• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa600qt aldım, tavsiyeleriniz nelerdir ?

Cevap: Pa600qt aldım, tavsiyeleriniz nelerdir ?

TR10 karta format zor. Usb takip media ya basinca altta fotmat menüsü var ordan yapabilirsiniz sadece ozellikle secmeniz gerek yani ben ordan flash diske format attim dosyalari okumayinca tekrar yukledim. Fabrika ayarları ve sürüm yukseltmede TR10 u formatlamazsiniz intro ve acma kapama dugmesine basip yukleme icin orgu actiginizda dokunmatik kalibrasyonu geliyor sonraki ekranda usb seciyor ve devam ediyorsunuz zaten.

TR10 karta format zor. Usb takip media ya basinca altta fotmat menüsü var ordan yapabilirsiniz sadece ozellikle secmeniz gerek yani ben ordan flash diske format attim dosyalari okumayinca tekrar yukledim. Fabrika ayarları ve sürüm yukseltmede TR10 u formatlamazsiniz intro ve acma kapama dugmesine basip yukleme icin orgu actiginizda dokunmatik kalibrasyonu geliyor sonraki ekranda usb seciyor ve devam ediyorsunuz zaten.

Peki üzerinde bir set varken Korg Pa600-Korg TR SET'i yükleyebilirmiyiz öncekini silmemiz gerekiyosa da nasıl sileriz ?

Ben de tam bilmiyorum usta onu ama uzerine atar ve eskisini siler bence. Bu bolumde sabit konu var setinizi yedeklemeyi anlatiyor. O sekilde yedekledikten sonra deneme yapabilirsiniz.
Duzeltiyorum, orgu fabrika ayarlarina getirrmek gerekiyormuş onceki setler çakışıyor diyorlar bir konuda

Moderatör tarafında düzenlendi:

kesinlikle karta format vs gibi müdahalelerde bulunmayın, kart setin kilidini açmak içindir. zarar görmesin yenisi 150euro

seti yüklemeden önce global-mode prefences- media bölümünden factory style and pad protect i kaldırın

set datasını yükledikten sonra GLOBAL-Audio&Video-Limiter ve Master EQ bölümülerinde ki Üst kısımda ki effect off yazılı kısmı On pozisyonuna getirmeniz gerekmektedir. seslerdeki kaliteyi farkedeceksiniz

cihaza her set yüklediğinizde bir öncekine ait ses (pcm) dataları silinir ancak ;

user bölümündeki veya performanstaki sesler ritimler eğer yeni yüklediğiniz sette o kısımlar boş ise, eski setten bazı datalar kalır ve çalışmaz onları ya shift tuşuna basılı tutarak ritmi-sesi seçerek sileceksiniz (üst tırnaktan) yada media-factory restore yapıp yeniden set yükleyeceksiniz ki en kolayı budur

Moderatör tarafında düzenlendi:

set yedeklemek için media-save kısmına gelin kayedilecek mediyayı seçin all seçeneğine dokunun new set deyin,isimlendirin ok deyin bukadar.

kesinlikle karta format vs gibi müdahalelerde bulunmayın, kart setin kilidini açmak içindir. zarar görmesin yenisi 150euro

seti yüklemeden önce global-mode prefences- media bölümünden factory style and pad protect i kaldırın

set datasını yükledikten sonra GLOBAL-Audio&Video-Limiter ve Master EQ bölümülerinde ki Üst kısımda ki effect off yazılı kısmı On pozisyonuna getirmeniz gerekmektedir. seslerdeki kaliteyi farkedeceksiniz

cihaza her set yüklediğinizde bir öncekine ait ses (pcm) dataları silinir ancak ;

user bölümündeki veya performanstaki sesler ritimler eğer yeni yüklediğiniz sette o kısımlar boş ise, eski setten bazı datalar kalır ve çalışmaz onları ya shift tuşuna basılı tutarak ritmi-sesi seçerek sileceksiniz (üst tırnaktan) yada media-factory restore yapıp yeniden set yükleyeceksiniz ki en kolayı budur

Local01.PAD,
Local02.PAD,
......
.....
Local08.PAD

İsimli pad dosyalarını yüklemeyi unutmayınız.
gibi bi ibare var setin içerisinde padler açınca load dediğimde user1 çıkıyo load yeri olarak hepsini bu user1 seçiliyken mi yükleyeceğiz peki?

seti yüklemeden önce global-mode prefences- media bölümünden factory style and pad protect i kaldırınca zaten yükleme esnasında otomatik olarak local padlere yüklenecektir, yüklenmediyse manuel olarak ta local padlere atayabilirsiniz.

r ince arkadaşım samimiyetine inanarak sana sorayım bari şu set pad yüklemeolayını sıarayla detaylı be anlat biraderim lütfen yaa

Usta flash diskten seti yukledikten sonra flash diskin icine gir orada pad dosyasini goreceksin ac ve tek tek load diyerek yukle 1. Pad 1 e 2. Pad 2 ye seklinde 10 tane pad olacaktir. Ben bu şekilde yaptım ama eksik bilgim olabilir

sağol kardeş peki padleri user hangi bölüme kaydediyoruz