• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa80 sesleri sildim???

Cevap: Pa80 sesleri sildim???

Disk mode> Page 9 'u seçin ("Utilities 2"),> Ve "Factory Style Protect" parametresini Off yapın.

Bundan sonra dilediğin her şeyi görüntüleyebilir veya üzerine yeni Performans sesleri ekleyebilirsiniz Orgu kapatıncaya kadar her şeyi görürsünüz kapatıp açtıktan sonra org otomatikman açmış olduğunuz Protect i ON yapar ve kapatır artık göremezsiniz. Kolay gelsin Saygılarımla,

DİYELİMKİ PADLERE DAHA DEĞİŞİK SESLER ATMAK İSTİYORSUNUZ
drum kitlerin içerisinde ara orada farklı sesler var. hatta oktavı + ve - yaparak içlerinde arayınız. Ankara isimli kitlerin içinde koçlaaaaar, haydeeeeee, diğer setlerde arkadaşlar hazırmısınız, ne okuyiiimmii gibi sesleri var. dışardan sample ses koyabildiğimize göre, bu sesleri de atabiliriz. kitlerde olan seslerden atmak için ;rec'e basıyorsunuz, new pad i seçiyorsun, yazacağınız sesi klavyede buluyorsunuz (haydaaaa, hoppaaaaa gibi) kayıt deyip metromla birlikte sese basıp kaydediyorsun, nereye koyacaksanız numarayı seçiyorsunuz. İşlem tamamdır. Kolay gelsin saygılarımla,

Soru :) Sevdiğim, beğendiğim Ritm banklarını canlı performans oluşturabilmek için başka bir banka copy ,paste ve move yaparak kopyalayabilirmiyim?
Cevap :) Evet! Eğer arzularsanız bütün banklarınızı özelleştirebilirsiniz..
1. Öncelikle orgunuzun bütün datalarını Backup Data komutuyla yedekleyin (Disk mode, Page 8, "Utilities 1").
2. Disk mode> Page 9 'u seçin ("Utilities 2"),> Ve "Factory Style Protect" parametresini Off yapın.
3. > Page 2 ye geçin ("Save"), hafızadaki içerikleri görün.
4. ALL >Open tusuna basın >. STYLE 'i seçin> ve Open tuşuna tekrar basın. Şu an bellekteki tüm (fabrika ritmleri dahil) Ritmleri göreceksiniz. Herhangi birini seçin >Open tuşuna basın.
5. Ritmi kaydetmek için Save butonuna basın. Ekranda Hedef direktör görüntülenecektir.
6. NEW_NAME.SET üstünde bulunarak (isterseniz ismini Tempo/Value düğmesini kullanarak değiştirebilirsiniz) Hardiskte (veya Floppy diskette)yeni.SET klasörü oluşturun.. Orgun kendi dahili ritmlerini değiştirip bu ritmleri ,bu yeni .SET in içerisine yeni bank olarak kaydedip oluşturabilirsiniz
7. Page 1 ("Load") sayfasına gidin > ,ve yeni oluşturmuş olduğunuz bankları, bellekteki arzuladığınız banklara Load edin.Factory Style Protect parametresini off yaptığımızdan beri , User ve Orgun kendi banklarınının ikisinide Orgun User veya kendi banklarına yükleyebilirsiniz.
8. Kendi özel bankımızı oluşturduktan sonra Page 9 ("Utilities 2") a gelin, ve "Factory Style Protect" parametresini on yapın. (her hangi bir sorunda cihazınızı kapatıp açın bu parametre otomatik olarak on konumuna gelecektir.)

Disk mode> Page 9 'u seçin ("Utilities 2"),> Ve "Factory Style Protect" parametresini Off yapın.

Bundan sonra dilediğin her şeyi görüntüleyebilir veya üzerine yeni Performans sesleri ekleyebilirsiniz Orgu kapatıncaya kadar her şeyi görürsünüz kapatıp açtıktan sonra org otomatikman açmış olduğunuz Protect i ON yapar ve kapatır artık göremezsiniz. Kolay gelsin Saygılarımla,

Sayın Hocam.
O dediğinizi yaparak fabrika ritimlerini değiştirebiliyorum.
Ama ses tarafına geçince sadece Performans taki bank20 ye kadar görülüyor.
Programı ve dolayısıyle user1-2,userdk yı göremiyorum.
Teşekkürler.

USERDK 1,2 deki sesleri görüntülemek için ses bankları kısmındaki program düğmesine basıyorsunuz. bankların başında ışığı alta alıyorsunuz ordan görüyorsunuz. buraya ses yüklemek için tek tek ritim yüklüyormuş gibi sesleri yükleyeceğimiz ritim setin içinde program klasörünü aç diyoruz. klasör içindeki program1 ve program2 yi açarak tek tek yükleyebiliriz . kolay gelsin

Akşam deneyeceğim.
olmazsa yarın yine buradayım izninizle.
Çabuk geri dönüşler için herkese teşekkürler.

Sizin kartınız kime ait ve hangi versiyon ise o kart ve versiyona ait seti yüklemeniz gerekiyor. Aksi takdirde kart farklı set farklı olursa karttan okuyacağı samplelerin yerleri değişeceği için seslerde sıkıntı yaşarsınız. Siz ritim yüklerken set şeklinde yüklemişsiniz. Farklı ritim yüklemek için mutlaka setin içerisine girerek style dosyanı açıp hangi ritmi nereye yükleyeceğinizi seçerek yükleyin. saygılar.

Sayın ustalarım.
İlginize teşekkürler.Sayenizde hepsini hallettim.
Son bir sorum olacak.Ekrandaki yazılar mavi olduğu için okumakta bazen sorun oluyor.
Yazı rengini yada font u değiştirmek mümkünmüdür?
Teşekkürler.