• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa80 Cevo Emo kart sorusu - yardim

kanuni_ATL

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Roland em-2000 Korg PA600
Selam Arkadaslar ben yurt disinda yasiyorum. Seneler sonra yeniden Muzige donus yapip 10 senelik em 2000 inimi satip PA 80 aldim. Genellikle Sanat muzigi caliyorum. Izmirden taninan bir magazadan 16 mb Emo cevo karti ve setini getirtdim. Yalniz sesler ve ritimler sample'lar beni hic tatmin etmedi. kemani klarneti baglamasi hosuma gitmedi. toplasan bir tane keman loop var kartta.
Sizce bu normal mi? yoksa ben uzun yillardir teknoloji ve muzikten uzak kaldigim icin, cok seylermi bekledim.

Birde, bu kart bana nakliye dahil neredeyse 250 dolara mal oldu. yeni yeni bu siteden ve sizlerden backup vs bilgilerini okuyor ve ogreniyorum, bulundugum yerde bos 16mb kart 110 dolara bulunabiliyor. yani bos karta backup yapsaydim disarida dolu olarak satilan kartlarla ayni performans ve sample alinirmi?

Cevaplariniz icin simdiden Tesekkur ederim..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Pa80 Cevo Emo kart sorusu - yardim

hocam değişik kartlar var onları deneyin,,bir sürü kart var,,size ilko levoyu öneririm,bende pa 80 varken ilko levoyu kullandım,,sesler rtmler dehşet,,eletrolar lesli bağlama klarnet keman herşey çok güzel tabiki bu benim düşüncem,,yeniden kart almanıza gerek yok,,elinizdeki kartı silip yeniden başka kartın bakuplarını yükleyin isterseniz birçok kartı deneyin hangisi hoşunuza giderse onu kullanın,,saygılar kolay gelsın

Tesekkurler.

Artık günümüzde boş karta dilediğinizi rahatlıkla yükleyebilirsiniz dolu kartla hiçbir şekilde performans kaybı söz konusu değildir tek işin kötü yanı orjinal kart olmaması halinde kart üreticilerinin mağduriyetidir. Bayağı da pahalıya akart size gelmiş bizler bu kartlar ilk çıktığında bile tanesini toptan 225 EURO dan alıyor idik. şimdi 100 AURO ya bile boşunu alıp yükleme yaparak maledebilirsiniz. Diğer konunuzu yani Sanat müziği erbabı arkadaşlarımızdan hangi kartı kullanıp memnun kaldıklarını sorarak öğrenebilirsiniz. Sizin kullanmakta olduğunuz kart genelde düğüncüler tarafından kabul gören bir karttır. Saygılarımla,

muzaffer hoca benimde bi sorum olacak,pa 80 flash kartta ritime bağlı sesi kullandığımda ses ayarı 127 olmasına rağmen çok düşük kalıyor yani ritimsesleri yüksek enstrüman sesi düşük kalıyor bunu nasıl giderebilirim?zira pa80 in kendi orijinal ritimlerinde ana volum seviyesini en kısık ta olmasına rağmen çok güçlü geliyor ama yüklediğim sette sesleri klavyeden fullememe rağmen düşük kalıyor.umarım anlatabilmişimdir..şimdiden teşekkürler..

pa80 de sol üst köşedeki 3 potanslardan sonuncusu ses volume potansıdır.
ses volumünü oradan ayarlayabilirsin.

muzaffer hoca benimde bi sorum olacak,pa 80 flash kartta ritime bağlı sesi kullandığımda ses ayarı 127 olmasına rağmen çok düşük kalıyor yani ritimsesleri yüksek enstrüman sesi düşük kalıyor bunu nasıl giderebilirim?zira pa80 in kendi orijinal ritimlerinde ana volum seviyesini en kısık ta olmasına rağmen çok güçlü geliyor ama yüklediğim sette sesleri klavyeden fullememe rağmen düşük kalıyor.umarım anlatabilmişimdir..şimdiden teşekkürler..

hocam sizin orgta virüs var galiba,,aynı şey benimde başıma geldi,,orgu formatladım yeniden herşeyi geri yükledim düzeldi,,