• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa80 durumkit yardım!!

26mustafa26

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
korg pa80
merhaba değerli üstadlarım yeni aldığım pa80 nimde bir kaç ritim oyananmış ve bende bunları yapmaya kara verdim çok lazım bu ritimler bana hep kullanacağım gelelim benim
soruna: şimdi bu ritim kitleri oynanmış ve bende kitleri tek tek dinleyip kaydettim şöle werite tuşu na basıp corrent style ve ardından iki kere yes tamam bunu anladık ama ben bir veryassonu bulup kaydeyim sonra öbürkü veryosyonu bulup kaydediyorum bu sefer öbür yaptığım varyosyon bozuluyor nabıcamı bilemedim bide şöle denedim record corrent style
menü s.elemctl giriyom ondan sonra ordan tekrar ayarlıyom kayıt ediyorum ama olmuyor yine aynı eskisi gibi oluyor kaydedilmiyor şimdi nabacam arkadaşlar ya ben kaydedemiyorum yada olmuyor iyi blen birisi varsa yardım etsin lütfen :(

Cevap: pa80 durumkit yardım!!

yardım eden yokmu lütfen aciill !!

konu güncel yardımden yokmu her varyosyona aynı kitler koyulmuş birisini ayarla öbürü bozuluyor nasıl yapacam yardım edin lütfen !!

ben şu adımları izledim ekranın sağ tarafındaki kırmızı record tuşuna bastım oradan current style dedeim bekledim sonra menu tuşuna bastım sonra style element control tuşuna bastım drum kit atamak istediğinim variosyon hangisiyse ona bastım(variosyan tuşları derken fade in/outun yanındakileri kast ettim) istediğim drum kiti seçtim sonra ritimin hiç ismini değiştirmeden to yazan yerin sağındaki tuşa basıp kaydetmek istediğim yeri seçtim siz gerçi aynı şeyleri yaptığınızı belirtmişsiniz ama write tuşuna basıyosunuz ya ondan sonra hemen entera basmayın stle name ın altında to yazıyo onun sağ tarafındaki ikili küçük tuşlar var ya yani ekranın sağ tarafındaki küçük tuşlar oraya basarak imleci oraya indirin yani to yazan yere indirin ondan sonra boş biyer seçin sonra entere basın are you sure der biliyosunuz sonra gene entere basın ben böyle yaptım ama sorun çıkmadı benim bildiğim bu umarım çözersiniz sorunu saygılar .

Moderatör tarafında düzenlendi:

tm çok sağol çok uzun anlatmışsın karışık olmuş bida anlatırmısın tek tek sırasıyla nabacamı anlayamadımda şimdiden sağol teşekkür ederim saygılar

Style element controlu zaten biliyosunuz ayar ordan yapiliyor demek istedigim yeni ayarladiginiz yeni ritmi kaydedecek yeri belirlerseniz sorun duzelebilir.o da write tusuna bastiginizda lmleci to yazan yere getirin bos yer secin ve entere basin ama tabi boyle uzaktan tarifle zor olur bilen biri yaninizda yapip gosterse daha iyi olur cok fazla ugrasmak kartin cokmesi gibi problemlere yol acabilir

Moderatör tarafında düzenlendi:

klavye sever kardeş sende pa80 var ömer kart kullanıyorsun demi

Evet memnunum

kardeş bendede var ömer kart bu setin sahibi eşkişehirde oturduğu için ben bizat gidip kendine attırdım ömer kart setini ve şöle bir problemim var recor corrent style dedim ardından başka bir yöntemle style element kitleri ayarladım ondan sonra copy ye bastım ondan sonra bi nev style die boş yere cevirdim tekerliği kaydettim bu sefer kitler aynı herşey aynı ritim değişti 2/4 lük oldu ritim kitler aynı ama davullar ziller değişti ritim bozuldu olmuyor şimdi geri düzeltemedim nabıcam yhaa

yani şöle anlatayım sizin dediğiniz gibi yaptım olmadı bende menü den kopyala yazısnı işaretledim ordan ritim mi başka bir ritim üstüne kaydettim herelde noldu bilmiyom kitler aynı her şey aynı busefer ritim bozuldu 2/4 lük ritimi dönüştü ritim adı 2telli varyosyonlar bozuldu kitler herşeyler aynı ritim bozuldu kopyalda oldu herşey nolduysa :D aciil yardım lütfen