• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

PA600'ün muhteşem hoparlörleri/Harici sistemde mikrofonun ötmesi

cankut _95 cankut _95
Msr100 bulamıyorum malesef.
Piyasada 2.elde falanda yok.
Biryerde var 1500 lira tanesi.
Ne diyorsun alayımmı. İşimi görür mü?
Volume olarak pa600den fazla verirmi ikisi.

Benim tesisatıda satışa çıkardım zaten.

abi sana lazım olacak sey sana dönükken kapalı alanda ötmeyecek bir mönitör. aldığın yerde kapalı alanda mikrofon bağlattır bir performansına bak çünkü alan gerçekten küçük. markası önemli degil sana mönitor lazım
konunun özü bu abi.

abi sana lazım olacak sey sana dönükken kapalı alanda ötmeyecek bir mönitör. aldığın yerde kapalı alanda mikrofon bağlattır bir performansına bak çünkü alan gerçekten küçük. markası önemli degil sana mönitor lazım
konunun özü bu abi.

Selam,
Referans monitör araştırdım ama bazı videolarda referans monitörlerin çok sade ve yalın ses verdiğinden bahsediyor.
Yani aşağıdaki videoki gibi ,monitörlerin direkt olarak sesini test etmiş ve diyor ki ,bass vermez vermiyor falan diyor.Flat ses veriyor diyor ve bunları överek söylüyor.

O zaman lezzetli olurmu? 600ün hoparlörleri gayet guzel bass veriyor halbuki.

Sen ne dersin.

Selam,
Referans monitör araştırdım ama bazı videolarda referans monitörlerin çok sade ve yalın ses verdiğinden bahsediyor.
Yani aşağıdaki videoki gibi ,monitörlerin direkt olarak sesini test etmiş ve diyor ki ,bass vermez vermiyor falan diyor.Flat ses veriyor diyor ve bunları överek söylüyor.

O zaman lezzetli olurmu? 600ün hoparlörleri gayet guzel bass veriyor halbuki.

Sen ne dersin.
bass verir ama 5+1 gibi abartılı vermez hocam. olduğu kadar bas verir. Referans mönitörün amaci da o zaten
normal ev kullanıcıları içi ola höperlörler sesi abartılı verirken. müzisyenlerin kullandığı bu höperlörler
mix yani ayar yapabilesin diye sesi olduğu gibi verir. Bir dinle ona göre karar ver.