• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa 900 Drum Kit Silme

• Konbuyu başlatan yesiem
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 3
  • Görülen : 4K

yesiem

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA 900
Sound silmeyi yapabiliyorum ama şu drum kitleri bir türlü yüklediğim gibi silemedim. Pa 800 kaynaklarına baktım media/erase/all/sound/userdk dan seçip silebiliniyormuş.
Pa900 de media menüsünden all kısmı sadece set kaydetmeyi sağlayan save bölümünde var.
Erase bölümü yok. Delete bölümü var orda da all kısmını göremedim.

Bu işin kolay yolu nedir arkadaşlar?

Cevap: Pa 900 Drum Kit Silme

burda yanlış bilgi var drum kitleri silmez bu yöntem pa800 de drum kit silebileceğin bir yöntemde yok bu yaptığın sadece drum kit dizilim dosyalarını siler yani dizinleme dosyasını buda 1-2 kb civarında bir dosya yani kitin bütün sampleleri orgun raminde kalır. bu silme işleminden sonra sound record yapıp tırnaktan delete yapıp drum kit i seçip alt kutucuğu işaretleyerek temizlersin bu işlem dizinlenmemiş kitlerin sample larını siler .

pa900 için önce sound ordan dk daki kiti seçip tırnaktan delete yapabilirsin burdan dizini sildikten sonra sound record tırnak delete drum kit alt kutucuğu işaretle ve ok de

hocam beğenmediğim drum kitleri dizinini dediğiniz gibi sildim. Sound record delete yapınca karşıma Delete Sample menüsü çıktı.

1.seçenek drum kitleri atandığı her tuşu tek tek siliyor anladığım kadarıyla ki bu bana çok uzun geldi bunu atladım.
3.seçenek ram i tamamen boşaltıyor bunu da es geçtim.

2. seçenekteki "not assigned to any MultiSample/Drumkit" Seçeneğini seçip ok dedim.Galiba bu seçenek atanmamış boşa duran drumkitleri multisampleları sil demek ben öyle anladım.

Bu işlemden sonra Sampling Info ya baktım

Bytes ile Largest Block Birbirine hep eşitlerdi şimdi aralarında 13 mb lık bir fark oldu ve Mono Time ise zaman olarak arttı.

Böyle yaparak drum kitleri silip ramde yer açabildim mi? bu 13mb lık fark ne anlama geliyor?

Teşekkürler...
:)

hocam beğenmediğim drum kitleri dizinini dediğiniz gibi sildim. Sound record delete yapınca karşıma Delete Sample menüsü çıktı.

1.seçenek drum kitleri atandığı her tuşu tek tek siliyor anladığım kadarıyla ki bu bana çok uzun geldi bunu atladım.
3.seçenek ram i tamamen boşaltıyor bunu da es geçtim.

2. seçenekteki "not assigned to any MultiSample/Drumkit" Seçeneğini seçip ok dedim.Galiba bu seçenek atanmamış boşa duran drumkitleri multisampleları sil demek ben öyle anladım.

Bu işlemden sonra Sampling Info ya baktım

Bytes ile Largest Block Birbirine hep eşitlerdi şimdi aralarında 13 mb lık bir fark oldu ve Mono Time ise zaman olarak arttı.

Böyle yaparak drum kitleri silip ramde yer açabildim mi? bu 13mb lık fark ne anlama geliyor?

Teşekkürler...
:)

tamda doğru olanı yapmışsın aynen öyle şuan kullanılmayan sample ler silindi ancak neden çok az yer silindi diyorsan demekki silinmeyen sampleler diğer kitlerde felanda kullanılıyor çünkü tamamen hiçbir kitte kullanılmayan sample lar silinir .