• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

PA600 e tek tek sample yükleyebilen var mı ?

devrimsencan

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
org
kendi perküsyon sample seslerimi nasıl yüklerim arkadaşlar

Cevap: PA600 e tek tek sample yükleyebilen var mı ?

Hacı Bende çözemedim gitti örneğin içinde ce set var sen a setten birşey atacaksın örnegın drum kit zurna vs vs yukleyemıyosun hata veriyor boyuna yuklese dahı zatturu zutturu birşey çıkıyo en güzeli fazla uğrasmamak rami yakarsn bişeye benzemez

Pa600 e tek tek sample atilsaydi pa900 olurdu

Size pa600 kullanma kilavuzunu okumanizi tavsiye ederim.

Selamlar tek tek sample'den kastınız nedir bilemiyorum ama ben başka setlerden drum kit,zurna vs.atabiliyorum.
değişik sesler çıkmasının sebebi zurna ile bereaber zurnanın sound'ununda yüklemelisiniz.
Siz belkide başka bir şeyi kastettiniz sample demekle belki işinize yarar yazdıklarım kolay gelsin.

arkadaşlar ram falan yakma olayı pa600 de yok bundan kesinlikle korkmayın bu bir.
2. si de tek tek sample atılmıyor diye bişey yok sample de atılıyor ritimde atılıyor.
sample atmak için ilk önce hangi setten atmak istiyorsan o seti yükle ve istediğin performansı seç performans adını ve içinde hangi seslerin kullanıldığını bi yere yaz sonra kendi setini yükle ve media tuşuna basarak setin içinden performansı kopyala sonrada içindeki sesleri user 1 veya user 2 ye boş olan bi yere kopyala. Sonra kopyaladığın performansı seç ve sesleri upper 1-2-3 neyse oraya seçip performansı yukarıdaki tırnaktan kaydet bu kadar hata versede o iş tamamdır ;)

ritim içinde aynı şekilde ritim almak istediğin seti yükle sonra istediğin ritimi seç ve track select tuşuna bas sonra orada sıra ile drum / perc / acc1 /acc2 diye sıra ile gidiyor onların içinden userdk yazanları bi kağıda yaz (diğerleri önemli değil çünkü orgun kendi sesleri ile yapılmıştır onlar otomatik gelir) ve ince bir nokta bunu intro 1 -2-3 ve varyasyon 1-2-3-4 için ayrı ayrı yapmalısın . sonra kendi setini yükle ve istediğin ritimi yükleyerek kaydettiğin drumkitleri yükleyerek ritimi çaldırabilirsin.

Klavye karşımda olmadığı için bu kadar anlatabildim ;)

evet kesinlikle yükleniyor ses te yükleniyor ritimde... yuksrıda arkadaşların anlattığı şekilde.. bede ce set yüklü üzerine pa 900 den ve diğer setlerden ritim ve ses aldım hiç bir sıkıntı olmadı.. bi kaç ritimde kitler tutmadığı için düzgün çalmadı onlarında kitlerini yüklemeye çalışmadım..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ben zaman zaman Diğer setlerden istediğim sound ve ritimleri alıyorum :)

Ayrıca backup ve ce setten sadece yeni gelen güncellemeleri yüklemek için işinize yarayabilecek linki paylaşıyorum. Bende yakın zamanda bundan müzdariptim ama olayın mantığını çözdüm :)

halen beceremediysen ben sana yardimci olurum..
bana mail olarak yaz sana videosunuda yapar youtube de yüklerim ..
mail adressim belalim1977@live.de

Saygilarimla

Erdem

selam devrim sencan ..halen beceremediysen ben sana yardimci olurum..

Saygilarimla

Erdem

selam devrimsencan ..halen beceremediysen ben sana yardimci olurum..

Saygilarimla

Erdem