• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa80 pitch bend ses kaydırma sorunu ?

yılmaz120

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg pa80
arkadaşlar benim pa80 in pitchbendi bozuldu ses bazen kayıyor bazende hiç bişey olmuyor sabahtan akşama kadar çalıyorum, neden böyle olduğunu bir türlü çözemedim,, içini açsam kendim tamir edebilirmiyim? bu sorunla ilgili bi kaç konu açılmış fakat birşey anlamadım.

Cevap: pa80 pitch bend ses kaydırma sorunu ?

pictbendın içine 50 100 arası para sıkışmış galiba ama aleti sökebiliyorsan duyduğum kadarıyla pictbendin küçük vidası varmış içinde o gevşemiş olabilir onu sıkınca düzeliyormuş! ama yeni taktır 80 100 arası hiç olmadı 1 kaç sene problem yapmaz

daha evvel açmadıysan orgu açma mavi bir pot var o aşınıyor fiyat 20 veya 25 tl istanbuldan iste taktır kendin sökme saygılar

abicim mavi potun aynısını elektronikçilerde bulabilirmiyiz daha önce orgun açık halini gördüm ama hiç kendim açmadım dikkatte etmedim nasıl bişey olduğuna.. ?

arkadaşım başka malzeme olmaz korg için orjinal malzeme olması lazım sana birkaç numara bırakıyorum buralara sorabilirsin hoşçakal
kubilay müzik (0212) 249 93 94 cep( 0536) 666 49 54

utar müzik (0212) 292 56 88 cep (0532) 525 51 91

arkadaşlar benim pa80 in pitchbendi bozuldu ses bazen kayıyor bazende hiç bişey olmuyor sabahtan akşama kadar çalıyorum, neden böyle olduğunu bir türlü çözemedim,, içini açsam kendim tamir edebilirmiyim? bu sorunla ilgili bi kaç konu açılmış fakat birşey anlamadım.

dostum aynı sorun birkaç gündür bendede var. pitchbendin potu bozulunca yapıor bu arızayı. cevat hocamında dediği gibi başka bir marka uyduramazsın korgun cihazına. istanbuldan spariş et tanıdığın bir elektronikçiye söktürüp değiştrt. yapılacak başka saği
lıklı bir yöntem yok. kolay gelsin

Pitch bend tamiri yapiyorum parca degistirmeden problemi kalmaz ilgilenirseniz msj atin saygilar

eğer hiç açmadıysan içini açma o zaman, sonuçta pa80 ne kadar eski olsa da pahalı bir org.

Pitch bend tamiri yapiyorum parca degistirmeden problemi kalmaz ilgilenirseniz msj atin saygilar
kardeşim sorunu nasıl çözüyorsun? bende orgu açtım ama o potu filan iyice söküp bakım yapıp tekrar taktım ama hala aynı sorun devam ediyor... bi yardımcı olurmusun...