• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa600 PİYASAYI ÇOK FENA KARIŞTIRACAK

• Konbuyu başlatan lost__92
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 258
  • Görülen : 58K
Cevap: pa600 PİYASAYI ÇOK FENA KARIŞTIRACAK

bu işten anlamadığın belli, pa600 96 ram, piyasadaki pa800 lerin %90 ı 64 ram, nasıl okutacaklar 96 mb seti?

Dogrudur Senin kadar anlamadigim kesin su tavrindan belli !
Sen DTL diye bisey duymussundur duymadiysan arastir biraz bak pa800 e neler yapiyolar ;)
istersen 128 istersen 256mb olur pa800
yada az bilgin varsa 96mb olur 64mb ...
Ama tabi bunlar kapasite isi biraz gun itibari ile ben toplamda yaklasik 10gb sample uzerinde ugrasiyorum (juzisound 9gb+1gb Tyros) sen 32mb in hesabi ile ugrasmaya devam et...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Roland Bk 5 var ama , hangısı daha ıyı su an bellı degıl.pa 600 cıksın tum dengeler oturur.belkı daha ıyı belkı daha kotu olacak.

ben tyros 4 kullanmış biri olarak söylüyorum,gitar,piano,string ler daha gerçekci pa600 de ,diğer sesleride gelsinde inceleyelim.bende umutluyum bu aletten

senin o tyros 4 s650 olmasın ?:)

Forumda pa600 reklamcıları çoğaldı galiba.Bunlar varya arkadaşlar hep bilinçsiz alışveriş yapmamıza neden oluyolar.Kardeşim hele bi durun insanlar pa600 .ıkınca dınleyıp karar versınler tyrostanmı pa800 denmi diye.Bk 5 ten kotu olmasın sonra , veya or700 den???

İşte klavyelerin özeti... Yorum için teşekürler...

Hocam iyi guzel soylemıssın de bız buradan aletlerı kıyaslamasak ınsanlar nasıl bılınclı alısverıs yapacaklar.sen kendın ıcın konusuyorun mıs gıbı yamahan varmıs zaten.ya aletını yukseltmek ısteyen bozulan kırılan parcalanan adam ne yapıcak?netten bazı demoları(fırmaların adamlarının yaptıgı videolar)ki reklamın ıyısı kotusu olmaz gıdıp eurolarımı versınler.burda aletı kullanan ınsanlar tabıykı yorum belırtecekler.ınsanlar su an pa600 qt yı beklıyorlar.bekleyenler beklıyor.yaaa alacak olan ınsanların gıdıp alacakları orgdan belkı daha ıyı olacak.zaten mozart olan adamı dandık pıyano calsa a dınlerler:)

teşekkürler

Selam arkadaslar,

bence her markanin iyi kötü yani vardir, benim kulagima bi marka iyi gelir senin kulagina kötü gelir, benim kulagima kötü gelen senin kulagina iyi gelir. herkesin beklentileri degisik olabilir.
yirmi senelik sahne tozu yuttuktan sonra biraktim bu isi ama müzigi birakmadim birakamadim.
bende gem wk4 var sesler mükemmel, pa1xpro var sesler mükemmel, triton var
gene sesler mükemmel.
bu pa 600yüzü aldim cünki hafif ram yeterli, parasini hakeden bir alet aldim diye yazmiyorum, reklamada benimde sirketinde ihtiyaci yok zannediyorum.

sample sesler mükemmel geliyor,
drums lari biraz zayif buldim,
pa1xpro ile pa 600 arasindaki farki saadece drums soundlarin zayif gelmesi yoksa sample ler iyi geliyor.

adamlar hepsini fiyatini belirlemis
hosuna giden bütcesine göre alir veya gider pa800 alir oda yetmez gider pa3x alir.

bence fiyata göre iyi diyebilirim, benim hosuma gitti

Pa600 söylendiği gibi piyasayı alt üst ederse, bu kadar cihazı kim, kime, kaç paraya satacak? Pa800 kullananda satarım diyor, yamaha kullananda, roland kullananda. Alt üst dedikleri böyle birşey olsa gerek :)

Bende pa600 ü bekleyenlerdenim. Ama artık usanmaya başladım. Artık olumlu düşüncelerim değişmeye başladı. Bence piyasada pek pirşey değişmeyecek. Çok abartılı birşey çıkmayacak. Birde fiyatı da okkalı olacağından pek cazibeside kalmayabilir. Bu kadar bekleyip Türkiye piyasaya çıkartmadıklarına göre biz tüketicilere oturtmalı okkalı büyük bir fiyatla sunacaklarını düşünüyorum. Eğer ucuz olsaydı yamaha a2000 fiyatı hala 1000 euro ve roland bk5 in fiyatıda ucuzlayabilirdi. Hatta pa500tr bile ucuzlardı. Böyle birşey olmadığı için de pa600 qt fahiş fiyatıyla karşımıza çıkacaktır. Piyasa miyasa da karışmayacak. 2. el orglarda ederleri ile satılmaya devam edecektir. Efsane org pa80 değerini koruyacaktır. Artık pa600 ün yüksek fiyatını ve gelip geleceği muamma olması nedeniyle başka alternatifler düşünmeye başladım.

Arkadaslar pa 600 800,- euroya satiyorum,
almanyada

ceyrek notalari assignable swischt ile bir tusla istedigin notalara basiyor ver ceyrek notaya aliyorsun, veya 4 hafizasina programlayabiliyorsun, yani o yöndende problem yok.
ilgisi olan pm yazabilir
yeni 3 sene (den 2ay az) garantisi var
alana simdiden hayirli olsun