• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa80 ile bilgisayar bağlantısı kurulup ses kaydı yapılabiliyormu? yardım lütfen

piyanist hasim gunduz

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
pa80
Sevgili arkadaşlar bende pa80 var ve ben orgum ile dizüstü bilgisayarım arasında bir bağlantı kurup temiz bir ses kaydı yapmayı amaçlıyorum. özellikle mp3 formatında kayıt yapabileceğim bir program arıyorum ve bilgisayr ile orgum arasın da nasıl bir bağ kurabilirim bunu tam olarak kestiremedim sizlerin yardımlarını ve desteklerini bekliyorum tüm arkadaşlara saygılar....

Cevap: pa80 ile bilgisayar bağlantısı kurulup ses kaydı yapılabiliyormu? yardım lütfe

Selam kardeşimm..

Ekteki programı indir.. Basit bir program.. Kullanması çok kolay..

Sonra orgun out çıkışlarına kablo takıyorsun.. Right ve left kısımlarına.. Bunlar mono uçlu oluyor.. Bu kablonun diğer ucuda quarter jack olmalı.. Bunu da laptopa takarsın ve kaydını yaparsın ;)

Soruların olursa ;) Tüm üstadlar burda..

Cevap: pa80 ile bilgisayar bağlantısı kurulup ses kaydı yapılabiliyormu? yardım lütfe

orgun arkasında genelde phones yazan bi çıkış olur pa80 de varmı bilmiyorum yada varsa phones yazmıyordur başka birşey yazıyodur bilmiyorum kulaklık takıp deneyebilirsin o çıkıştan laptopun mikrafon girişine girecek bi kablo ayarlarsan tek çiftli kabloyla stereo ses alabilirsin gerisi zaten ugurtheorca nın verdiği programla kayıt yaparsın orgun sesi çok açık olursa kaliteli kayıt olmaz biraz kısık olmasına dikkat et.

Tufan arkadaşımızın anlattığı kabloda olur. Bir ucu stereo kalın jack, diğer ucu ince jack olmak üzere kablo bulman daha kolay olur. Kalın jackı orgun phones kısmına, ince jackı da laptopun mikrofon girişine takarsın.. Ben daha önce böyle yapıyordum.. Ama ses kalitesi birazcık daha düşük oluyor benim anlattığım kablo sistemine göre. Ya da bana öyle gelmiş olabilir..

Ben denedim fakat, çaldığını duymuyorsun duymadan çalıyorsun:) org un kulaklık girişine ve pc nin mic girişine taktım. Bu programın içinden ayarlar varmı çaldığını çalarken duymak gibi

Maalesef caldigini duyamazsin eger phones tan cikis yaparsan bilgisayara. Ancak kaydedip sarkini orga, sonra kaydettigini pc ye atabilirsin. Zamaninda boyle yapiyordum :) ama orgun direkt out kismindan cift mono jack ile cikarsan duyabilirsin caldigini

slm...orgun arkasında mono stereo L/R den çıkış yapıp blg nin (line in) giriş yapıyosun...JAD AUDİO diye bi program var...çok güzel kayıt yapar...onu kur. orgun sesini rahat duyabileceğin şekilde aç...blg(bilgisayar) den ses denetimlerine gir....oradan giriş seviyesini ayarla... sonra programda rec butonu var tıkladınmı başlar kayıt yapmaya...dikkat edeceğin tek husus...her yeni kayıtta sarkı ismini gir...girmezsen eskisini silerek yeni kayıtı üstüne yapıyor...bi önceki emek boşa gitmiş oluyor...JAD AUDIO çok özelliği olan bi media mp3 rec ve player dir...umarım işine yarar...

Sevgili arkadaşlarım vermiş olduğunuz bilgi ve fikirleriniz için çook teşekkür ederim saygı ve sevgiler...

Selam kardeşimm..

Ekteki programı indir.. Basit bir program.. Kullanması çok kolay..

Sonra orgun out çıkışlarına kablo takıyorsun.. Right ve left kısımlarına.. Bunlar mono uçlu oluyor.. Bu kablonun diğer ucuda quarter jack olmalı.. Bunu da laptopa takarsın ve kaydını yaparsın ;)

Soruların olursa ;) Tüm üstadlar burda..
Link kırık hocam gücellerseniz