• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa55TR Ses Kontrol Sorunu?

• Konbuyu başlatan taha
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 10
  • Görülen : 4K

taha

Süper Üye
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG Pa500 TR
Merhabalar. Orgun üzerinde sesleri kontrol ettiğimiz üçlü sürgülü tuşlardan (master volume, ritim ve ses volume) sesleri ayarladığımız en sondaki sürgülü tuş işlevini yitirdi. Master volume ve ritimin sesini ayarladığımız tuşlarda bir sorun yok. Sadece seslerin seviyesini ayarladığımız sürgülü tuş çalışmıyor. Yani ister en son seviyede olsun, ister en düşük seviyede olsun ses sabit çıkıyor. Peki bu sorun ne zaman oldu diye sorarsanız: Orgu yeni set yüklemek için açtım, diskete attığım seti orga yükledim ve seti incelerken, bahsettiğim ses seviyesini ayarladığımız tuşun işlevini kaybettiğini fark ettim. Yani öncesinde böyle bir problem yoktu. Acaba yüklediğim setten kaynaklanan bir problem mi?? Çünkü orgu en son kullandığımda herhangi bir problem yoktu, az önce orgu açtım ve seti yükledim bu problemle karşılaştım. Acaba dediğim gibi yazılımsal bir sorun mu yoksa fiziksel müdahale gerektiren bir sorun mu? Ne yapmam gerekiyor? Bilgilendirirseniz sevinirim...

Cevap: Pa55TR Ses Kontrol Sorunu?

Sorun günceldir...

benimde başıma gelmişti benimki setten kaynaklı bir sorun başka set yükle geçer büyük bir ihtimal

setle alakalıdır kardeşim pa500 tr de de başıma geldi başka set yükle düzelir ...

Her zamanki kullandığım setimi yükledim ama yine düzelmedi???

Sorun günceldir?

bendede pa55 varken aynı sorun tuşlarda olmuştu..ritmler çalıyor ama bastığım hiçbir tuş ses vermiyordu..çözümü ise restoredir arkadaşım..aleti sıfırlayıp kendi setini yüklemen gerekiyor..son yüklediğin setide birdaha yükleme sorunludur..

peki bu restore işlemi nasıl olacak? ve orgu sıfırlayıp kendi setimi yüklediğim zaman herhangi bişey kaybetmiş olur muyum? yani orgun eski performansından, kitlerinden vb. bişey kaybeder miyim?

restore sadece orgu fabrika ayarlarına çevirir..sen setini ritmlerini drum kitlerini yüklersin kullanmaya devam edersin..global ayarların değiştiği için tuş sesini görmüyor alet.kendi setinin globalini yükle önce belki sorunu kısa yoldan halledersin.ama olmazsa tek çaren restoredir..

Hocam çok teşekkür ederim. Global dosyasını tekrar yükleyince sorun düzeldi. İlginiz için çok teşekkür ederim :)