda detaylı bir bilgisi olan arkadaşımız varmı acaba?

Cevap: pa 800 set yardım lütfen!

Diğer setlerden ses almak kolayda ritim işi biraz zordur. Ses için: İçinden sesini alacağın seti usbye at, Mediaya gir, Load bölümünden usb'deki setin içinden sound klasörünün içinden user 1 2 ses nerdeyse boş bir yere loadla. Aynı şekilde o sesin performansınıda performans klasöründen bulup loadla. Yanlız performans sesi kendi yerinde arayacaktır. Eğer sen sesi loadlarken kendi yerine kaydetmezsen performansı seçip uper bölümünden seçmen lazım ve performansı yeniden kaydetmelisin.

Ritim ise şöyleki: Alınacak ritimin intro 1 2 3, Var 1 2 3 4, Fill 1 2 3 hepsinde kullanılan kitleri bilip onlarla beraber almalısın. Bunuda 2 yolla yaparsın: Ya ritim alacağın seti orga yükler record bölümünden tek tek bakarak not alırsın, Yada pa arranger programıyla pc'den bakarak alırsın bu 2.si daha kolay.

Org üzerinden ritimlerin nasıl alınacağı konusuyla ilgili bir linkde vereyim.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=HQljyRUpVcI]pa 800 ritimleri tek tek alma açıklama *putty* - YouTube[/ame]

teşekkür ediyorum