• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa600Qt içinde ram varmış ben ram ın nasıl bişi olduğunu hiç bilmiyorum

Cevap: pa600Qt içinde ram varmış ben ram ın nasıl bişi olduğunu hiç bilmiyorum

Ram chip lerini entegre takmıslar ram arızası durumun da hiç bi işlem yapmazlar direk mainboardı değiştirirler . . Bugun bende pa600 inceledim inananın ona verilen para israf .. O ne biçim klavye ole insanı kendisinden itiyor .. Bu klavyeyi düşünen arkadaslar sakın bulusmasınlar nacizhane fikrim .. pa80 bin misli o eski haliyle daha iyi .

Moderatör tarafında düzenlendi:

Arkadaşım tam malesefki ana boarda tümleşik vaziyette ancak servis değiştirebilir ama zannetmiyorum ki 96 mb ın üzerine çıkarsınlar pa 800 gibi değil çünkü teknolojisi ise minimal bir teknolojiye sıkıştırmış korg hepsini buda bir teknolojidir çoğu firma bunu yapamıyor henüz ekranın altında iki üç kat var korglarda ayrıca korgun kısa bir süredir kullanıcıyım aletim budur dedim uzun seneler yamaha kullandım ama psr serileri beni tatmin etmiyor artık yenil sesler özellikler yapmadığı sürece aynı şekilde Rolandında şu sampling olayını getirmedikçe yol katetmesi zor korgun malzeme kalitesine gelince yetersiz olduğu kesin ama donanım ve yazılım pratikleri olarak üstüne yok

bu ne ya bu kadar basitmiymiş içi. kullan at tarzı org olsa gerek bu.bozulursa kaldır at. ana kartını değiştirirse servis iyide zaten org bitane anakarttan ibaret .anakartı değiştirmeye org kadar para isterler heralde

Adamlar begenmediginiz pa 600 ile neler yapiyorlar bu kadar elestiri yapacaginiza bide sizi gorsek acaba...

Arkadaşlar ona bakarsanız, eskiiden bir müzik setinin içinde dünya kadar malzeme vardı ve en az 5-6 kg idi. ama şimdi 10 gr küçücük mp3 çalarlar her işi görüyor. Devir nano teknoloji devri. Kullan at devri. Avrupanın hiçbir ülkesinde bizim gibi tamir sektörü gelişmiş değil......

evet anakarta entegre ram var içinde yani müdahale sözkonusu değil ancak çok bilgili pc ve elektronik kart bilgisi olanlar bu ram yerinden belki bi slot oluşturabilirler oluşturduğu zamanda işletim sistemi desteklemesse oda cacık olur :)

Arkadaşlar ona bakarsanız, eskiiden bir müzik setinin içinde dünya kadar malzeme vardı ve en az 5-6 kg idi. ama şimdi 10 gr küçücük mp3 çalarlar her işi görüyor. Devir nano teknoloji devri. Kullan at devri. Avrupanın hiçbir ülkesinde bizim gibi tamir sektörü gelişmiş değil......

doğru kullan at devri 3000 lira ver 2 yıl kullan sonra at yada 1 yıl kullan garantiye gönder bozulunca kullanıcı hatası at yeni bir org al oh ne güzel

Ram için slota ne gerek var. muhtemelen ram board üzerine entegreli sıcak hava makinası ile sökülüyor çip şeklinde olması yüksek bir ihtimal. 2. ihtimal arka tarafında kalması ( sanmıyorum ) ekran paneli var arkada boşluk varmı bilmem. ama 1. ihtimal daha yüksek. 800 gibi slot yapmamıslar. resimde yazılar net okunmadıgı için çözemedim. 1.ihtimal ise ram degiştirme olayı olursa dtlye yol gözükür demektir.

teknoloji ilerledi ve tek board üzerinde herşeyi yapıyor ve mantıklı bir olay. gereksiz ayrı ayrı boardlar gereksiz agırlıktır.

evet anakarta entegre ram var içinde yani müdahale sözkonusu değil ancak çok bilgili pc ve elektronik kart bilgisi olanlar bu ram yerinden belki bi slot oluşturabilirler oluşturduğu zamanda işletim sistemi desteklemesse oda cacık olur :)

Arkadaşlar anlamadığım siz bu ram'i ne yapacaksınız? Üstelik ram'ler geçici depolama alanıdır ve çeşit çeşit ram var..Rom kalıcı yükleme alanıdır..Yani üzerindeki ram sonuçta bir işlemci tarafından kontrol ediliyor ki kapasitesini büyütseniz ne olacak anlamadım? İşlemci yazılımını damı değiştireceksiniz :) Demek istediğim adres,data,v.s kontroller mikroişlemci tarafından yapılmaktadır..Yani siz kafanıza göre ram değiştim kapasite arttı diye düşünmeyin..

Ama arızalı ise ram üzerindeki kod ile muadillerine ulaşabilirsiniz..

2013 te yapılan yorumlara bak , şimdi ise en çok tutulan orglardan o zaman sıfırını 3500 tl ye alan lar şimdi 2. elini o fiyata veriyorlar .Sıfır alanlar zarar etmedi yani :D .