• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa3x convert g-600

• Konbuyu başlatan dzenga
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 17
  • Görülen : 9K
Cevap: Pa3x convert g-600

piyanist888 arkadaş doğru teşhisi koymuş ,önce roland ın stl uzantılı ritimini stworks xt ile korg un sty uzantılı hale getirip pa3x e yükleyip standart arabian 1 ve 2 kitleri ile okutmayaı deneye bilirsin

Yok üstad maalesef tutmuyor , easında bir sette de görmüştüm g600 kit diye , fakat hatırlayamadım nerde !!! :)

Yok üstad maalesef tutmuyor , easında bir sette de görmüştüm g600 kit diye , fakat hatırlayamadım nerde !!! :)

üstad pa3x convert ettiğin ritimi yükleme yapıyormu yoksa hiç yükleme yapmıyor mu

yada yükleme yapıp dizilimde yerleri yanlışmı okuyor

eğer yükleme yapıp dizilim yanlış okuyorsa şu yolu dene g600 tek kanal drum u pax3 te hem drum hemde perc kanalına kopyala- drum kanalındaki kopyadan darbuka ve tefleri seçerek sil -perc kanalındakı kopyadan ana güm ve baterileri sil
drum kanalında c2 ye transpoze yap -perc kanalında kalan darbuka tef ve ziller için pa3xteki bütün drum kitleri dene
biraz karışık ama ne anlatmak istediğimi anladığını düşünüyorum

üstad pa3x convert ettiğin ritimi yükleme yapıyormu yoksa hiç yükleme yapmıyor mu

yada yükleme yapıp dizilimde yerleri yanlışmı okuyor

eğer yükleme yapıp dizilim yanlış okuyorsa şu yolu dene g600 tek kanal drum u pax3 te hem drum hemde perc kanalına kopyala- drum kanalındaki kopyadan darbuka ve tefleri seçerek sil -perc kanalındakı kopyadan ana güm ve baterileri sil
drum kanalında c2 ye transpoze yap -perc kanalında kalan darbuka tef ve ziller için pa3xteki bütün drum kitleri dene
biraz karışık ama ne anlatmak istediğimi anladığını düşünüyorum

Hocam demek istediğinizi çok net anladım , fakat style works ile converti yaptığınızda zaten cok sağlıklı bir biçimde , 1 kanala DRUM 2 kanala perc ayrıştırıyor .

Evet elimdeki birçok kit ile deneme yaptığımda yakın DONE ler almaktayım , fakat yanlış vuruşları tabiki anlayabiliyorum ve dolayısıyla orgınal kiti arıyorum , ilginize ve yardımlarınıza tekrar teşekkürler !!!

Hocam demek istediğinizi çok net anladım , fakat style works ile converti yaptığınızda zaten cok sağlıklı bir biçimde , 1 kanala DRUM 2 kanala perc ayrıştırıyor .

Evet elimdeki birçok kit ile deneme yaptığımda yakın DONE ler almaktayım , fakat yanlış vuruşları tabiki anlayabiliyorum ve dolayısıyla orgınal kiti arıyorum , ilginize ve yardımlarınıza tekrar teşekkürler !!!

bu konudaki link teki kitlerden oriental 1 ve oriental 2 kitleri sf2 formatında ve orjinal dizilimde bunları awave ile kmp ye dönüştürüp pa3x te ram de yerin varsa drum kit olarak yükleyip denemek istersen belki olur

güncllllllllllllllllll

kardeşim g600 deki arap kit tüm general serilere ait olan kittir yani pa serisindeki darbuka kitle aynıdır 1.2 ufak yer deyişimi vardır.

hocam senin dediğin olay çok zor
basları acc leri belki tutturabilirsin ama ritimleri asla

drum kitin birini de tutturursun diyelim
ama öteki drum kit çok zor çünkü atılan darbuka tonları çok farklı bunun yanı sıra bazı ritimlerde acc lere drum kit atılıp öyle kaydedilen ritimlerde var...
sadece standart arap kitiyle yazılmış ritimler tutabilir diye düşünüyorum

saygılar bol şans

tam anlamıyla. pa.800 pa.3x style ritimlerini ROLAND g-600 formatına çevirmek mümkün denedim ve pc edintlemeyle G-600 DE SORUNSUZ..OKUYOR. .. FLOPY DİSKET SÜRÜCÜM ARIZALI OLDUĞU İÇİN RİTİMLERİ ATAMIYORUM ORGA DRUM KİT FARKI VAR TABİKİ AMA PC DE KENDİN EDİNTLİCEN DRUM KİTE UYGUN .