• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa3x ses çızırdaması yardım !!!

pianist ugur

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA3X-Perküsyon
Arkadaşalar pa3x deki bazı kaliteli sesler de çızırdamalar oluyor bunun sebebi nedir ne yapabiliriz acaba bilgi sahibi olan var mı acaba...:confused::confused::confused:

Cevap: Pa3x ses çızırdaması yardım !!!

şöyle diyeyim muhtemelen rem yanmış olabilir

2incisi os ve res yükle yine düzelmediyse remi söktak

yine düzelmediyse arkadaşlarında 2x yada 3x olan biri varsa onun remini kendi orguna tak bak sorun remde ise dtl ile itibarata geç.

Arkadaşalar pa3x deki bazı kaliteli sesler de çızırdamalar oluyor bunun sebebi nedir ne yapabiliriz acaba bilgi sahibi olan var mı acaba...:confused::confused::confused:

başka aletin globalini yüklemişte olabilirsin. 3x globalini yüklede dene bakalım

İlginiz için çok teşekkür ederim arkdaşlar fakat sadece bir kaç ses de var bu hepsinde değil ram i yeni taktırdım ram de sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.ufak da olsa sound menüsünden o sesi bulup çıkan ekrandaki butonlarla oynadım sağa sola bir butonda sesi kesiyor yani çızırtıyı kesiyor fakat o zaman da sesin kalitesi gidiyor hatta kısık oluyor ve normal ses gibi değil bulanık boğuk bir ses elde ediyorum.Buda işime yaramıyor daha başka basit bir bilgisi olan varsa paylaşabilir mi acaba arkdaşlar çünkü çızırtı çok belirgin ve rahasız edici durumda.

Ayrıca pa800 den aldığım abzı seslerdede oluyor bu bunla bir bağlantısı varmıdır acaba...

İlginiz için çok teşekkür ederim arkdaşlar fakat sadece bir kaç ses de var bu hepsinde değil ram i yeni taktırdım ram de sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.ufak da olsa sound menüsünden o sesi bulup çıkan ekrandaki butonlarla oynadım sağa sola bir butonda sesi kesiyor yani çızırtıyı kesiyor fakat o zaman da sesin kalitesi gidiyor hatta kısık oluyor ve normal ses gibi değil bulanık boğuk bir ses elde ediyorum.Buda işime yaramıyor daha başka basit bir bilgisi olan varsa paylaşabilir mi acaba arkdaşlar çünkü çızırtı çok belirgin ve rahasız edici durumda.

Ayrıca pa800 den aldığım abzı seslerdede oluyor bu bunla bir bağlantısı varmıdır acaba...

samplenin formatında uyuşmazlık olabilir,sesin efektlerindeki ayarlarında uyuşmazlık olabilir,buradan sorunu tam anlamak güç,en azından sesi duyabilsek,
efekt ve diğer ayarlardanda kaynaklanabilir,
sampleyi bazı efektleri değiştirerek hem sounddan hemde performdan ayarlayın bakalım yine aynısını yapacakmı

Hepsini denedim olmuyor fakat şöle bişey oldu pa800 den ses aldım bir kaç tane pa800 den gelen seslerde de aynı cızırtı yapıyor...

Yine daha ayrıntılı daha basit bir yolu varsa yardımcı olursanız çok sevinirim sadece sesler de var diğer tüm ses ve ritimler de sıkıntı yok...

Merhaba zafer bey bende zile'liyim.size bir şey sorabilirmiyim şimdi en son düzenlediğim sette bir sıkıntı yoktu sildim.farklı bir set yükledim gayet normal di daha sonra önceki düzenlediğim seti yükledim bazı ritim ve sesler basış tekniğine göre seslerde çızırtı var ritimin vurşuna göre bir çızırtı geliyor yardım ederseniz sevinirim...