• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa500 pitch bend

• Konbuyu başlatan seqoo
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 2
  • Görülen : 2K

seqoo

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
a4tech
üstadlara bir sorum olacak izninizle pitch bend arızası nasıl anlaşılır seste kaçırma yapmadan da çalışmama yapabilir mi ? durduk yere birden gitti sorunun potta olduğunu düşünüyorum ama başka ne tarz bir yerde problem olmuş olabilir potun çalışıp çalışmadığını nasıl anlayabilirim bir diğer sorum da pitch bendin plastik aksamına hasar vermeden potu fotoğrafta işaretlediğim yerden nasıl çıkartabilirim her türlü fikir ve önerinize ihtiyacım var şimdiden teşekkürler

Cevap: pa500 pitch bend

genelde pa 500 ün kablosu kopuyo eger kopmamıssa ...pitch bend kolunun ortasındaki siyah plastik parcayı içeri bastırıp cıkarabilirsin o oraya eritilirek takılıyo..ama yinede 500 de kablolar kopuyo kolay gelsin...

Cevap: pa500 pitch bend

potun sağlam olup olmadığını nasıl anlayabiliriz peki var mıdır bir yöntemi aynı şekilde kabloları da denemek istiyorum kabloları yenilemek mi gerekli bu durumda ?? cihazı kendim açtım pitch bend kolu vidasından kurtulup cihazın içine kaçmıştı vidayı sıkıp eski yerine sabitledim ancak işlev yok hala pitch bend de önerileriniz doğrultusunda cihazı onarıp tekrar toparlamak istiyorum açık bir şekilde duruyor şu anda